הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בארץ
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

אם אין לכם אופניים ובא לכם לטייל בגליל, חברת אופן נעים תצייד אתכם באופניים ובמפה ותשלח אתכם ל 18 קילומטרים של מסלול טיול.
מאת:  דרור סופר לאתר של דרור סופר
6/4/2002

                

מאפייני הרכיבה: מסלול לא מעגלי.
אזור: יומני מסע
אורך המסלול: 18
אורך המסלול בשעות: ארבע שעות
מקומות לינה מומלצים: פונדק בכפר
   

 המסלול 
נקודת יציאה: מושב רמות שבחופה המזרחי של הכנרת.
נקודת סיום: תחנת הדלק ליד רמות.

במושב רמות נקבל את האופניים ולאחר תדרוך נגלוש בזהירות אל כביש הכנרת (כביש מס' 92). ליד תחנת הדלק נפנה צפונה ונרכב על הכביש עוד כשני ק''מ,עד לצומת מעלה גמלא (נקודה מס' 1 במפה). בצומת גמלא נפנה שמאלה (מערבה) ונרכב בדרך סלולה עוד כ-300 מטר. בגמר הכביש נפנה צפונה בדרך עפר אבנונית (2), שאותה מכנים בני המקום בשם היומרני ''הדרך הרומית''. לאחר כ-2.5 ק''מ מפנה אותנו שילוט האופניים שמאלה (3). רוכבי האופניים המיוזעים מוזמנים להתעלם מעט מן השילוט, ולהמשיך עוד כ-200 מטרים צפונה, כדי להתרענן במימי הערוץ הידוע בשמו הרומנטי ''זאכי-2'' (א).
זהו אחד הערוצים האחראים להיווצרותה של לגונת שפך נחל המשושים - ''זאכי'' - לגונה גדולה הנושקת לכנרת. הלגונה קולטת אליה את מימיהם של הנחלים יהודיה ומשושים, היורדים מן הגולן. עתה נשוב 200 מטרים לאחור (3), ונמשיך מערבה בדרכי עפר החוצים את שטחי המטעים של רמות,מן גן עדן ובו מטעים של עצי מנגו,בננות,ליצ'י ודקלים. החקלאים יודו לנו אם נשאיר את הפרי על העצים, וגם אנו נזכה על כך לניקוד גבוה, כשנעמוד בבוא היום למשפט בפני בורא עולם.
נמשיך עוד קילומטר אחד מערבה, עד לצומת ה-(T4). פניה קצרה ימינה תביא אותנו ממש אל הלגונות של ה''זאכי''(ב). כאן כבר המים עמוקים יותר ויש בכוחם להסביר את מהותה של שמורת בית ציידא, ארץ עשירה בצמחי מים,חלקם נדירים,אך נושאים שמות משונים כמו עליאב מדוקרן, שנית מתפתלת ופספלידון התאומים.

נשוב חזרה אל נתיב האופניים, שיוליך אותנו עקלקלות דרומה, אל לגונת המג'רסה (5), הקולטת אליה את מי נחל דליות. אפשר לנטוש את האופניים לשעה קלה בצל עצי האקליפטוס ולשוטט במעלה הזרם, כיף אמיתי לרגליים ולנשמה. בדורנו רב החטאים. צריך להעמיד על האופניים שומר אחד, אך גם הוא יוכל לשכשך מעט במי אפסיים,הנמצאים בטווח ראייה מעצי האקליפטוס (הטיול במורד הנחל אסור מטעמים של שמירת טבע). מכאן נשוב לרכב באופניים לאורך הגדה הצפונית של המג'רסה.נחצה ערוץ מים(6) ואחריו ננחת שוב ב''דרך הרומית'', שבה נסענו כבר קודם. כעתה נחזור אל תחנת הדלק שליד רמות (1),שם נסיים את הטיול.

מפת המסלול.
המסלול התפרסם באישור חברת אופן נעים, טיולי אופניים בגליל לקבוצות וליחידים.
 
 ממצפה משואה למערות הפעמון בלוזית...
ממצפה משואה למערות הפעמון בלוזית קומפלקס מערות פעמון שראשיתו מן המאה ה 6 לפנה''ס, שרידי קולומבריה, צלבים ועוד... להמשך
 מערד למצדה דרך נחל צללית...
מערד למצדה דרך נחל צללית מסלול המתחיל בערד ומסתיים בחניון הסוללה של מצדה. להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
בקעת בית ציידא
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 39    דרוג כללי: 3.65

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2020