הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בחו"ל
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

רכיבה בין הרים מושלגים, אגמים כחולים, שדות ירוקים. פסגת ההנאה של רוכבי השטח. לרכב בארץ האופניים, שבה המסלולים מאורגנים, ממופים ומסומנים, עליות של מאות מטרים למרומי האלפיים, ירידות אתגריות בסינגלים מתפתלים ודרכי שטח אתגריות
מאת:  עומר יגאל לאתר של עומר יגאל
27/5/2002
שבילים משולטים לאופניים - לראות ולקנא
                

   

 לרכב בתוך גלויה 
שוויץ היא פסגת שאיפותיו של כל רוכב ונותנת מגוון אדיר של מסלולי אופניים יעודיים. החל ממסלולים מישוריים לכל המשפחה בדרכים נוחות, דרך מסלולי כביש ארוכים ועד לסינגלים בשיפועים שרק הרכסים האלפיים יכולים לספק. מסלול זה נבנה לרוכבי שטח שיביאו את אופניהם מהארץ למסלולי שטח משולבים עם דרכים לאופניים שנעות אל האתרים המרהיבים באלפים השווצריים. המסלול כולל 7 ימים של רכיבה ומשלב בין רכיבה מעגלית אל ההרים הסובבים עיירות מרכזיות, ותנועה בין העיירות. הרכיבה הבסיסית כוללת 40-70 ק"מ בתנאי שטח שונים ומאפשר תוספות למסלולים נוספים.

שבילים משולטים לאופניים - לראות ולקנא
שבילים משולטים לאופניים - לראות ולקנא

 הטיסה 
טיסת אחה"צ מתל אביב לציריך – שוויץ. נחיתה משוערת בשעה 20:00, נסיעה ברכבת משדה התעופה לעיירה הציורית אפנצל (APPENZEL) שהיא העיירה המרכזית בחבל אפנצל הקתולי שנמצאת בגובה 770 מ’. מתארגנים במלון, מרכיבים ובודקים את האופניים.

 יום ראשון 
יוצאים למסלול מעגלי על הגבעות הירוקות שסביב לעיירה. המסלול המסומן כדרך לאופני הרים. עולה ויורד בין הגבעות ומטפס לגבהים העוברים את ה 1000 מ’ מספר פעמים ויורדים חזרה. אורכו של המסלול כ 54 ק"מ ומטפס באופן מצטבר כ 800 מ’. ניתן לרכב רק חלקים של המסלול ולא את כולו. נחזור למלון באפנצל לארוחת ערב ושינה עריבה.

 יום שני 
רכיבה לאורך כבישי ההרים המתפתלים במסלולי האופניים היעודיים. מטפסים לרכס האלפשטיין (ALPSTEIN) דרך (PASSHOHE SCHWAGALP) משם בגובה 1350, ניתן לעלות ברכבל לתצפית מדהימה מסנטיס (SANTIS) בגובה 2502. בהמשך גולשים במורד המהיר אל (NEW ST. JOHANN) בגובה של 780. את היום נסיים ברכיבה נעימה במעלה העמק אל עיירה יפה בשם וילדהוס WILDHAUS)) בגובה של 1050 מ’, כאן נישן בשני הלילות הבאים. ביום זה גומעים מרחק של 75 ק"מ ומעלה מצטבר של 860 מ’.

נופי רכס האלפשטיין
נופי רכס האלפשטיין

 יום שלישי 
ביום זה יש מספר אופציות למסלולים מעגליים סביב העיירה וילדהוס. אחד המסלולים מטפס לכוון רכס החורפרשטיין (CHURFIRSTEN ) דרך שני אגמים קטנים ולמרגלות הצוקים הנישאים של הרכס עד לגובה של 1600 מ’ ומשם בגלישה בסינגל מהיר וארוך בתוך היער ובשילובי תצפיות מדהימות אל אלט סנט ג’והן (JOHAN ST. ALT ). בשלב זה ניתן לבחור אחד משבילי האופניים הרבים המשולטים היטב באזור ולהמשיך ברכיבה מהנה אל הנופים המדהימים שבאזור וילדהוס. יום זה הוא גמיש מבחינת אורך המסלולים ורמת הקושי שלהם ועומד בין 30 ל 80 ק"מ.

