הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

במבצע אקסטרים חסר תקדים, אשר נערך לרגל השנה החדשה רכב אתמול בבוקר האקסטרימיסט דן דורון, מכוכבי ה''דאון היל'' המובילים בארץ, במורד המצדה דרך שביל הנחש, הידוע כאחד השבילים המסוכנים בעולם
מאת:  דרור סופר לאתר של דרור סופר
23/9/2008, 10:49

                

   


באישון לילה, הגיע האקסטרימיסט רוכב האופניים דן דורון (25) לאתר ההיסטורי מצדה במטרה לבצע פעילות ייחודית וראשונה מסוגה בעולם, ואולי המאתגרת ביותר בחייו המקצועיים: ירידה של שביל הנחש המפותל והתלול בסגנון ה"דאון-היל", סגנון רכיבת שטח המאופיין בקפיצות מרובות ואתגרים טכניים קשים, ומשויך לקטגוריית האקסטרים. עם אור ראשון, בשעה 6:40 לפנות בוקר, יצא דורון לדרך ההררית והמסוכנת אותה צלח בזמן של כ- 5 דקות. במהלך הרכיבה הגיע דורון למהירויות גבוהות ביותר לרכיבת "דאון-היל" של כ- 60 קמ"ש. 

הרעיון לרדת את שביל הנחש עלה במוחו של דן דורון לפני מספר שנים וזהו למעשה חלומו של כל רוכב אופניים מקצועי בישראל. דורון פנה לרד בול ישראל, המותג המלווה אותו ומעניק לו חסות במסגרת פעילויותיו כספורטאי אקסטרים בינלאומי. אנשי רד בול "נדלקו" על הרעיון וראו בו פוטנציאל

לפעילות התואמת את ערכי המותג העולמי ומשלבת חדשנות, מקוריות ותעוזה רבה, כמו גם פעילות אשר עשויה לעורר תשומת לב בינלאומית לאתר ההיסטורי החשוב, לקראת השנה החדשה.

ראוי לציין כי דורון ניסה לבצע את הירידה מהמצדה באופניים לפני מספר חודשים, אך לרוע המזל נפל, הובהל לביה"ח שם הובחן כי פציעתו לא תאפשר לו להמשיך בפרויקט.

צוות רד בול ודן דורון תכננו את הפעילות במשך חודשים מספר. הצוות אשר הגיע אמש להר המצדה היה מורכב מכ- 15 אנשי מקצוע מתחומים שונים אשר היו אמונים על ביצוע המשימה בצורה הטובה ביותר, ביניהם אנשי לוגיסטיקה, תפעול, צילום ורפואת שטח.

דן דורון הינו אקסטרימיסט בתחום האופניים זה שנים רבות, לאחרונה (אוגוסט 08)  קטף דורון את המקום ה- 22 באליפות קנדה הפתוחה בזמן של 3.33.7 דקות !!!.

דן דורון: "הירידה את שביל הנחש באתר המצדה מהווה עבורי נקודת ציון חשובה ביותר בקריירה המקצועית. זה היה אתגר גדול והצלחתו לא הייתה מובנת מאליה עבורי, ניגשתי למשימה אחרי הכנות רבות. אני שמח שחברת   רד בול הסכימה "לתת לי כנפיים" ותמכה בי בדרך לבצע את משימת האקסטרים המטורפת הזו".

מצדה היא מבצר הממוקם בפסגתו של מצוק סלע מבודד בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה הצופה לים המלח. האתר, המהווה נקודת ציון חשובה בהיסטוריה היהודית, זוהה בשנת 1842, ונחשב לאחד מאתרי התיירות הפופולאריים ביותר בישראל ובעולם כולו. שביל הנחש מתחיל בצד המזרחי של מצדה ואורכו כ-2 ק"מ עם הפרשי גבהים של 350 מ'. השביל מורכב בחלקו מסלע משקע ימי

קשה, הוא משופע ומרובה בפיתולים. ירידה רגלית בשביל אורכת כשעה וחצי בממוצע.

רד בול, הינו מותג פורץ גבולות המוביל את שוק משקאות האנרגיה בעולם כולו. עולם התוכן של המותג מבוסס על תחומי הספורט, התרבות, המוזיקה, הבילויים וסגנון החיים. רד בול נותן כנפיים ותומך באנשי מקצוע בתחומים בו הוא פועל ומסייע בידיהם להגיע לפסגות ולהישגים.
 
 לזכרו של בועז לחובר...
לזכרו של בועז לחובר 1500 רוכבי אופניים הגיעו למסע להגברת המודעות לבטיחות להמשך
 RED BULL HEAD TO HEAD...
RED BULL HEAD TO HEAD 64 רוכבי האופניים מהטובים בארץ יתחרו זה בזה במסגרת אירוע עוצר נשימה וירחפו מעל 500 מטר של מכשולים מלאכותיים ורכב אמיתי אחד להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
שביל הנחש ב-60 קמ''ש
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 29/9/2008 :07:51 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  שמעון שכטר עם תוכן  יתכן שלא צולם בוידאו???
 7/10/2008 :14:40 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  בודאי שצולם, וגם נערך ופורסם
 7/10/2008 :12:28 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  oded hefetz עם תוכן  צולם גם צולם


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 37    דרוג כללי: 3.64

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019