הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

רשמים ממרוץ בארי
קרדיט: כתיבה: דני זקן, צילום: אלעד פלטין
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
17/3/2003, 14:58

                

   
לבור של בארי ולא פחות מכך למי שיצר אותו חבורת ארז רמי ושות' יצאו מוניטין מעולים בענף ובזכות. המרוץ ביום שבת 15/3 הצדיק את המוניטין בגדול רק חבל שלא מספיק רוכבים היו שם כדי ליהנות ממנו. מזג האוויר האביבי הנפלא הכלניות ויתר הפורחים לאורך המסלול, הארגון המצוין והתחרות האיכותית עשו חשק לעוד.
לראשונה במרוץ גדול נוסתה קטגוריית האקספרט ושוב בהצלחה ניכרת.
היום הארוך והשמשי הזה החל במרוץ האקספרט ועימו הנערים ומי שנטל את ההובלה מהתחלה היה גיא ברנדס הנער ממגידו. למתחרי האקספרט הותיקים יותר לקח זמן להבין כי גיא רציני ונחוש ועד שהם התעוררו היה כמעט מאוחר מדי. רק איתי בירנבוים במאמצים לא קטנים הצליח לעקוף בסיבוב האחרון ולנצח את התחרות בזמן של 1:11:47 . גיא הגיע אחריו ב-48 שניות.שלישי אחריו ושני בקטגוריה גילי אברומיצקי מהר אדר ורביעי וראשון בקטגוריה שלו סיימון קינג המקומי שהקדים את נמרוד כהן מ"אופנים". בנערים סיים שני נמרוד חמו ושלישי אוהד ראובני.
האקספרטים פינו את מקומם לרוכבי העילית שהחלו להתחמם במסלול ועל הטריינרים. להם נכון מסלול ארוך בהרבה של חמשה סיבובים ובסך הכל יותר מ40- ק"מ.
וגם כאן הפתעה צפונית כבר מהתחלה בדמותו של אייל שטייניץ רוכב מעולה שטרם נכנס מספיק לתודעה המקומית. אייל מוליך בשלושת הסיבובים הראשונים כשבעורפו נושף במרחקים משתנים דרור פקאץ' מסי טי סייקלינג. דקה אחריהם דורון אמיץ מוי סי חולון ודוד רזניק מרוכבי תל אביב.
בסיבוב הרביעי דורון אמיץ סוגר את הפער ונצמד למובילים ובבור הוא כבר נוטל את ההובלה בעזרת יכולתו הטכנית. בסיבוב החמישי דורון מצליח להתרחק ומנצח זמן של 1:48:36 דרור העייף לא מצליח להדביקו אך מקדים את שטייניץ בעשרים שניות. רביעי רזניק ארבעים שניות אחר כך והם מתברר פתחו פער עצום של ארבע דקות על היתר (למעט ניל אובראין שהגיע חמישי).
לורי קופנס רוכבת העילית היחידה מסיימת בזמן של 2:08:12 לא לפני שבסיבוב האחרון בבור היא מבצעת התהפכות לעיני הקהל בטריבונה. מתברר כי אחד מהסילקים (חישורים בעברית נכונה או שפיצים בשפת יושבי השפלה) הקדמיים נקרע וגרם לנעילת הגלגל.
בקרב נשות האקספרט תחרות יותר ויותר מעניינת. הדו קרב כאן הוא בין קרן אקשטיין מוליכת הליגה מרוכבי תל אביב לאיה אדן העתיד של הענף מוי סי חולון גם אם אין הן באותה קטגוריה. השתיים צמודות לאורך כל המסלול בן שלושת הסיבובים קרן לא מספיק אסרטיבית לעקוף ואיה מנצלת זאת ומנצחת בעשרים שניות. קרן מתנחמת במקום ראשון בקטגוריית הנשים. שניה נילי ברטוב ושלישית אלונה לאוב גלבוע (לא התאמנתי כל החורף).
את מנת התחרותיות הספורטיבית הטהורה נתנו הילדים.
מי שלא ראה ילד מתאמץ כל כך והורה מאדים ומתאמץ לא פחות לא ראה תחרות מימיו. עם כשוך האבק התברר כי אלמוג אלפומה מרעננה ניצח בתום 4 ק"מ, שני רותם כהן ממודיעין ושלישי תומר גלברד.
בילדות קורל גרינהויז משוהם ראשונה שניה המקומית דני גון שלישית נעמה אנגלהארט (ממשפחה מרובת רוכבים) ורביעית דניאל לי היקמן.
והיו גם צוותי טלוויזיה שצילמו ממעל ובתוך הבור.
תודה בהזדמנות זו לאורן ולסיימון קינג שלאחר שהתחרו (וגם ניצחו) במרוץ האקספרט עוד מצאו כוח לרכוב עם העילית עם מתקני מצלמות על האופניים.
חסר לנו שער סטארט פיניש יותר איכותי וחסרו גם עוד רוכבים ליהנות מהחוויה.

גיא ברנדס
גיא ברנדס

אייל שטיינץ
אייל שטיינץ

אילן אידלסון
אילן אידלסון

איתי בירינבאום
איתי בירינבאום

גיל אברמיצקי
גיל אברמיצקי

גל צחור
גל צחור

גלי רונן
גלי רונן

דורון אמיץ - מנצח עלית
דורון אמיץ - מנצח עלית

דרור פקץ´
דרור פקץ´

עלית זינוק2
עלית זינוק2

עלית זינוק
עלית זינוק

קרדיט: כתיבה: דני זקן, צילום: אלעד פלטין
 
 מחנה אימון אופני הרים של איגוד האופנים ו''בכל אופן גולן''...
מחנה אימון אופני הרים של איגוד האופנים ו''בכל אופן גולן'' מרגישים צורך לשפר את ביצועכם בשטח? לעבור מכשולים שעד כה גרמו לכם לרדת מהאופנים?רוצים לרכוב עם אלופי ישראל? להמשך
 קפריסין 2003 - כמעט כמו סבב הגביע העולמי...
קפריסין 2003 - כמעט כמו סבב הגביע העולמי להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
מרוץ בארי על כלניות שמש מצלמות בור אחד והרבה הרבה אופנים
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 21/3/2003 :18:13 משתמש אנונימי  עמוס וולף ללא תוכן  יופי של כתבה, אבל למה אין תמונות של יתר הקבוצות
 21/3/2003 :18:35 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  elad פ עם תוכן  למה ?
 17/3/2003 :15:27 משתמש אנונימי  רותם עם תוכן  מה זה "קטוגריית אקספרט"
 20/3/2003 :03:25 משתמש אנונימי  אייל עם תוכן  מה זה אקספרט ?


[ ]
לפרסום זה יש: 4 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 39    דרוג כללי: 3.56

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019