הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

הקטע הבא נכתב בעקבות טיול ברבהר לנחל דולב ורכס יעלה אשר התקיים ביום שישי 19/7. אזור הטיול הוא בחלק הצפוני ביותר של פארק עצמאות ארה''ב, פארק המשתרע על פני 30000 דונם מדרום לנחל שורק. בשטח הפארק מספר נחלים היורדים בכיוון כללי ממזרח למערב ורכסים מקבילים ביניהם. הנחלים והרכסים מצפון לדרום הם – רכס יעלה, נחל דולב, רכס בית עיתאב וספלה, נחל המערה ומערת התאומים, נחל אזן, שלוחת אזן, נחל זנוח, שלוחת מטע והר חנות (דרך הקיסר). מדרום תוחם את האזור נחל גרס הנשפך לנחל סנסן.
קרדיט: ארז אזרחי
הועלה על-ידי: 
טיולי ברבהר לאתר של טיולי ברבהר
20/7/2002
יואב אלפר
                

   
הטיול התחיל בתחנת המידע של קק"ל בראש נחל קטלב, במסעדה המיתולוגית – ברבהר. נקודה זו נוחה כיציאה לטיולים בהיותה בנקודת המפגש בין פארק בגין ופארק עצמאות ארה"ב, וכמובן בזכות הלימונענע הנפלאה שמחכה בסיום המסלול (ולכך נחזור בהמשך).

 סינגל ראשון 
יצאנו בסינגל הראשון בשביל המוביל לח'רבת בית עיתאב ולעין חוד. שביל זה הינו למעשה קטע המשך היסטורי לדרך הקיסר המפורסמת. זהו שביל אשר חיבר בין מעיינות ונקודות היישוב הקדומים באזור. השביל תופר את הרכסים והנחלים דרך עין חוד, בית עיתאב, עין אוזן, חרבת תנור ועין מטע עד לחרבת חנות (ראש דרך הקיסר). רוב השביל אינו מסומן וקשה למעקב.

יואב אלפר
יואב אלפר

 עין חוד 
בקצה הסינגל הגענו לתחנה הראשונה בטיול - מנהרה חפורה לתוך ההר באורך כ-80 מטר ברוחב כ-3 מטר וגובה (בדר"כ) 1.8 מטר. המנהרה נחצבה ע"י תושבי כפר המבצר בית עיתאב שנמצא בצידה העליון כדי להגיע למעיין הכפר – עין חוד, שנמצא סמוך לפתחו התחתון. שמה של המנהרה בור המסתור ושם המעיין משמעו מעיין השוקת. זהו מעיין נקבה עם נקבה באורך 40 מטר שבראשיתה מבנה סגור בגודל 2X2 שכרגע מלא מים עד פתחו.


 סינגל שני 
מעין חוד עזבנו את הסינגל הראשון, חצינו את נחל דולב והמשכנו לסינגל השני.
הסינגל השני נבנה לאחרונה ע"י קק"ל על מנת לאפשר מעבר בקטע זה של הנחל אשר נחסם ע"י חברת "כרמים". סמוך לסוף הסינגל נמצא מעיין נוסף, ללא שם, שבו יש מערה באורך של 5 מטר ובה מעט נטיפים וזקיפים. מכאן המשך הדרך בנחל חסומה שוב בגלל הכרמים ולכן אין ברירה אלא להתחיל לטפס. בנקודת תצפית ובריזה בקצה העליה ישבנו ללגימת כוס תה וזלילת עוגיות האנרגיה של יפתח והעוגה של אביבה (אנא צרפו את המתכונים כאן...).

אסף
אסף

 תה ועוגיות 
המשך המסלול לקח אותנו בירידה תלולה ולא קלה דרך משטחי סלע ודרכים קשות למעבר. ממול נפרש נוף מרהיב ורחב ידיים אל עבר השפלה. חזרנו לאורך דרך המטפסת גבוה מעל לנחל דולב עד לחיבור עם כביש 3866. להשלמת המעגל חצינו את הכביש ורכבנו על דרך נוף נחל שורק, נהנים מתצפיות על ח'רבת טורה ודאר א-שיח. בסיום התיישבנו על קנקני לימונענע קפואה, טובים יותר מכל משקה אנרגיה איזוטוני.


 סוף הדרך 
בשלב זה הגיע הזמן למעט סיכומים, נתונים סטטיסטיים כמו 20 ק"מ רכיבה 500 מטר טיפוס אנכי, מבט בתמונות ועדכונים להמשך הטיולים.

הלימונענע
הלימונענע

 לסיום 
אני מזמין את כל המשתתפים בטיול להעיר את הערותיהם, להוסיף המתכונים וכיוב' ואת כל האחרים להצטרף לטיולים הבאים ולגלות פינות ושבילים נחבאים. מה כרגע בתוכניות? טיול לילה לאור הירח, טיולי זלילה כשיבשילו התאנים, ענבים ופירות ארצנו ועוד. פרטים יופיעו בלוח האירועים.

פרופיל הגבהים במסלול
פרופיל הגבהים במסלול

קרדיט: ארז אזרחי
 
 האם אנו עדים למהפך בענף אופני ההרים?...
האם אנו עדים למהפך בענף אופני ההרים? זה הזמן להכיר נוף חדש בענף אופני ההרים- אופניים בעלי גלגלים בקוטר ''29. להמשך
 לקראת הטיול הקרוב...
לקראת הטיול הקרוב ביום חמישי נצא לטיול לאור הירח למורדות המערביים של יער הנשיא כולל תצפיות מרשימות הן לכיוון בית שמש והרי ירושלים והן לכיוון מערב והים. הרכיבה ללא פנסים בדרכים נוחות המתאימות לרכיבה בלילה. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של טיולי ברבהר...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019