הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור ספורט ותזונה
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

כמה דברים שכדאי לדעת לפני ההכנה לרכיבת רוכב ישראל או כל ארוע ספורטיבי תובעני אחר
מאת:  אייבי גילת לאתר של אייבי גילת
3/9/2002, 00:04
אופניו של עידו מזור - "שביל חוצה ישראל - יומן מסע" - קריאה מומלצת
                

   


שלום לכולם!

ישנן מספר תובנות שברצוני לחלק איתכם לגבי השתתפותכם ברוכב ישראל הקרב ובא:

1) זה לא הזמן להתחיל ולעשות שינויים דרסטיים. לא בתפריט - יש רוכבים שמחליטים מסיבות השמורות עימם שזוהי תקופה מצויינת לרדת במשקל. יש בזה מין האמת צריך רק לקחת בחשבון שעם הקילוגרמים המיותרים יורדת גם המסה השרירית וזה ללא ספק דבר המחליש את הרוכב. לא בשיטות האימון - יצרת לך כרוכב שיטת אימון מסויימת לא כדאי פתאם בדקה התשעים לשנות. יש רוכבים שעושים נפחי אימון עצומים לפני המסע ומגיעים למסע כשהם תשושים ומותשים לחלוטין. צריך לבוא רעב למסע. לא צורת הישיבה על האופניים - כל שינוי אחרי מאות ק"מ שהגוף התרגל כבר יכול להביא לפציעה. למשל אני מכיר רוכבים שהחליפו דווקא לפני המסע את האוכף שעליו הם ישבו או שהגביהו / הנמיכו את האוכף. חבר'ה זוהי טעות חמורה. הגוף התרגל כבר ולא כדאי לשנות. פשוט כבר אין זמן.

2) כדאי מאוד ואני ממליץ בצורה חד משמעית לעשות לפני המסע צ'ק אין למכונה. לקחת את המכונה לדוקטור לאופניים. למישהו שאתם יכולים לסמוך עליו שנתתם את החפץ הכי יקר לכם והוא מטפל בו בידיים טובות ועם נשמה. מה מצב הצמיגים? הברקסים? האם השרשרת בסדר?. תאמינו לי שלא כדאי להתקע לפני העליה לכלא נפחא ביום השני לפני שמגיעים למצפה רמון עם הילוך שקופץ או לא נכנס. גם לא הכי נעים שהברקסים לא בדיוק עוצרים את הדהירה בסיבובים של מעלה עקרבים. חבר'ה רכיבה על אופניים זה גוף ונפש - רוכב ומכונה. הם חייבים לעבוד בהרמוניה מופלאה ובתיזמון מתאים.

3) צריך לקחת בחשבון שברוכב ישראל יהיו רמות רבות של רוכבים. לעיתים אתה יכול להרוס לך שבועות של הכנות אם לא תקפיד על משמעת עצמית. למשל בתחילת המסע כשהאדרנלין גבוה ובא לך פשוט לצאת ולקרוע את הכביש רוכב ישראל יכול להסתיים עבורך כבר בעליה הראשונה לחצור הגלילית או לראש פינה. כאמור המד דופק הוא המודד הטוב ביותר לגבי המהירות והעומס שבהם התאמנת. התלהבות יתר בפתיחה ואתה נמצא במצב של חוב חמצן עם הרבה חומצת חלב בשרירים והופ הלך המסע אלא אם כן התכוננת.

4) תבואו בראש טוב עם מחשבה של כייף והנאה במקום מחשבה של כמה מהר אני עושה את הדרך. מסע כזה יכול לתת לכם הזדמנות בלתי חוזרת להכיר אנשים חדשים להנות מהנופים של ארצינו ובעיקר להיות שותפים לחויה מיוחדת במידה.

5) לאנשים שמתאמנים בשעות קבועות קחו בחשבון שהרכיבה נכנסת לעיתים לשעות החמות שבהם אתם לא רגילים להתאמן ולכן הייתי מציע לגוון את האימונים ולחרוג לעיתים בצורה הדרגתית אבל מכוונת לכיוון השעות היותר חמות של היום. כמובן שהדבר מצריך נקיטת אמצעי זהירות כמו קרם שיזוף עם מקדמי הגנה ובעיקר שתיה מרובה של מים. בכל פעם מדהים אותי מחדש הנושא הזה של חוסר המודעות של אנשים העוסקים בפעילות גופנית מאומצת כרכיבה על אופניים בנושא של שתיית מים. צריך לשתות 1 ליטר מים לפחות על כל שעת פעילות. כך למשל ברכיבה של 100 ק"מ מדובר על בין 6 ל - 10 בקבוקי שתיה !!!.
האינדיקציה הטובה ביותר היא האם אתה הולך להשתין?. אם לא אתה נמצא בבעיה חמורה של חוסר נוזלים שיכולה להתפתח למכת חום במקרה הטוב ובמקרה הגרוע להסתיים בהתייבשות. ראו הוזהרתם !!!.

