הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 


קרדיט: דני זקן
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
5/3/2003, 23:37

                

   


מרוצי תחילת השנה בקפריסין וורוקליני ואפקסנטיה מאז היווסדם לפני חמש שנים, איכלסו בדרך כלל רוכבים מהשורה השניה עם נציגות פה ושם לעלית האמיתית. לא שלא הייתה תחרות ברמה גבוהה כך באס פיטרס ההולדי שיככב שם רבות מיכאל וייס מגרמניה ושמות אחרים מוכרים. ובנשים אירינה קלנטיבה הרוסיה הבכירה של מרידה לורי לרוי הבלגית ואנה בייליס האוסטרלית איכלסו לצידה של לורי קופנס את הפודיומים לאורך השנים בהרי האי השכן.
השנה הסיפור היה שונה לא פחות מתשע נבחרות לאומיות הגיעו ללרנקה למחנה אימונים של תחילת השנה הפרה-אולימפית. ונבחרות מהשורה הראשונה: גרמניה, הולנד, בלגיה, אנגליה, אירלנד ורוסיה אליהן הצטרפו נציגות האיזור יוון ישראל וכמובן המארחים מקפריסין. והשמות בהתאם: בגברים- פיליפ מאיירהאגה מדורג 2 בעולם, רואל פאולינסון מדורג 3 יורה גולסר הסלובני מיכאל וייס מנצח השנה שעברה ועוד בכירים וטובים. ובנשים לא פחות מתשע מדורגות במאה הראשונות שבע מתוכן ב-50 הראשונות. איבון קראפט המוכרת לנו מסדום (גרמניה טים "גוסט") רגינה מורונדה, קטרין שווין, ז'קלין מוראו מברזיל, ינקה סטבקובה הסלובקית ההולנדיות ברנרדין בוג וקורין דורלנד, טריה אואנס האירית, סו תומאס מאנגליה, הילדה ואן דאון הבלגית ולצידן עוד רוכבות צעירות ומוכשרות. בסך הכל יותר מתשעים גברים וכעשרים נשים.
הרמה הגבוהה במיוחד הביאה לחששות כבדים בקרב הבנים שלנו שחלקם קיוו להתחיל כאן במסע להשגת הקריטריונים לאליפות אירופה והחששות התבררו כמוצדקים.
גם ללורי קופנס שבשנה שעברה ניצחה את שני המירוצים היה ברור כי שיחזור ההישג יהיה בלתי אפשרי ואפילו מקום בעשיריה הראשונה אינו מובטח.
במרוץ הראשון סמוך ללרנקה, מרוץ חד יומי ברמת E1 מנצח באס פטרס ההולנדי בזמן של 2:02:35. דרור פקאץ' הישראלי הראשון במקום 39 דורון אמיץ 47 אייל רהט 55 עמוס וולף 57 דוד רזניק 58 וליאור מירקין 66.
לורי נתקלת בבעיות טכניות עוד בטרם החל המירוץ. הגלגל האחורי שבק חיים בליל היציאה לקפריסין ורק סיוע חירום של אלדר מירושלים שארגן גלגל חלופי ברגע האחרון הציל את המצב.תקלות נוספות מתגלות יום לפני המרוץ וצוות מוחות של רהט מירקין וראש המשלחת נועם מאור מוצא פתרונות זמניים להחלקת שרשרת בעיות בבלם ועוד. המרוץ מתנהל לא רע לורי במקום טוב באמצע העשיריה הראשונה ואז בסיבוב האחרון פנצ'ר והחלפה קשה מביאים את המקום ה-12.
נחושים להשיג תוצאות טובות יותר במרוץ השני מתאמנים חברי הנבחרת במרץ בהרים המושלגים ובקור עז שדומה כי לא השפיע על חברי הנבחרות האירופיות.
הפעם המרוץ ברמת D2 מתפרש על פני שלושה ימים.ביום הראשון מרוץ נגד השעון בעליה (HC) למרחק של תשעה קילומטרים. דורון אמיץ מגלה ברגע האחרון תקלה המונעת את נעילת הבולם והישראלים מתמקמים בתום התחרות בעשיריות החמישית והשישית.
