הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בארץ
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

לאלה מכם הרוצים רכיבת אימון מאומצת משולבת בטיול, מוצע מסלול על רכס שיירות עם ירידה ברכס משלטים ונחל נחשון סביב שער הגיא.
מאת:  אלונה גלבוע לאתר של אלונה גלבוע
7/4/2002

                

מאפייני הרכיבה: פיזי קשה,טכני קל.
אזור: יומני מסע
אורך המסלול: 25
   

 התחלת המסלול 
המסלול הוא על רכס שיירות וירידה ברכס משלטים, משני צידי נחל נחשון סביב שער הגיא.
תחילת הרכיבה בחניון דרך בורמה שנמצא בצמוד למחלף שער הגיא על כביש מס' 38 , לפני תחת דלק פז אם אתם מגיעים מכביש איילון. החניון ממוקם בצד המזרחי של הכביש (- משמאל למגיעים מאיילון).

 מחנים את הרכב... 
ולוקחים מספיק מיים, מורידים משקל מיותר מהאופניים ומתחילים בטיפוס פראי ארוך ולא קל לאורך ''דרך בורמה'' המסומנת באדום כשביל לכל רכב (זהירות, יתכן ותפגשו מכוניות על השביל). כ 4 ק''מ של עליה תביא אותכם עד לשמורת המסרק.
השביל מתחבר עם כביש שואבה-בית מאיר.
חוצים את הכביש עם סימון כחול וברכיבה של חצי ק''מ מתחברים לשביל השחור לכל-רכב של הר כרמילה.
פונים שמאלה על השביל השחור וממשיכים בטיפוס מתון (לעיתים מגמת ירידה) כ 6 ק''מ ומתחברים לישוב שואבה!
מפה צריך לעשות מעשה נועז בר-סיכון...: לחצות את כביש י''ם ת''א לצד שני. שימו לב - יש מחלף חדש בשואבה - אפשר לעשות זאת דרך המחלף, מתחת לכביש הראשי. חוצים לצד שני ל''שלוחת משלטים'', מאתרים את ''דרך דיפנבייקר'' (=ע''ש ראש ממשלת קנדה לשעבר), המסומנת באדום ומיועדת לכל רכב וזו הדרך היחידה על הרכס שעולה לציר הרכס!

@ חפשו את עמוד המידע הקולי שם, לחצו על הכפתור המתאים והקשיבו להסבר של קק''ל - איפה אתם נמצאים והרקע ההסטורי למקום שאתם מטיילים בו!
בדרך הזאת אתם עולים מעט אבל כל שאר הדרך - גולשים במהירות ובבטחה והנוף... אח... הנוף... איזה יופי!!! מלמעלה רואים את כביש ירושלים ת''א ומבינים את עמדת היתרון שהיתה לכוחות הערבים שחלשו על הרכס והטרידו את השיירות שעלו לי''ם הנצורה ב 48 לספק לתושביה מזון, מיים, תרופות, תחמושת וכו'...

 סיום המסלול בשרידי מייצדית מתקופת השלטון העותומני 
השביל מסתיים בשרידי המייצדית הטורקית אחת מ 17 שהקימו הטורקים בזמנם, לשמירה על הדרך יפו-י''ם (כשיפו משמשת כנמל של ירושלים) והיום נשארו עומדות רק 3 מיצדיות כאלה...
@ קוריוז קטן: בכל מיצדית כזו היו מספר שומרים טורקיים שכונו: ''באשי בוזוק'' שפירושו: ''ראש נבוב''!! ;-)
חוזרים לרכב שמחים ומרוצים.
אם לא הספיק לכם, אפשר להוסיף עוד קטע רכיבה אם תפנו ל''פרק רבין'' מימין לכביש בית שמש, מעט לפני שתגיעו למכונית שהשארתם בחניון דרך בורמה, ותעקבו אחרי הסימון השחור לכל רכב, אליו תצטרכו לרדת אחרי שבקרתם באתר הזכרון ללוחמי הראל, תרכבו עליו כ 4-5 ק''מ עד הפניה לשביל הירוק משמאל, אחרי כק''מ אחד מתחבר הירוק לשביל אדום עליו תפנו שמאלה (זה קטע נוסף של ''דרך בורמה'') ועוד רכיבה של 4 ק''מ בערך תביא אתכם חזרה לכביש ולרכב שהשארתם.
אפשרות נוספת ונחמדה - לאחר העליה, כשהגעתם לשמורת המסרק, לפנות שמאלה בשביל ג'יפים הירוק, לעלות איתו לרכס שיירות, ולגלוש איתו למטה. בתחילת מגמת הירידה יש קטע של כקילומטר של סינגל סלעי וחביב!!

מסלול הטיול באחריות הרוכבים בלבד.
 
 מכפר סבא לנחל קנה ולנפתולי הירקון...
מכפר סבא לנחל קנה ולנפתולי הירקון אם יש לכם שלוש שעות להעביר ואתם באיזור כפר סבא, אז הנה לכם כ-20 ק''מ במסלול מעגלי העובר ליד שביל ישראל. להמשך
 בקעת בית ציידא...
בקעת בית ציידא אם אין לכם אופניים ובא לכם לטייל בגליל, חברת אופן נעים תצייד אתכם באופניים ובמפה ותשלח אתכם ל 18 קילומטרים של מסלול טיול. להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלונה גלבוע...
 לתצוגת פורום
דרך בורמה ודרך דיפנבייקר - רכיבת כושר
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 34    דרוג כללי: 3.34

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2020