הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

לאחר מס' חודשים של דיונים החליטה וועדת התכנון של מחוז מרכז של משרד הפנים לקבל על עצמה מדיניות חדשה לנושא האופניים
קרדיט: אייל הרשטיק, מנהל הפעילות העממית איגוד האופניים בישראל
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
27/1/2010, 21:14

                

   


 

הועדה המחוזית מרכז, בראשות ד"ר שוקי אמרני, החליטה בישיבתה מיום 18.1.10 לאמץ מסמך מדיניות לשבילי אופניים במחוז מרכז.

המסמך הוכן על ידי לשכת התכנון המחוזית ושותפו בו נציגי הממשלה, נציגי רשויות מקומיות ונציגי גופים נוספים העוסקים בתכנון שבילי אופניים ובקידומם.

מסמך המדיניות, העוסק במתן עדיפות לשבילי אופניים הוא ראשון מסוגו והועדה המחוזית מרכז ברכה על היוזמה והחדשנות בנושא.

מחוז מרכז, המשתרע מישובי עמק חפר בצפון ועד מועצה אזורית חבל יבנה בדרום, הכולל 52 עיריות ומועצות אזוריות בהן מתגוררים כשני מיליון תושבים, הוא אחד האזורים המתאימים ביותר בארץ למימוש מדיניות "עידוד הרכיבה באופניים" ככלי ליוממות, פנאי ונופש. במחוז יש את כל התנאים הדרושים להפיכת האופניים לכלי תחבורה יעיל ומהנה.

הועדה המחוזית מצאה חשיבות בהפיכת השימוש באופניים לכלי תחבורה מוביל בשימוש היומיומי של תושבי מחוז המרכז ובכך לשפר את תשתית הפנאי והיוממות, את איכות הסביבה ואיכות החיים של תושבי המחוז, וכן לשלב ולנצל בצורה הטובה ביותר את מערך השטחים הפתוחים במחוז.

בתוך המערכת התחבורתית המורכבת לא נעשה עדיין שימוש מושכל במערכת השטחים הפתוחים בין היישובים העירוניים והכפריים במחוז כמסדרונות היכולים לשמש ביעילות רבה לשבילי אופניים למטרות  של פנאי , נופש ויוממות.

השבילים בשטחים הפתוחים ייצרו זיקה בין תושבי המקום לשטחים אלו ויהפכו את החצר האחורית, שבמקרים רבים מוזנחת או לא מטופחת דיה, לחצר קידמית פעילה ברוב שעות היום.

מערכות שבילי אופניים בסביבת המגורים יעלו את איכות החיים של תושבי המחוז.

שילוב שבילי אופניים בשטחים הפתוחים ישפר לא רק את שימושי הפנאי והנופש בשטחים אלה , אלא גם את האפשרויות ליוממות על גבי אופניים ובכך יפחית את הזיהום ויקטין את מספר כלי הרכב בכבישים.

 מסמך המדיניות כולל רשימת מסמכים משלימים שידרשו בתכניות מתאר כוללות לרשויות עירוניות ובמועצות אזוריות, שעניינן בין היתר שטחים פתוחים ומנחה עקרונות תכנוניים לועדה המחוזית בבואה לדון ולהחליט בתכניות אלה וכן הנחיות למתכננים בתכניות שטחים פתוחים (כגון: יערות, שמורות טבע וגנים לאומיים, צירי נחלים, אזורי נופש מטרופוליניים, שטחים חקלאיים וכיוצ"ב).

בנוסף, מצאה הועדה כי קיימת חשיבות גבוהה במציאת מעברים לשבילי אופניים בתשתיות ובעיקר בדרכים ארציות ובמסילות וכי יש לתת את הדעת בתכנון התשתיות לנושא מערך שבילי האופניים המקומי, האזורי והארצי.

על מנת לעמוד ביעדים שהוצבו במסמך המדיניות ולקדם את הנושא מבחינה מחוזית, החליטה הועדה המחוזית על הקמת פורום אופניים מחוזי בראשות לשכת התכנון, אשר יכלול מהנדסי הועדות או הרשויות המקומיות ומטרתו תהיה תכנון אזורי, איחוד משאבים וסיוע בקידום מול המשרדים השונים העוסקים בנושא.


קרדיט: אייל הרשטיק, מנהל הפעילות העממית איגוד האופניים בישראל
 
 אלפי רוכבי אופניים חנכו בטבריה את הגולדן רינג...
אלפי רוכבי אופניים חנכו בטבריה את הגולדן רינג בין הרוכבים היו גם שחר צוברי, דרור פקץ' והאלוף במילואים סמיה. ראש העירייה כבר קבע פגישת עבודה לתכנון האירוע של השנה הבאה להמשך
 יבוא אופני Cannondale עובר לחברת Cannondale – ישראל...
יבוא אופני  Cannondale עובר לחברת Cannondale – ישראל החל מה- 15.2.10 תעבור פעילות Cannondale בישראל לחברה חדשה להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019