לורי מגיעה שמינית עם תוצאה פחות טובה מזו של שנה שעברה באותו מקום.
ביום השני מרוץ נקודה לנקודה (PP) 43 ק"מ שבסיומו רוכב היורד מזמן המנצח ועוד עשרים אחוז יוצא מהתחרות. הקצב מהיר בשל התייבשות השבילים ובקושי הגענו לאיזור ההאכלה וכבר מגיעות הראשונות בבנות (38 ק"מ) איבון ומורונדה הגרמניות שמסיימות בסדר הזה.לורי מסיימת הפעם תשיעית אך בסך שני המרוצים מדורגת עשירית.
אצל הבנים התמונה עוד פחות טובה, אייל רהט וליאור מירקין רוכבים חולים ועמוס וולף קורע שרשרת אך ממשיך,השלושה האחרים דורון דרור ודוד רוכבים יחדיו עד לקו הסיום, אך עם פרסום התוצאות מתברר כי פיספסו ביותר מדקה את הקו האדום וכולם בחוץ.
האכזבה קשה האוירה באותו ערב בקרב המשלחת קודרת.
ובכל זאת נשאר עוד יום לתחרות עם לורי בתוכה, והפעם קרוס קאנטרי עם חמשה סיבובים לבנות וששה לבנים. ליאור ואייל באים לעודד יחד עם נמרוד כהן מ"אופנים" ונועם ראש המשלחת. הזינוק לא מבשר טובות, לורי בבעיה עם הפדל אבל מתגברת ונצמדת לקטרין שווין הגרמניה לאורך סיבוב הפתיחה. בהמשך היא מתקדמת אט אט וממתייצבת במקום השביעי כשאחריה צמודות שלוש רוכבות.לורי מתאמצת עוד ועוקפת גם את אלינה הקפריסאית והילדה ואן דאון הבלגית. בשני הסיבובים האחרונים העייפות מהתחרות הארוכה השכיחה את הצורך החיוני לאכול בזמן המרוץ, לורי מאבדת כוח ומיקום ומסיימת ממש בשיניים במקום השמיני הכללי.המנצחת שזכתה לעידוד ישראלי קולני היא שוב איבון קראפט, ניצחון מתוק במיוחד על מורונדה ושווין חברות סגל נבחרת גרמניה שהיא לא זומנה אליו. אולי עכשיו ישנו מנהלי הנבחרת הזו את גישתם אליה.
בבנים מנצח בתום מרוץ צמוד ומדהים פאולינסון הבלגי את יורה הסלובני שהוביל ביומיים הראשונים. דירוג הישראלים בתום התחרות : פקאץ'-47 אמיץ-48 רזניק-50 רהט-61 מירקין-62 ועמוס -64.
מרוצי קפריסין 2003 הזכירו לנו הישראלים תזכורת מעט כואבת את מעמדנו בעולם אופני ההרים, וללורי שפתחה בקפריסין את המירוץ על המקום לאתונה את התחרות הקשה המצפה לה בכל מרוץ בינלאומי שבו תשתתף. הבשורות הטובות הן כי הפער בינה לבין הרוכבות הבכירות בצמרת העולמית הצטמצם.

קרדיט: דני זקן
 
 ליגת TREK - סבב שני...
ליגת TREK - סבב שני סיקור הסבב השני בליגת אופניי הכביש, ליגת TREK להמשך
 רק 50 ש''ח לשלושת מרוצי ההרים הראשונים...
רק 50 ש''ח לשלושת מרוצי ההרים הראשונים לאור הצלחת מבצע ההנחה וההרשמה לאיגוד במרוצי הקריטריום מורחב המבצע גם לרוכבי ההרים להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
קפריסין 2003 - כמעט כמו סבב הגביע העולמי
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 6/3/2003 :16:02 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  moshe mor עם תוכן  לא פער אלא נחישות!
 6/3/2003 :05:21 משתמש אנונימי  איצק עם תוכן  יש גם כאלה מוצים


[ ]
לפרסום זה יש: 2 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 22    דרוג כללי: 3.63

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019