הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בחו"ל
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

בקיץ שנה זו, 2002, נקלעתי במסגרת עבודתי לחוף המערבי בארה''ב. לפיכך, חיפשתי לעצמי פעילות של נופש פעיל עם בני אלון (11). ההחלטה נפלה על אגם ''טהו'', Lake Tahoe, אשר בצפון מזרח קליפורניה...
מאת:  עזרא ברנע לאתר של עזרא ברנע
7/10/2002, 01:40
The Flume Trail
                

   
כיוון שאנחנו בעידן האינטרנט, התיישבתי על המחשב, פתחתי מפה להתמצאות כללית, אני משתמש בתוכנת MapPoint של מיקרוסופט והתחלתי לשוטט באתרים שונים על מנת לקבל מידע מה עומד לרשותי. הדבר היחידי שקבעתי לעצמי, זה להתמקד באזור מצומצם על מנת למצות אותו, להנות ולהתרגע. תוך זמן קצר ביותר התברר לי שכמות המידע שהרשת מביאה אליך היא אין סופית. למדתי בעיקר שהאזור הוא מאד פופולרי לנופש פעיל מסוגים רבים הכוללים, רכיבת כביש, רכיבת הרים, טיפוס מצוקים, טיפוס פסגות, שייט קייק, טיולים רגליים, סקי ועוד ועוד.מפת אזור אגם "טהו".


בלטה העובדה שמסביב לאגם שגודלו דומה לכנרת מתנשאים הרי גרניט לגובה מרשים ושעל קו פרשת המים מסביבו, עובר מסלול המכונה, The Tahoe Rim Trail, TRT שאורכו מעל 200 קילומטר והוא מתאים ברובו לרכיבה כ single track. זו היתה הבטחה מעניינת לבאות. שיטוט קצר באתרים השונים, הביא ניחוח נפלא של יערות אורן, פריחות, כחול של שמים ומים עמוקים וצלולים והגביר את הסקרנות והעניין להגיע למקום. על כל זה, התמונה של ה Flume Trail אשר הופיע על שומר המסך של ה Webshot, הצביעה על כך שכנראה מדובר באתר עילית לרכיבת שטח.
סימנים ראשונים לפוטנציאל הנופש נמצאו באתר Tahoe's Best, אשר עונה להקלקה בקישור כאן. בדרך כלל, אתרי אינטרנט עם סיומת com, מעוררים חשד של אינטרס מסחרי. במקרה זה, האתר מספק ללא פניות הפניה למספר רב ביותר של נותני שרותים. כאשר מקליקים על biking, בקישור כאן, מגיעים לעמוד מידע אשר כולל התייחסות לשבילי רכיבה, כבישים לרכיבה, פרקים לרוכבי אופנים, שכירת אופניים ועוד שפע מידע. הקלקה על rental, מביאה אותנו לדף, בקישור כאן, הכולל כ 15 בתי עסק שלחלקם אתרים ברשת. אתר שצד את עיני מייד היה של חנות בשם www.Cyclepath.com. פרט למבחר של ציוד ממיטב היצרים, האתר כולל מידע מפורט על שבילים והצעות לטיולים.
חודש אוגוסט הגיע, סיימתי את ענייני באזור סן פרנסיסקו והתפניתי להכנות קצרות שכללו ביקור במספר חנויות אופנים. בלט בכל חנות שפע מידע על אזור אגם Tahoe אשר חיזק אצלי את התחושה שהבחירה שלי נכונה. קניתי לעצמי חוברת העונה לתואר 20 המסלולים הטובים ביותר באגם Tahoe. בנוסף לכך ניתן למצוא ספרים, מפות, מפות על CD, מידע ושפע רב של מידע.
בבוקר היציאה, העמסנו את האריזות שלנו, אוהל וציוד פיקניק והופ יצאנו לדרך. המרחק בין San Francisco לאגם הוא כ 4 שעות בנהיגה נינוחה. ניתן לבחור מספר צירים להגעה מדרום, מערב או מזרח האגם.
את ההמסלול כיוונו לחנות CyclePath הנמצאת בחוף המערבי של האגם. המסלול שבחרנו היה להגיע דרך כביש 89 אשר מטפס במעלה ה Truckee River המנקז את אגם Tahoe. ערוץ זה (מיותר לציין) זורם ובשלב מסויים, מתחילים לראות רוכבי אופניים רבים על מסלול מקביל לכביש, וכן קייקים וסירות בכמות מדהימה עם נופשים.
עם הגיענו למקום, המולת הרכבים הבהילה אותנו. יצאנו על 89 דרום ל CyclePath והיה ברור שאנחנו במקום הנכון.
בחנות מוכרים כפי שידענו מן האינטרנט, מכל טוב הארץ, אופני הרים למתחיל, למתקדם ולמקצוען (וגם מחלקה לאופני כביש). לחנות מבחר אופנים להשכרה מכל הסוגים והאיכויות. האופנים שבחרתי לי ולבני, היו בינוניות (במספר דרגות איכות מתחת לזוג עליו אני רוכב). המלצה שלי למי שבא לרכב באופן רציני לשכור אופני איכות (50 דולר ליום + מע"מ. לא זול אבל ראוי).
את החנות הזו בחרתי בגלל המידע המפורט והאיכותי על מסלולי טיול. כל העובדים בחברה יקדישו לכם זמן וסבלנות להראות, להדריך ולתת עצה על מסלולים. יש להם הדפסים לחלוקה של מפות 50,000 שלהם עם סימוני שבילים בכל האזור. כמו כן, הם הסבירו לי את הפרופורציות, המרחקים וזמני הנסיעה לכל מסלול.
כיוון שהייתי עם בני שאינו רגיל בנסיעת שטח אתגרית, תכננתי את השהיה, לחלוקת זמן איכות שונה.
התמקמנו בפרק השכן, הצבנו אוהל, פרקנו את כל הציוד בחוץ, והופ עלינו על האופניים אנחנו ברכיבה על מסלול מקביל לאגם לכיוון דרום.
באזור זה של Thaoe City יש מסלול רכיבה סלול מקביל לכביש. ניתן לסוע להערכתי כ 30 ק"מ ויותר באזור זה על מסלול ייעודי לאופנים.
התוכנית שלי לבקר הבא היתה לטפס על ה TRT מדרום ל Blackwood Canyon Rd המסומן
כ FR-03. בלילה, כיוון שהיה קריר, אמצע אוגוסט, התלבשנו היטב בגופיות אלפיניות, טרייניג ושקי שינה טובים. המלצתי היא לקחת בחשבון טמפרטורות בטווח של 0 עד 4 מעלות ולהצטייד בבגדים חמים.

