הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

בחופשת הפסח, בתאריכים 13 עד ה-16 לאפריל, יתקיים באזור רמות השופט-מגידו-כרמל, מחנה אימונים לרכיבת אופני-הרים, שמיועד לבני נוער בגילאים 12-18. לפרטים מפורטים - כנסו וקיראו
קרדיט: City Cycling Club
הועלה על-ידי: 
אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
1/4/2003, 11:44

                

   

 מה זה מחנה אימונים? 
"מחנה אימונים" הוא מושג שלקוח מעולם המקצוענים, ומטרתו העלאת רמת הרוכב בתוך פרק זמן מצומצם של עבודה עצימה (אינטנסיבית). ובמילים פשוטות: מחנה אימונים הוא פרק זמן מבודד בו מתעסקים ברכיבה ובאופניים מהבוקר ועד הערב. בסוף מחנה שכזה, כל אחד הופך לרוכב טוב יותר (ומיד נפרט כיצד). במחנות אימונים של "גדולים", הדגש הוא על פיתוח הסבולת והכושר, ומחנות שכאלו קשים מאוד פיזית. במחנה שלנו, שמיועד לנוער, לא נזניח את האספקט הפיזי, אולם יש דגש רב על פעילויות כיף והנאה.


 מה סדר היום במחנה? 
ביום הראשון מגיעים במרוכז מרעננה לקיבוץ משמר העמק, שם נישן, נאכל ונקשיב להרצאות בימים הקרובים. לאחר שנתארגן ונאכל, נצא לרכיבה, שבה יתבצעו חלוקה לרמות (שלוש רמות יכולת) ואימון שחרור (למי שהשתתף יום קודם לכן בתחרות מגידו). בערב נשמע הרצאה על תזונה מפי גל צחור.
היום השני והשלישי מתחלקים לשני חלקים: רכיבת הבוקר היא רכיבת אימון קרוס-קאונטרי קשה יחסית, בשטחי הקיבוץ ורמות מנשה, ששמה דגש על יסודות הכושר הגופני, חלוקת עומסים לאורך זמן, התאוששות והכרת מגבלות פיזיות אישיות. החלק השני, לאחר ארוחת צהרים ומנוחה קלה, יעסוק בעיקר בשיפור טכניקות רכיבה ושליטה על האופניים ובפעילויות "כיף" ויכלול: בחירת קווים בעליות וירידות טכניות, כיבוש ירידות ודרופים, נדנדות וגשרים נמוכים, רכיבת אורבן קלה בקיבוץ משמר העמק, הכרת סינגלים ברמות שונות באזור ועוד.
לאחר טיפול באופניים, רחצה וארוחת ערב, הקבוצות תתחלקנה ללו"ז ערב שיכלול הרצאות או/וסרטי אופניים. בין הסרטים סרטי תחרויות ופרירייד, וההרצאות ידונו באורח חיים של רוכב תחרותי, מכונאות אופניים בסיסית, התאמת אופניים לתחרות, מבואות ודיונים על צמיגים, בולמי זעזועים, מעצורים, שיכוך מלא או זנב קשיח ועוד ועוד ועוד. היום השלישי יערך באזור יער עופר (מרכז מיר"ב) שבכרמל. ביום הרביעי נצא בבוקר לפעילות מסכמת נושאת פרסים והפתעות, ונתפזר הביתה בצהרים, עייפים ועמוסי חוויות, עליהן נספר לכולם בארוחת ליל הסדר, שנייה לפני שנרדם.


