הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

חברת sport&fun עוסקת בטיולי אתגר ונופש בח''ול למשפחות קבוצות זוגות ובודדים.והשנה האי הנפלא כרתים עם המון ים שמש הרים ואהבה
מאת:  david sport&fun לאתר של david sport&fun
17/3/2003, 17:24
אוויר הרים צלול כיין שזורם חופשי ובחינם.
                

   

  טיולי אתגר ונופש בכרתיםSPORT & FUN 
חברת SPORT & FUN מתמחה בטיולי אתגר נופש & FUN בחו"ל למשפחות, קבוצות, זוגות ובודדים.
החברה מתאימה את הטיול בהתאם לרצון הלקוח ומארגנת טיולי אופני הרים, טיולי ג'יפים, HIKKING , טיולים למשוטטי בטבע, ספורט ימי ועוד אטרקציות ופעילויות מרתקות ומהנות.
השנה אנו מתמקדים באי הנפלא כרתים, עם המון ים, שמש, הרים ואהבה.
הטיולים משלבים אתרי טבע, כפרים אותנטיים ומבודדים, אתרים ארכיאולוגיים והסטוריים מחד, ואתרי נופש מאידך.

מעטים מכירים את כרתים האחרת…
רכסי ההרים העולים מן הים אל פסגות בגובה 2400 מטר בקעות חבויות משובצות שדות וכרמי זית אינסופיים, כפרים אקזוטיים, קניונים אדירים החוצים רכסים ונופלים אל שלל מפרצים פראיים ומדהימים ביופיים.
בין לבין, נבקר בכפרים ציוריים, נהנה מנופים, זריחות ושקיעות. חוויה קולינרית מצפה לנו בטברנות הקטנות שבכפרים האקזוטיים שנפגוש בדרכינו.

נחווה את הפולקלור והשמחה הכרתית, נתבשם מריחם של צמחי המרפא והתבלין המצויים בשפע בהרים, נשאף מלוא הריאות אויר הרים צלול כיין שזורם חופשי ובחינם!
הטיולים מודרכים ע"י רוני מצוות
SPORT & FUN , ישראלי החי בכרתים שנים רבות.
רוני ישמח לפרוש בפנינו את פינותיה המיוחדות של כרתים ולחוות ביחד חוויה מיוחדת שתישאר עמכם עם הרבה טעם של עוד…

כרתים הוא הגדול באיי יון והיפה שבהם.
רכסי ההרים עולים מן הים אל פסגות מעל 2400 מטר. בקעות חבויות מנוקדות בשדות ובכפרים אקזוטיים. קניונים עתירי הוד חוצים את הרכסים ונופלים אל שלל מפרצים רומנטיים. ארמונו של מינוס, בקנוסוס הלבירינת והמינוטאור. מרכז התרבות המינואית, ערש יוון הקלאסית. האופניים יאפשרו לנו לחדור אל גאיות לא מטויילים, לרדת לחופי טורקיז בתוליים, לעלות מתלולים ולבקר בכפרים נידחים.
הטיול מודרך ע"י רוני, ישראלי החי בכרתים שנים רבות. רוני ישמח לפרוש בפנינו את פינותיה הייחודיות של כרתים ולחוות את האי יחד אתנו.

סיפור הדרך:
היום הראשון
נצא בטיסה מתל אביב להרקליון העיר המרכזית של כרתים.
משם נצא בהסעה עם האופניים עד למרגלות הרי האידי ונתחיל לטפס במעלה ההר לתצפית בגובה של כ- 1200 מטר על עמק ארכנס. נמשיך במעלה ההר עד לגובה של כ – 1800 מטר ונגלוש לרמת נידה שלמרגלות הפסילוריטיס המושלג (2456 מטר) ובאם הזמן יאפשר, נטפס למערת זאוס. בהמשך נגלוש בחורשות אלונים לכיוון דרום ונצפה מגובה של כ – 1400 מטר על הים הלובי ועמק המסארה. משם נמשיך לכפר זארוס, שם נלון.

היום השני
נצא לכיוון מערב למרגלותיו הדרומיים של הפסילוריטיס, ההר הגבוה בכרתים. נכנס לפתחו הדרומי של עמק אמרי הפורה ובאגיוס לואניס נפנה דרומה, נחצה בדרך נחלים שוצפים ונגלוש לחוף הדרומי של כרתים לאגיוס פבלוס שם נלון.

היום השלישי
שוב נפנה לכיוון מערב, נחצה כפרים נטושים לאורכו של החוף הדרומי מעל מפרצים קסומים, חופים לבנים ומ טורקיז עד שנגיע לנהר מגלופוטמוס – גן העדן של כרתים. נחצה את הנהר ונטפס למנזר פרבלי העתיק ומשם לתצפית מדהימה על שפך הנהר לים. משם נמשיך לכפר הנופש פלאקיאס שם נסיים את יום הרכיבה השלישי שם נלון

היום הרביעי
היום הרביעי הוא יום מנוחה מהאופניים. יום שננצל אותו לכיף.
נצא בבוקר להפלגה לנהר המגלופוטמוס וטיול רגלי בקניון המרהיב קורטוליאטיקו. רחצה לאמיצים שבחבורה! נערוך פיקניק על גדות הנהר ונבלה בנעימים בצל הצוקים המתנשאים מעלינו.
הפלגה חזרה לפלאקיאס, הקפצה לכפר טרונוס השוכן מעל חלקו הצפוני של עמק אמרי, שם נלון. אנו נתארח בפונדק של למברוס, מומחה לצמחי תבלין ומרפא בעל שם עולמי

היום החמישי
נצא צפונה לכיוון מנזר ארקדי – מצדה של כרתים, שם נבקר, נגלוש לעבר החוף הצפוני ונחלוף בדרך בכפרים ציוריים ומקסימים, ובכפר מרגריטס, כפר שתושביו מתמחים בקדרות. משם נמשיך לבאלי לחופו הצפוני של האי כרתים שם גם נלון.


היום השישי
נצא מהכפר באלי לרכיבה נעימה בבקעה כפרית שופעת כרמי זיתים באיזור פארמה וחזרה לבאלי, נתארגן ונסע לשדה התעופה בהרקליון, משם נחזור הביתה.

לפרטים נוספים והרשמה:
דוד 052-633122
אורלי: 064-606473
רוני 058-616257
 
 הדרכות פרירייד במתנ''ס פיליפ לאון: עכשיו גם למבוגרים!!!...
הדרכות פרירייד במתנ''ס פיליפ לאון: עכשיו גם למבוגרים!!! רשימת פעילויות אופניים של המתנ''ס הספורטיבי מקרית-יובל הולכת ומתארכת. ועכשיו... הדרכות פרירייד למבוגרים (מעל גיל 18). להמשך
 הפעילות במתנ''ס פיליפ-לאון נמשכת. והפעם...פרירייד!!!...
הפעילות במתנ''ס פיליפ-לאון נמשכת. והפעם...פרירייד!!! במסגרת המעורבות הקהילתית של מפעילי חוגי הטנדם, ייפתח חוג רכיבה אתגרית לנוער עד גיל 18. החוג יודרך ע''י פריריידר מהטובים בארץ להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של david sport&fun...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019