הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

על פרישתם של רוכבים צעירים בטרם עת, על הסיבות לכך ועל כמה דרכים שאולי יעזרו לשנות את הספורט שלנו מעיסוק סוף שבועי לספורט מקצועי.
מאת:  ניר וינברג לאתר של ניר וינברג
3/4/2002

                

   


שלום רב
בחודשים האחרונים אנו עדים להתפתחותו של הענף הן בגודלו והן ברמת הרוכבים בו העולים בדירוגם העולמי. אני ניר וינברג רוכב בן 17, עם נסיון בתחרויות בקטגוריות שונות רוצה לספר לכם על הקשיים באימונים ועל חברים שבגלל הקשיים ויתרו על הקרב.

מידי שנה הייתי עד לפרישתם של רוכבים בני שכבת גילי מהספורט. רוב הפורשים פשוט התקשו לעמוד בהשקעה הגדלה והולכת באימונים. כמו בכל ספורט זמן רב נדרש לאימונים וככל שעולים בקטגורית הגיל נדרש זמן רב עוד יותר. הזמן בא על חשבון הלימודים והחיים החברתיים, פרטים חשובים לבני גיל ההתבגרות. אני עצמי ניסיתי לחלק את הזמן בין בין הרכיבה-לימודים-חיים והצלחתי להגיע רק להישגים בינוניים בשלושת התחומים.

חברים, אין בארץ מסגרת שמסוגלת לתמוך ב100% ברוכבים בגילאי 15-18. אין מסגרת שתתמוך ברוכבים כך שיוכלו להתאמן באופן רציני תוך שמירה על הישגיהם הלימודיים. הספורט היפה שלנו בבעיה!

שני פתרונות
הפיתרון המלא - פתיחת קבוצה במסגרת פנימייה, שתתאמן תחת השגחת מאמן מקצועי. הקבוצה תלמד בבית ספר עם תעודת בגרות ברמה גבוהה. עצם קיבוצם של הרוכבים יחדיו, יצור מסגרת חברתית הן לזמן האימונים והן מחוץ לזמן האימונים.
הפיתרון החלקי - פתיחת קבוצות רבות, שכל רוכב בארץ יוכל להגיע לאימון במקסימום של חצי שעה רכיבה ממקום מגוריו. מספר הקבוצות התחרתיות בארץ נמוך ביותר וככל שידוע לי אף בוגר קורס מאמני אופניים מוינגייט לא הקים קבוצה תחרותית לבני נוער.
נתנאל ים- מאמן קבוצת iwcc בעל הכשרת הפדרציה האיטלקית, ניסה בשנה האחורונה לפתוח מגמת אופניים. המגמה היתה במסגרת פנימיה בבית הספר התיכון הריאלי שבעמק יזרעל. התוכנית נקלעה לקשיים כספיים ועוד ''חלום'' ישראלי נעלם.

הנוער הוא הבסיס להצלחות בעתיד, ואם הבינו זאת בכדורגל הישראלי, אז יש ליישם זאת גם בענף הרכיבה; יש למצוא משקיעים בתוכניות פיתוח לספורטאים ולגייס לנושא גופים או אנשים בעלי יכולת ניהול גבוהה, שירימו את הפרוייקט; אני בטוח כי מטעם רוכבי הנוער התוכנית תזכה לפופלריות גבוהה עם פרסומה. רוכבי הנוער מעוניינים להצליח בענף כמו בכל ענף אחר.
מימוש תוכניות מסוג זה או תוכנית דומה ישפר את הרמה הישראלית בכמה מונים. אז יהיה ניתן לומר ובצדק כי ענף הרכיבה הישראלי מתפתח.

ניר וינברג
 
 הוספת כתבות לאתר הרים...
הוספת כתבות לאתר הרים בכתבה זו נסקור את תהליך הוספת הכתבות למאגר המידע באתר הרים להמשך
 Velo Club Holon - נעים להכיר...
Velo Club Holon - נעים להכיר חמישה פרטים שאולי לא ידעתם על מועדון הרכיבה חולון הקיים כבר משנת 1990. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של ניר וינברג...
 לתצוגת פורום
מכתב למערכת
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 32    דרוג כללי: 4.23

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019