 מי הם המדריכים והמאמנים במחנה? 
מחנה האימונים הוא אחת מהפעילויות של מועדון הרכיבה החדש "סיטי סייקלינג קלאב" בניהולם של אילן אידלסון וגל צחור. נאמנים לתפיסתם שמחנה האימונים הטוב ביותר צריך להתחיל מהמדריכים הטובים ביותר, פנו השניים לטובי ומנוסי המדריכים בארץ בתחומם - וזו לא קלישאה - בוגרי קורסים שונים בוינגייט (מאמני ומדריכי אופניים):
גל צחור, 30, מנהל מחנה האימונים. ממקימי סיטי סייקלינג קלאב, ממאמני הנערים הבולטים והמוכשרים בארץ ומתחרה בולט בקטגוריית העילית בעצמו. גל הוא רוכב "רב תכליתי" בעל כישורים מגוונים: רוכב כביש מוכשר, רוכב XC חזק עם טכניקה מעולה, ואחד מראשוני הפריריידרים וכובשי הדרופים בארץ. ידוע בגישתו ה"נערית" משהו לאימונים, ולחיים בכלל, ולא סתם הוא המאמן היחידי בארץ שלאימוניו מותר לבוא גם עם מכנסי באגי, ולא רק עם טייטס (ולכן בקבוצתו 19 נערים!).
דרור פקץ', 22, מהמתחרים הבולטים והחזקים בארץ, בכל תחרות, הרים או כביש. מתחרה מגיל 15, אחד הרוכבים הטכניים הטובים בארץ, אלוף סבב גביע איגוד האופניים ב2002-, מתאמן ומתחרה חמישה חודשים בשנה בהולנד, ממומן על ידי חברות CTC, Polar ו-Oakley, ורוכב על אופני גארי פישר (זנב קשיח או שיכוך מלא לפי סוג המסלול). דרור הוא אחד היחידים בארץ שזכאים לתואר רוכב "מקצוען", הן בגישתו לספורט והן בהישגיו. אחראי בעיקר על האימונים עם האוריינטציה התחרותית.
ניל אובריין, 33. אחת הדמויות הבולטות, הצנועות והמוערכות בענף האופניים בארץ. אלוף ישראל באופני הרים בשנת 2000, קבוע על הפודיום כמעט בכל תחרות שמשתתף בה, בעל ניסיון עשיר בתחרויות בארץ ובחו"ל, ומאמן קבוע במחנות האימון לנוער שקוימו עד היום ברמת הגולן. ניל עבד ומומן בעבר על ידי חברות קנונדייל וספשלייזד (מצמן), וכיום עובד ורוכב עבור R.S. Sport, ומתחרה על אופני מוראטי טיטניום או K2. מעבר להיותו מתחרה מוכשר, ניל הוא אחד ממכונאי האופניים המיומנים והמקצועיים בארץ. אחראי על אימונים תחרותיים, מכונאות שטח, טיפולים והכנת אופניים, והאורים והתומים שלנו בכל הנוגע להתנהגות ספורטיבית ואתיקת רכיבה.
נמרוד כהן, 32. בוחן האופניים וכתב החוץ של מגזין "אופניים", והאיש שרכב על יותר זוגות אופניים וסוגי מתלים מכולנו. רוכב XC טכני ופרירייד מהמוכשרים בארץ, מדריך טיולים וסדנאות טכניקה באופני הרים ובעל רקע הדרכה של 16 שנים. נמרוד, ביחד עם גל, אחראי על ההדרכות הטכניות במחצית השנייה של כל יום. בסוף הדרכותיו הטכניות תדעו איך לרכוב על גשר צר, איך לעשות "באני הופ", מה בין דרופ בזרימה לווילי דרופ, למה כדאי להנמיך כיסא וגם איך ליפול במינימום נזק.


 אז למי המחנה מיועד? 
אם את או אתה אוהבים ורוכבים על אופני-הרים, אתם בגיל המתאים, ובמקרה יש לכם חופש בתאריכים האלו, אז המחנה הזה עבורכם. לכל מי שיש לו שאיפות תחרותיות, ורוצה ללמוד את ההבדל בין "לצאת לרכוב" לבין "לצאת ולהתאמן", לכל מי שרוצה לפגוש עוד בני-נוער בגילו ששותפים לתחביב, לכל מי שרוצה ללמוד עוד טריקים ויכולות חדשים, להכיר שבילים ואזורים חדשים, וגם להכיר ולרכוב עם כמה מהרוכבים הבוגרים, הוותיקים, המנוסים והנחמדים בענף.


 איך נרשמים למחנה? 
המחיר למחנה האימונים בן ארבעת הימים, כולל הסעות, ארבע ארוחות, טיפולי אופניים ולינה הוא 890 שקלים לנער/ה, ו800- שקלים לחבר מועדון City Cycling Club. הנחות יינתנו לאחים (מאותה משפחה…) ולקבוצות מאורגנות.
פרטים והרשמה אצל גל צחור בנייד: 052-817560 או בדוא"ל: galeinat@012.co.il


קרדיט: City Cycling Club
 
 sport&fun טיולי אתגר ונופש בכרתים...
sport&fun טיולי אתגר ונופש בכרתים חברת sport&fun עוסקת בטיולי אתגר ונופש בח''ול למשפחות קבוצות זוגות ובודדים.והשנה האי הנפלא כרתים עם המון ים שמש הרים ואהבה להמשך
 הדרכות פרירייד במתנ''ס פיליפ לאון: עכשיו גם למבוגרים!!!...
הדרכות פרירייד במתנ''ס פיליפ לאון: עכשיו גם למבוגרים!!! רשימת פעילויות אופניים של המתנ''ס הספורטיבי מקרית-יובל הולכת ומתארכת. ועכשיו... הדרכות פרירייד למבוגרים (מעל גיל 18). להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019