הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בארץ
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

אם מעניינת אתכם רכיבה בתוך נחל הנה לכם המלצה חמה - מסלול שהוא ללא ספק אחד היפים בארץ. המסלול מומלץ מאד לאחר גשמים אך גם בימים חמים החוויה מדהימה.
מאת:  אייל הרשטיק לאתר של אייל הרשטיק
9/4/2002
אני (-:)
                

מאפייני הרכיבה: פיזי קל,טכני קל,ניווט קל,מסלול לא מעגלי.
אזור: יומני מסע
עונה מומלצת: אביב וקיץ
אורך המסלול: 31
אורך המסלול בשעות: שלוש שעות
מפת סימון שבילים: הגליל העליון
   

 התחלת המסלול 
יוצאים מחורשת עין זיתים צפונה בעלייה מתונה של כ- 2 ק´´מ על כביש 889 עד שמגיעים לצומת דלתון (הצומת הראשון) שם פונים מערבה לכוון גוש חלב (או איך שאני מגדיר את זה שוויצריה הקטנה ) פשוט נוף מקסים , שילוב של הר מירון משמאל המון ירוק בעיניים והרבה פרות רועות. ממשיכים בכביש זה לתוך הישוב ג´יש ( ירידה נחמדה בכניסה ליישוב ) בישוב עצמו ממשיכים עם כביש הכניסה מרחק של כחצי קילומטר עד לצומת הראשית ביישוב (צומת T כך שאי אפשר להתבלבל - נמצא שם בית הדואר של היישוב ) משם ממשיכים צפונה לתוך סמטה קטנה שמתעקלת ימינה – הסמטה מתחילה ממש כ- 10 מטר צפונה מהצומת ושם מתחיל השטח האמיתי.

חציית הדישון
חציית הדישון

 מגיעים אל הנחל 
רוכבים לאורך השביל עד למשמע רחש המים של הנחל – יש לציין כי הקטע הזה של הטיול כולל בתוכו רכיבה קצת טכנית ואף ירידה אחת מאד תלולה שמומלץ לעבור אותה רגלית(לפחות בחורף ) .סה''כ קטע של כ –5 ק''מ עד לחיבור לנחל עצמו. ( בקטע הנ''ל יש פניה אחת שפונה ימינה יש להמשיך לכל אורך השביל לכוון צפון מערב כלומר לפנות שמאלה בפנייה).
לאחר שהתחברנו לנחל דישון הנווט הופך לפשוט וקל רוכבים לאורך הנחל לכוון מזרחה עד הגעה לכביש ממשיכים בכביש מרחק של כ- 400 מטר לכוון מזרח חוצים אותו ופונים שמאלה לתוך המשך הנחל משם ממשיכים מזרחה לאורך הנחל עד למפגש עם עוד כביש פנימי חוצים אותו לכוון מזרח וממשיכים עד למפגש עם כביש עמיעד – קריית שמונה כביש 90 שם פונים דרומה מרחק של כ –2 ק''מ עד לקיבוץ איילת השחר.

 לסיכום 
סה''כ מסלול מדהים של כ –31 ק''מ שרובו נעשה בירידה , רכיבה בתוך מעברי המים של הנחל עצמו ואף קטע רכיבה של כחצי קילומטר ממש בתוך הנחל
לפי דעתי המסלול המדהים בארץ- מומלץ מאד!!!!!

 איך מגיעים 
הטיול מתחיל בחניון עין זיתים (חורשה שנמצאת בסמוך לישוב דלתון ) למגיעים מדרום הגעה דרך צומת מירון, ממשיכים לכוון צפת ובצומת עין זיתים פונים שמאלה , נוסעים כ-4 ק''מ עד להגעה לחורשת עין זיתים מצד שמאל , מחנים את הרכב מרגישים את אויר הפסגות ויאללה יוצאים!!!!


לוגיסטיקה: המסלול אינו מעגלי דבר שדורש להחנות לפחות רכב אחד בקיבוץ איילת השחר ומשם לעלות לעין זיתים .

 
 מנחל חיק להר שוקף ובקעת אלון...
מנחל חיק להר שוקף ובקעת אלון למסלול המתחיל בירידה לנחל חיק, שבפאתי עוספייה, דרושים רוכבים בעלי מצב רוח טוב ומפת סימון שבילים מס' 4 (הכרמל). להמשך
 דרך בורמה ודרך דיפנבייקר - רכיבת כושר...
דרך בורמה ודרך דיפנבייקר - רכיבת כושר לאלה מכם הרוצים רכיבת אימון מאומצת משולבת בטיול, מוצע מסלול על רכס שיירות עם ירידה ברכס משלטים ונחל נחשון סביב שער הגיא. להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אייל הרשטיק...
 לתצוגת פורום
טיול לגוש חלב (ג'יש חלב) - נחל דישון
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 30/7/2002 :09:05 משתמש אנונימי  איציק נח עם תוכן  טיול אופניים בנחל דישון
 24/4/2003 :17:14 משתמש אנונימי  עידו עם תוכן  לא בקיץ


[ ]
לפרסום זה יש: 2 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 61    דרוג כללי: 4.03

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2020