השכמתי ב 5:00 על מנת לשוב ממסלול הבקר לארוחת בקר עם בני. הטמפרטורה כנראה היתה 0 מעלות. במעלה כביש הגישה היתה לי תקלה. כפפות הרכיבה שלי היו קצוצות ולכן האצבעות קפאו וכמעט נשארו שם. יש להצטייד לרכיבה באזור זה בשעות הבקר עם כפפות מלאות (וזה היה הדבר הראשון שעשיתי עם הירידה).
מידע מדויק ומפורט היה לי מן המפה ומן ההוראות בחנות. לא היתה לי בעיה גדולה לאתר את הירידה מן הכביש למסלול. הדרך עוברת בחורש/יער עם קרחות מפעם לפעם. הטיפוס הוא בנוף אלפיני טיפוסי כאשר גובה קו פרשת המים הוא בסדר גודל של כ 500-1500 מטר. לאורך המסלול ערוצים עם זרימה קלה של מי שלגים. עצי המחט ביער הם במימדים הראוים לאזור זה. קטרים של לעיתים מספר מטרים וגבהים של עשרות מטר. יש לך תחושות של נסיעה בהיכל טבע מקודש. השביל פתלתל ולעיתים עם תשתית לא מהודקת אשר מקשה על הדיווש. בקטעים קצרים, זווית הטיפוס מאלצת אותי לרדת ולטפס ברגל. טיפסתי כשעתיים ל TRT. הנוף הוא של אגן אגם עצום, פסגות של הרי גרניט עם כתמי שלג פה ושם (אמצע חודש אוגוסט). מן ה TRT ניתן להמשיך לכיוון דרום ולצפון במספר אופציות. כיוון שבני חיכה לי במאהל, דיוושתי במורד השביל לארוחת הבקר.
בצהריים יצאנו לרכיבה מתונה לאורך FR-03 וחזרנו במעגל בשביל סינגל חביב לאגם דרך החורש.

