הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

בשעה 7 בבוקר, בזמן שחלפתי על פני תחנת דלק אלון שעל כביש 6 צלצל אליי אבא של רועי : ''צהריים טובים !'' הוא צוחק אליי. ''בוא נתחיל בבוקר טוב'' - אמרתי ''לא. צהריים טובים!'' הצד השני התעקש ''הם איחרו את כל הזינוקים בשעה ו 10 דקות'' שמעתי את אבי.
מאת:  אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
13/9/2005, 09:36

                

   

 "*&%^)&*)&) !!!"  
שטף הקללות התערבב במחשבות אודות שעות השינה שהפסדתי.
אכן צהריים טובים. אבי צדק. במקום זינוק בשעה 10:15, אזנק בשעה 11:30, איזה יופי.
שני נערים, רועי מאור וגיא גולדבלט שבעבורם הקדמנו לבוא, יזנקו רק בשעה 9 ועשרה. ילדה נוספת, שלומית דוב, בת 47 תזנק באזור השעה 8 בלבד. (לפחות את הזינוק של שלומית לא נפסיד, חשבתי לעצמי).
ילדים רוכבים ואפרוחים רוכבים, כל אחד בתורו זינק מהרמפה המפורסמת של חנות ונטיל, חלקם ממש בנס לא ביצעו סלטה אל תוך האספלט. האווירה הייתה נחמדה מאוד, כל עוד החום סירב להגיע.


 אופני כביש KHS בני 10 שנים 
גיא, בחור צנום ושקט (תמיד ! לא לפעמים), אוהב טבע, סובל לא מעט מאסטמה ובשל כך צמוד למשאף, התחרות כביש הראשונה והאחרונה שלו היתה אליפות ישראל בכביש בחודש יוני (קלאסי), למרות, או אולי שזאת היתה התחרות הראשונה בה השתתף, הדבר לא מנע ממנו לבצע בריחת סולו של 10 ק"מ. לא בגלל יכולות פיזיולוגיות מיוחדות, אלא בגלל: "הם רכבו לאט מידי וצמוד אחד לשני, זה קצת הפחיד אותי אז רכבתי בקצב שלי קדימה..." מעשה שהקל מאוד על שאר בני קבוצתו (CCC) שיכלו לשבת מאחור ללא לחץ מיוחד (בהובלת הרדיפה אחריו).  נו, אז גם מסיבות כאלה נוצרות בריחות. אופניו – אופני כביש KHS  בני 10 שנים ששוקלות בין 14 ל 15 ק"ג, הילוכים ישנים, צמודים לשלדה, אבל בתוך תוכי סמכתי על גיא שיוציא את הכל החוצה, גם אם זה אומר שיצטרך לרכב על קורקינט בשביל לנצח.

2 דקות אחריו זינק רועי מאור, גם הוא רוכב מוכשר שהחל לרכב על אופני כביש לפני 4 חודשים, בניגוד לגיא, רועי 'פחות' שקט ממנו, אבל בצורה תמיד מצחיקה ומעניינת. במידה ואם אצל גיא "הרצון לנצח" מגיע מצוקים של שקט, רועי הוא ההיפך הגמור של זה (לטוב ולרע). או במילים יותר ברורות, כמאמנו האישי הוא לפעמים לא עושה לי חיים קלים, אבל כשהוא רוצה לתת מעצמו ולעזור הוא בהחלט הופך לנכס.
בשבועיים האחרונים דיברתי עם כל חברי הקבוצה אודות החשיבות של הלכידות הקבוצתית, הגיבוש של הקבוצה שיביא את ההישגים שלא יגיעו מאינבדואלים בודדים. הבאתי דוגמאות של מכבי ת"א בכדורסל.  שחקני מכבי ת"א שטענו שההצלחה הגדולה שלהם בגביע אירופה הגיעה קודם כל מהגיבוש הקבוצתי שהיה גבוה לעין ערוך מקבוצות עתירות תקציב אחרות באירופה. (ביחס לאירופה, לא ביחס לקבוצות המקומיות). דוגמא נוספת היא USPOSTAL  או דיסקבריצ'אנל בראשות ברוהניל וארנמסטרונג שחוזרים ואומרים בכל ראיון שהצלחתו של ארמסטרונג, היא קודם כל בחוזקה , בלכידותה ובגיבושה של הקבוצה שלו.

פודיום עלית נשים
פודיום עלית נשים

 הצליח לתפוס את גיא שזינק מעט לפניו 
גיא ורועי חברים באותה קבוצה, שונים מאוד אחד מהשני ולא חשבתי עד אותו יום שהתרחש איזה גיבוש בין שני רוכבים ששונים כל כך אחד מהשני...
לאחר שרועי זינק, הוא הצליח לתפוס את גיא שזינק מעט לפניו ובדרכו גם תפס רוכב נוסף, בסיום המקצה בא אליי בטענות רועי שרוכב כלשהו ישב עליו וביצע עליו דרפטינג לאורך מרחק מאוד גדול. במידה והדברים נכונים זה באמת לא בסדר, אבל בכל אופן שאלתי את רועי אם אותו רוכב שלטענתו ישב עליו, הפריע לו להשיג תוצאה טובה יותר ?
ואז הוא נתן לי תשובה שהבנתי שאיכשהו כן... נוצר איזה משהו...
"מה זה משנה אני ? אבל זה שהוא ישב עליי במרוץ הוא 'דפק' את גולדבלט (גיא) !!!"
בתשובתו הבנתי שבכל זאת משהו חודר לנערים האלה...