עוד אחד מהאגמים השוויצים
עוד אחד מהאגמים השוויצים

 יום רביעי 
נתחיל את היום בגלישה מהנה מרום הרי האלפים אל עמק הריין , שבמרכזו זורם הנהר הגדול. בדרך העוברת בתוך יער יפה וגולשת את העיירה (GAMS ) משם נתחבר לדרך האופניים המלווה את הריין לאורכו תוך שנרכב במעלה הזרם בתוך העמק המישורי. בדרך ניתן לעלות לאחד משבילים הרבים המיועדים לאופני הרים ועולים אל הרכסים מסביב לתצפיות מרהיבות ושבילים מפתים. את היום נסיים בעיירה בד –ראגז ( BAD RAGAZ ) המשופעת במי מעיינות חמים שסביבם התפתחו מרחצאות חמים למרפה ומנוחה.
יום זה הוא במגמת ירידה מ1050 ל480 והמרחק הבסיסי ללא סטיות מהמסלול הראשי הוא כ 45 ק"מ.

 יום חמישי 
ארצה של היידי בת ההרים משתרע סביב לבד ראגז. המסלול הבסיסי ליום זה מתחיל מ(MAIENFELD ) ועולה דרך נקודות מסיפורה של היידי על פי ספרה של יוהנה ספירי אל תצפיות מרהיבות ובין בקתות הרועים ומגדלי הבקר. יום זה מאפשר רכיבות רבות באזור, אולם המלצתי היא לפרוש בחצי היום אל המרחצאות החמים שבמרכז העיירה לסאונות ופינוק של מנוחה ורגיעה. גם את הלילה הזה נבלה בבד ראגז.

רכס החורפנשטיין
רכס החורפנשטיין

 יום שישי 
יומו של אגם ולנסה (WALENSEE) נצא ברכיבה אל (WALENSTADT ) ומשם עומדות לפנינו שתי אפשרויות האחת המומלצת בעיני היא לבחור את הגדה הצפונית של האגם הכוללת רכיבה אתגרים עם עליות בהתחלה וסינגלים קשים בתוך היער והמצוק שמעל לאגם. המסלול כולל עלייה של 400 מ’ מעל האגם וירידה בסינגל מתפתל אל (QUINTEN ) כפר קטן וציורי למרגלות האגם. בהמשך מטפס השביל שוב על המצוק ומצריך נשיאה של האופניים ברגל. המסלול יורד בהמשך אל מפל מדהים ומסיים ב (WEESEN ) . האפשרות השניה היא לרכב בשביל אספלט נוח ויפה על הגדה הדרומית של האגם.

המשך היום הוא רכיבה לכוון ציריך לאורך שבילי האופניים הנוחים והמשולטים. משם ניתן לקחת רכבת לציריך בכל אחת מהעיירות בדרך, על פי הרצון והכוחות. המסלול הבסיסי ליום זה כולל כ 40 ק"מ בין(BAD RAGAZ ) ל (NIEDERURNEN). הלינה ביום זה במלון בציריך.

אגם וולנסה בהיידי לנד
אגם וולנסה בהיידי לנד

 יום שביעי 
ציריך – יום זה כולל אפשרויות רבות. הראשונה והמומלצת מכולם היא טיפוס אל הר אוטליברג (UETLIBERG) מעל ציריך שבראשו אנטנה גבוהה וברורה. שבילים רבים מטפסים אל ההר ומומלץ לבחור את השבילים העולים מכוון צפון שהם הנוחים ביותר. לאחר התצפית המרהיבה יורדים לכוון מרכז העיר דרך השבילים הצפוניים. המומלץ מכולם הוא סינגל מתפתל היורד מהקיוסק שבתוך היער אל תוך העיר. טיול באופניים בתוך מרכז העיר של ציריך מהווה חוויה מתקנת לאפשרות של שילוב אופניים בתחבורה העירונית. ניתן ביום זה להמשיך ולרכב בטבע הקסום הסובב את העיר סביב נהר לימאט או בגבעה שלצד גן החיות העירוני. אפשרות נוספת היא לסייר בתוך המרכז העירוני השוקק חיים וחנויות. חנויות האופניים בעיר יקרות בהשוואה לארצנו הקטנה, אך שוות ביקור בשביל החוויה. לקראת הטיסה חזרה ניתן לרכב אל שדה התעופה מרחק של 13 ק"מ ממרכז העיר או לחלופין לנסוע ברכבת. הטיסה חזרה יוצאת בדרך כלל ב23:00.

