הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור ספורט ותזונה
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

ימי הקיץ הקרובים מעמידים בפנינו הרוכבים לא מעט אתגרים. כדי לעבור את ימי הקיץ הישראלי הלוהטים בשלום מה אנחנו כרוכבים אמורים לעשות...
מאת:  אייבי גילת לאתר של אייבי גילת
14/4/2002
חולצה מתאימה, שמן שיזוף ומשקפי שמש
                

   

 שעת היציאה לרכיבה 
בעיקרון אני סבור שכדאי ללכת לכיוון של השוליים כלומר, או ממש מוקדם בבוקר או בשעות בין הערביים לקראת שקיעת השמש. זאת אומרת שאני מדבר על שעת הזריחה שבקיץ זה בערך השעה 0500 בבוקר או בשעות שלפני השקיעה נאמר 1600 או 1700 אחר הצהרים תלוי באופי ומשך האימון ). אישית אני חושב שבין 1100 בבוקר לשעה 1600 אחר הצהרים בקיץ הישראלי אין מה לרכב היות והרכיבה הופכת מתענוג לסיוט. כרוכב בעל נטייה של טיפוס בוקר הייתי מאוד אוהב לרכב מיד עם הזריחה. השעות בבוקר הן קרירות ונעימות וגם רמת הקרינה האולטרה סגולה המזיקה של השמש היא נמוכה.

 מים, מים, מים 
שתייה היא אולי אחד הדברים החשובים ביותר ברכיבה בכלל וברכיבה בקיץ בפרט. שותים לא לפי ההרגשה אלא לפי שעה. כל רבע שעה לפחות חצי בקבוק מים. דואגים כמובן להצטייד מראש במים או בכל משקה איזוטוני אחר. ברור ששכל שעוצמת הרכיבה עולה או הטמפרטורה בחוץ הולכת ומתחממת יש להוסיף שתייה נוספת. אני חושב שעל כל רכיבה של שעה יש לסיים לפחות שני בקבוקי רכיבה מלאים !!!

 בגדי הרכיבה 
בגדי הרכיבה צריכים להיות עד כמה שניתן קלילים, מאווררים, ונוחים לרכיבה. גם בגדי הרכיבה הכהים אינם מחממים. הבגדים עצמם צריכים להיות עשויים מחומר דוגמת ה – coolmax שעוזר לאדות את הזיעה ולהוריד את החום הרב שנוצר בפעולת הרכיבה.

 משקפי שמש 
משקפי שמש עשויים כהלכה. מגינים היטב על העיניים. מגינים על העיניים מפני הקרינה המזיקה. משקפי שמש אינם רק אביזר אופנתי שנותן לרוכב את המראה הכרישי המוכר, זהו אביזר בטיחותי רב עוצמה המגן על בריאות העין.

 קרם שיזוף 
לפני כל רכיבה יש לוודא שכל חלקי הגוף החשופים מכוסים בקרם שיזוף בעל מקדם הגנה של 30 ומעלה. כל הפנים ( חשוב מאוד האף והמצח ), העורף, הידיים ( כולל החלק הפנימי ), הרגליים ( מקדימה ומאחור). למרוח בנדיבות ולא להתקמצן !!!. להזכירכם סרטן העור – הסרקולמה הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר !!!.
 
 על כיס האשכים, האוכף ומה שבינהם...
על כיס האשכים, האוכף ומה שבינהם כמה עובדות חדשות שפורסמו במגזין הבריטי ''Lance'' ולמה כדאי שתשמרו על האוכף פחות קשה. להמשך
 אימוני איכות - אימון ספרינטים...
אימוני איכות - אימון ספרינטים היכולת לבצע ספרינט בזמן הנכון ובעוצמה מתפרצת מבדילה את הרוכב בעל הפוטנציאל לניצחון משאר הרוכבים בחבורה. כמה מילים על אימוני ספרינטים ועל טכניקה מומלצת. להמשך


לפורום ספורט ותזונה
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אייבי גילת...
 לתצוגת פורום
טיפים לרכיבה על אופניים בימי הקיץ
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 1/7/2005 :11:51 משתמש אנונימי  лгиф ללא תוכן  התאמת אופניים לגובה הרוכב/ת
                        חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  רוני פרידמן עם תוכן  למען הדיוק...
                        חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  בוריס עם תוכן  ביגוד רכיבה ארוך לקיץ
                        חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אייבי עם תוכן  ביגוד ארוך לקייץ תיהיה....


[ ]
לפרסום זה יש: 4 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 153    דרוג כללי: 2.86

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019