6) עליות בנאדם עליות. ישנם לא מעט רוכבים שעושים קילומטרג'ים לא נורמליים. אבל חבר'ה קחו בחשבון שברוכב ישראל יש כמה עליות וצריכים להיות מוכנים אליהן. למשל ביום הראשון אתם מטפסים מצומת קדרים לצומת גולני. ביום השני כאמור העליה לכלא נפחא. כך שאני ממליץ בחום להקדיש יום אחד בשבוע לאימונים ספיציפיים לעליות.

7) בימים האחרונים ממש לפני רוכב ישראל אני מציע ירידה הדרגתית ומתונה בנפח ועצימות האימונים יחד עם תזונה מוגברת של פחמימות - בנזין למסע. ( על כך יבוא מאמר בנפרד ). לפני המסע ממש אני לא מציע מנוחה מוחלטת אבל בהחלט מדובר על מנוחה פעילה.

8) חלוקה של הכוחות. זכרו מדובר על מאמץ לא קטן של יומיים וחצי. האוכל לא יהיה בדיוק האוכל שאתם רגילים מהבית וגם המיטה בלילה לא תיהיה בדיוק זו שאתם רגילים לחרופ עליה אחרי אימון קשה וארוך. כדאי לחלק את הכוחות בצורה כזו שלא תתנו ביום הראשון או השני את כל הכוח ותשמרו ברזרבה עד היום השלישי. אם ישאר לכם כוח מיותר תמיד תוכלו עם רוח גבית לשחרר את כל מה שהצטבר במהירות ממוצעת של 50 קמ"ש ( זו לא שגיאת כתיב ) בקטע האחרון במסע מיוטבתה לאילת.

9) שמרו על עצמכם בכבישים. חלק מכם מתאמן בשות המוקדמות של היום או הליילה. הצטיידו במחזירי אור ופנסים שיוכלו לראות אתכם. את הנהג הישראלי לא בדיוק מעניין שיש לכם כרגע משימה מאלוהים לרכב ממטולה לאילת.
שיהיה לכם מסע מוצלח ובטוח

הכי חשוב שתהיה לכולנו שנה טובה ובטוחה
 
 סמים בספורט, תוספי תזונה ומה שביניהם...
סמים בספורט, תוספי תזונה ומה שביניהם על תוספי תוספי התזונה החוקיים לכאורה (על-פי ההגדרה), על הסמים האסורים המצויים בתחום האפור ועוד... להמשך
 אשרי המאמ(י)ן – כל מה שסיפרו לכם על פעילות גופנית ואינו נכון...
אשרי המאמ(י)ן – כל מה שסיפרו לכם על פעילות גופנית ואינו נכון 28 מיתוסים הקשורים בפעילות גופנית להמשך


לפורום ספורט ותזונה
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אייבי גילת...
 לתצוגת פורום
טיפים לקראת רוכב ישראל
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 18/10/2003 :18:49 משתמש אנונימי  אלי עם תוכן  תוספי מזון
 14/9/2002 :16:28 משתמש אנונימי  אייבי גילת עם תוכן  לקחת את זה באיזי.................
 12/9/2002 :19:49 משתמש אנונימי  נמרוד בן ארי עם תוכן  התכוונת בטח למעלה עצמאות
 12/9/2002 :18:14 משתמש אנונימי  הדס אדלר עם תוכן  תודה
 8/9/2002 :19:12 משתמש אנונימי  אייבי גילת עם תוכן  עבור קוראים כמוך שווה להתאמץ
 7/9/2002 :23:50 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  בני איזנברג עם תוכן  איבי תמיד נעים לקרוא את כתבותך
 3/9/2002 :20:08 משתמש אנונימי  אייבי גילת עם תוכן  אני מסכים אם כי
 3/9/2002 :08:26 משתמש אנונימי  רני שלום עם תוכן  אני חושב שאפשר...


[ ]
לפרסום זה יש: 9 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 76    דרוג כללי: 3.86

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019