 דברים חשובים 
O לדעתי 7 ימי טיול זה המינון הנכון בין הנאה וניקוי ראש לבין העייפות המצטברת מרכיבה ארוכה מדי. במידה ורוצים לקצר זה אפשרי. אשמח לייעץ על קיצור או הארכת הטיול.
O אופניים מטיסים מהארץ כשהן מקופלות וארוזות. יש לוודא כי בכרטיס הטיסה מצוין שהמחיר כולל את הטסת האופניים (חשוב ! מנסיון).
O צריך וכדאי להצטייד במפות מפורטות של מסלולי הטיול הבסיסים והייעודיים לאופניים לכל יום טיול מראש, כדי לתכנן את הטיול המתאים היטב (פרטים אצל עומר).
O מזג האויר בשוויץ הפכפך ויש להצטייד בלבוש מתאים. (פרטים אצל עומר).
O הובלת הציוד בימי ההתקדמות מתבצעת על האופניים. לכן מומלץ לקחת את מינימום הציוד ההכרחי (רשימה מומלצת אצל עומר).
O ניתן לבנות על רכישת חלפים במקרה הצורך בערים / עיירות מרכזיות.
O יש שתי רמות של מלונות – אכסניות ו3-4 כוכבים, ברמות מחירים שונות.צריך להחליט האם מוותרים על מקלחת צמודה וחוסכים בעלות הטיול. המלצתי היא לקחת אכסניות, הן נעימות ונקיות, מעבר לכך שהמיטה היא אותה מיטה.
O מומלץ לרוכבים לקחת חצי פנסיון שכולל ארוחת בוקר וערב. כך אין צורך בהסתובבות מיותרת לחיפוש מסעדות. ואלו של האכסניות והמלונות טובות בדרך כלל במחירים סבירים.
O יש לציין שמלבד היום השני ( שצריך למדוד את המרחק בו) שאר הימים הם גמישים מבחינת רמת הקושי בהם. גם ביום השני אפשר לתפוש אוטובוס להקפצה.
O חנויות האופניים בשוויץ יקרות בהשוואה לארץ.
O ניתן להסיע את האופניים ברכבת בעלות של כ10$ לנסיעה של שעה.
 
 הרי הטאורוס בטורקיה על אופני הרים...
הרי הטאורוס בטורקיה על אופני הרים אנטליה של יערות אורנים אין סופיים, הרים גבוהים ומושלגים, מים זורמים ושוצפים, כפרים הרריים ציוריים ושבילי רכיבה אתגריים להמשך
 טיול אופניים בחו''ל, קוים כלליים...
טיול אופניים בחו''ל, קוים כלליים תיאור כללי של הטיול שלי בחו''ל להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של עומר יגאל...
 לתצוגת פורום
מסע לאופני הרים במזרח שוויץ
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 6/12/2007 :18:05 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דורון זירמונסקי עם תוכן  מפות וחומר מהטיול בשוויץ
 14/7/2008 :21:12 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  Alan עם תוכן  מצטרף לבקשה
 26/3/2006 :08:49 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  עודד עם תוכן  טיול אופניים בשוויץ
 28/10/2004 :05:23 משתמש אנונימי  צביקה בן ארי עם תוכן  אם אנחנו כבר שם מדוע שלא נבקר גם ב...
 25/9/2003 :05:48 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  יורם גולקמן עם תוכן  רשימת ציוד
                        משתמש אנונימי  דן - מקנדה עם תוכן  אני מלא קינאה.
 24/3/2003 :17:58 משתמש אנונימי  יוסי ללא תוכן  איזה קנאה?
 24/3/2003 :18:00 משתמש אנונימי  יוסי עם תוכן  איזה קנאה?


[ ]
לפרסום זה יש: 8 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 42    דרוג כללי: 3.83

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019