את היום הבא, תיכננתי לנסיעה ל Flume Trail.
פרוט מדויק למסלול כולל מפה טופוגרפית ניתן למצוא באתר, לפי המקורות ומן התאור של המדריכים בחנות, מסלול זה נחשב לאחד מן המסלולים הפופולריים והמפורסמים בארה"ב. המסלול הינו שביל של כורי כסף מן המאה הקודמת. הוא נחצב על קו גובה בתוך מדרון גרניט בשיפוע של 70 מעלות ובגובה של 400 מטר מעל האגם.
המסלול נמצא בחלקו הצפון מזרחי של האגם באזור של מדינת Nevada (אגם Tahoe ממוקם בשתי מדינות, ראה מפה). על מנת להגיע למסלול יש להגיע לבריכה קטנה המכונה Lake Spooner. הבריכה ממוקמת כחצי קילומטר צפונה מצומת Spoonr המסתעף מכביש 50, על כביש 28 אשר מקיף את האגם בצידו הצפון מערבי. במקום חניון לרכב וכן עסק קטן אשר משכיר אופנים וכן יסיע אותכם מגמר המסלול לנקודת היציאה, כל שעה שלמה.מכאן, מטפסים בדרך ג'יפים בתוך חורש, לגובה של 400 מטר. בדרך זו נפגשתי עם צבאים, סנאים, ציפורים ועוד. בסוף העליה, מחכה בריכה יפהפיה,Marlette Lake, מקום פסטורלי בין הרים ויערות. המים ללא אדווה מהווים ראי ולמי שיזדמן עם מצלמה, תהיה אפשרות לצלם תמונות השתקפות מושלמות. את הבריכה מקיפים משמאל, (דרום מערב) ובמוצא של הברכה מתחיל המסלול. כל מילה לתאור המסלול תקטין את גודל החוויה. מדובר בשביל ברוחב של כ 60 ס"מ. מימין מצוק, משמאל תהום. הסלע הוא גרניט לבן. המתלול מכוסה ביער והנוף הוא של האגם וההרים הסובבים אותו. המסלול הוא באורך של כ 15 ק"מ ובסופו, ירידה חזרה לכביש. חוויה מדהימה לי ולכל מי שעובר את המקום. יש לקחת בחשבון נסיעה נטו של 2-3 שעות במסלול ולהוסיף את זמני העצירות.
למי שמתכנן להגיע לתחילת המסלול מן הצד המערבי של האגם, יש לקחת בחשבון נסיעה של שעה פלוס.
את יום הרכיבה האחרון ייעדתי למסלול סינגל בסביבת Tahoe City. המסלול נקרא The great race trail. הוא נמצא ממערב לישוב הקטן. האזור הוא גבעי הררי, ביחס לפסגות של ה TRT. באזור שפע רב של דרכי עפר לרכב, לאופנועי שטח ולאופני הרים. ההרים מכוסים ביערות אורן צפופים. הטיפוס הוא לגובה של כ 300-400 מטר לקו הפסגות הראשון. המסלול חלק מאד, ללא אבנים ודרדרת ומאופין בתעלות ניקוז החוצות אותו כהגנה בפני סחף בעונת הפשרת השלגים. כל תעלה כזו הינה מקפצת אופנים נפלאה. בדרך לכיוון האגם, (מגמה מזרחה) אין סוף מקפצות ולכל אוהבי הרכיבה, ירידות זו פשוט חוויה מדהימה. את המסלול רכבתי במגמת טיפוס כשעה וחצי ועוד ירידה של כ 45 דקות.
חזרתי לחניון, אספתי את בני והמשכנו בטיול של אב ובנו לעמך.

לכל מי שמתכנן נסיעה לאזור, זהו רק תאור קצרצר של 3 מסלולים מתוך מגוון רחב ורב של עשרות אפשרויות שונות. ניתן לשלב מסלולים למתחילים, לרוכבים מתקדמים ומקצועיים בכל דרגה.

לכל המעונין, ניתן לקבל פרטים נוספים בדוא"ל, ebarnea@hotmail.com.
 
 סיכום המסע בדרום צרפת - יוני 2002...
סיכום המסע בדרום צרפת - יוני 2002 חזרנו מהמסע בדרום צרפת. לפניכם החוויות והרשמים. להמשך
 טיפים למתכננים מסע אופניים בחו''ל...
טיפים למתכננים מסע אופניים בחו''ל את הכתבה הזאת בחרנו לכתוב בסגנון שונה (לאור פניית המערכת). לאחר ימים ארוכים של תכנון, שליחת פקסים לחו''ל וקיום מסע מכין ליעד לבחינת מסלולים, אנו גאים בניסיון שצברנו במשך השנתיים האחרונות ושני המסעות שהוצאנו אל להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של עזרא ברנע...
 לתצוגת פורום
Lake Tahoe, קליפורניה
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 12/10/2002 :22:33 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אריאל דקל עם תוכן  לגבי התמונה האחרונה
 12/10/2002 :19:08 משתמש אנונימי  רם עם תוכן  הסברים לתמונות?
 8/10/2002 :12:48 משתמש אנונימי  אילן גיא עם תוכן  כתבה פצצה!!!
 7/10/2002 :17:35 משתמש אנונימי  איציק עם תוכן  הייתי שם לפני חצי שנה


[ ]
לפרסום זה יש: 4 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 48    דרוג כללי: 4.08

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019