 הייתי גאה מאוד בשני הרוכבים הצעירים האלה 
חייכתי בשקט לעצמי וניגשנו יחד להגיש ערעור בקרב השופטים, לא להפתעתי הבנו שאין סיכוי לזכות בערעור מכיוון שבמידה ושופט לא ראה זאת, הערעור לא התקבל.
גיא, עם סבלנות של בזלת חייך בצניעות ואמר שזה לא חשוב עד כדי כך מבחינת התוצאה.
באותו יום, הייתי גאה מאוד בשני הרוכבים הצעירים האלה, שכנראה ויודעים כמה דברים 
בספורט שלהרבה גדולים מאיתם ומאיתנו, יש עוד הרבה מה ללמוד.
[הערת אגב חשובה – זה ממש לא משנה מי היה הרוכב שישב, או שלא ישב – זה ממש לא העניין וזה ממש גם לא משנה וקשור לדיון]

פודיום נוער עלית
פודיום נוער עלית

 וקצת על מקצה העלית 

גלי רונן הרגיש כנראה שהיה חייב לפרוע איזשהו חוב מאליפות ישראל בקלאסי. לא סתם הוא לא הופיע לתחרות ההכנה במשגב (הרים) למרות שהיה הופך לאחד המעומדים לניצחון שם. הוא התמקד במקצה הנגד שעון. בניגוד לדעות אחרות ניצחונו לא היתה כלל וכלל הפתעה. (חוזקו באליפות ישראל ב 2004 היה אולי הפתעה לאלה שלא הכירו אותו, אך השנה הוא היה מסומן בטוש עבה במיוחד) נראה שגלי הגיע בניגוד לאחרים (מלבד הלסטוך אולי) ממוקד הרבה יותר.
מקסים היה חולה עד לפני שבוע וסירקין שזינק ללא אירובאר במרוץ כנראה והפסיד מספר שניות מכובדות בשל כך (לטענתו – נוח לו יותר בלי אירובאר). נראה (וכך היה גם אולי צפוי) שהרוכבים שחזרו לא מזמן מאירופה התקשו להתמודד בחום הכבד וגם במיקוד של כזה מרוץ ספציפי (שמצריך אימונים מאוד ספציפיים, לא חשוב כמה ואטים-שמטים יש לך ברגליים).
במקצה הנשים, היתה זאת הטריאטלטית נינה פקרמן מ IWCC שהציבה את הזמן הטוב ביותר - 00:35:18.00, אחריה בפער של 24 שניות הגיעה חגית נאור מרוכבי ת"א ובפער של 40 שניות מהראשונה – בוני אשל (רביעית הגיעה ענבר רונן וחמישית – חלי רוזנשטיין – אלופת נג"ש 2004).

 לתוצאות המלאות קיצור המסלול ועוד 

איחור התחרות כולה נגרמה עקב תאונת דרכים בבוקר התחרות, בה היו מעורבים שני רוכבי אופניים (החלמה מהירה !!)

רוכבים רבים שהשתתפו בתחרות התלוננו על כך שהמסלול היה קצר ממה שפורסם בתחילה (במקום 27.5 ק"מ לעלית - 24 ק"מ ועוד)

כך קרה שהמהירות הממוצעת של האפרוחים הדליקה נורה אדומה בקרב מנהלי קבוצות מקצועניות באירופה (77 קמ"ש ממוצע !!)

בשורה התחתונה נראה שהיה אירוע גדול ומושקע, עם טקס מכובד ומרגש לכבוד גולן שלמון שנהרג לא מזמן על כביש הסרגל, במהלך אימון רכיבה ולזכרו נקראה התחרות כולה.

 
 מרוץ הכנה לאליפות ישראל באופני הרים - זוית אישית ומעט כואבת...
מרוץ הכנה לאליפות ישראל באופני הרים - זוית אישית ומעט כואבת הרבה שמועות רצו ימינה ושמאלה בשבועות האחרונים על מסלול אליפות ישראל ביער שגב. שמועות כמו ''שהמסלול אינו מספיק טכני'', ''יש בו עליות חדות מידי'' ועוד כהנה וכהנה. להמשך
 אופני גוש קטיף...
אופני גוש קטיף בעיקבות עבודתי העיתונאית בסיקור ההנתקות מגוש קטיף אי אפשר היה להתעלם ממאות זוגות האופניים שהיו מוטלות בינות ההריסות שרופות,זרוקות,ונטושות בעל כורחם ,ומבקשות חיים. והם עבורי ומנקודת מבטי, סימלו את הטראומה והח להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...
 לתצוגת פורום
אליפות ישראל נגד השעון 2005
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 13/9/2005 :15:10 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אביב דוגרי עם תוכן  לא הבנתי
 13/9/2005 :18:11 משתמש אנונימי  אני עם תוכן  ממה כולם מאושרים בדיוק?


[ ]
לפרסום זה יש: 2 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 25    דרוג כללי: 2.6

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019