הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

לכל מי שיצא להיות נוכח בנקודת ההזנקה של מרוץ XC, יכול לומר: ''לא חשוב איזו קטגוריה מתחרה: (עלית,אקספרט,ספורט) כולם נראים אותו הדבר ורוכבים כמעט על אותו הדבר'' לא כך היה הדבר ביום שישי האחרון, כאשר על קו הזינוק התייצבו הקטקטים (גילאים 8-10) למקצה שהיה המעניין והתוסס ביותר בתחרות ''בית היערן'' שקיים מועדון מסטרס חיפה בהר הכרמל.
קרדיט: מסטרס חיפה
הועלה על-ידי: 
צח הורביץ לאתר של צח הורביץ
4/4/2005, 13:03

                

   
על קו הזינוק ניצבו ילדים בגובה של לא יותר מ-140 ס"מ שה"camel back" שלהם מכסה את כל גבם, לצד ילדים בגובה של 160 ס"מ וכולם בני אותו גיל. ילדים על אופני מדבקה, לצד ילדים עם אופניים קצת יותר משופרים, לצד ילדים על האופנים של האח או האחות הגדולים. לכולם אותו חיוך מרוח בזווית הפה ואותו להט בעיניים. כולם היו דרוכים לקראת הזינוק. וברגע שנשמעה השריקה, אלה זינקו כמו אריות לתוך המסלול, מנסים למצוא את מקומם בדבוקה המובילה ולא חשוב אם זה אומר שבדרך, צרכים לדחוק הצידה את הרוכב המתחרה, שהוא אומנם בגילך, אבל גדול ממך בכמה וכמה ס"מ (ככה זה בגיליים האלה). הלהט שלהם, הדביק את ההורים הגאים שנכחו בזינוק אבל הם הרי משוחדים כבר, הדבר המדהים היה שזה הדביק גם את שאר הקהל שבדיוק עמד לעזוב את המקום אחרי שהמקצים ה"רציניים" יותר הסתיימו ורוב הפרסים חולקו.

על קו הזינוק
על קו הזינוק

 כך ביום שישי, בשעה ארבע שהשבת בפתח 
רצה לה חבורת מבוגרים בעקבות חבורת רוכבים קטקטים, בשבילי הכרמל המפותלים, כאשר צעקות העידוד מתגלגלות במדרונות הכרמל. עידוד כמו זה לא נראה בכל המקצים שקדמו לו, אפילו לא במקצה העלית. אני חייב לציין שעד התחרות בבית היערן לא ראיתי כזו התייחסות עניינית לאופי המסלול בו יתחרו הקטקטים. בדר"כ אופיין מסלול התחרות בקטגוריה זו כמסלול מעגלי באורך ממוצע של ק"מ רובו מישורי לפעמים עם עלייה קטנה עליו חוזרים מספר פעמים. הפעם המארגנים במסטרס חיפה, ארגנו מסלול שמורכב משלושה סינגלים טכניים שלא יביישו שום רוכב טכני וביניהם קטעי קישור על דרך יער רחבה, כאשר בסיום המסלול ציפה למתחרים סינגל קצר בעליה, כמעט עד קו הסיום.

במסלול זה, ניתנה לקהל אפשרות להציץ  לעבר העתיד של ספורט רכיבת השטח בארץ. כמובן שאף פעם אין לדעת מה צופן העתיד וכל אחד התבונן במרוץ מבעד למשקפיי השמש הצבעוניים שלו. מה שאני ראיתי זו חבורה של ילדים שהפגינו רכיבה טכנית ברמה גבוהה. ראיתי ילדים רוכבים על אופניים שגדולים עליהם ביותר ממידה אחת, רוכבים ממש על קצה האוכף וזה לא מפריע להם "לתת בראש" למתחרה שלפניהם. ראיתי ילדים באופני מדבקה ברכיבה טכנית מעולה, 'מגהצים' דרופ ולאחריו לוקחים סיבוב באלגנטיות שלא תבייש רוכב עלית. ראיתי ילדים שהחלטנו לקרוא להם קטקטים רק לשם הגדרה, אבל במציאות הם נפילים בגובה ממוצע של 140 ס"מ שמסוגלים בשארית כוחם, בפנים אדומות ממאמץ ובנשימה כבדה, לעקוף שני מתחרים בסינגל בעליה, ממש לקראת קו הסיום כי הם יודעים כי רק ככה מכריעים מרוץ.

רגע הזינוק
רגע הזינוק
כן רבותי,ככה נראה העתיד של הרוכבים בארץ מבעד למשקפי השמש שלי ביום שיש אביבי בכרמל.
תודה לקהל שעודד נמרצות את הספורטאים הגדולים האלה, תודה למסטרס חיפה על ארגון התחרות ואם אפשר קצת ביקורת בונה, השילוט בתחרות היה מועט קצת, בלבל לא מעט את המתחרים, וגרם לא מעט "לניווט עצמאי" של המתחרים.
וכל הכבוד לספורטאים הקטנים-גדולים של מקצה זה!!!!!
 


קרדיט: מסטרס חיפה
 
 מרוץ האתגר - וולוו צ'לנג' - 2005...
מרוץ האתגר - וולוו צ'לנג' -  2005 מרוץ האתגר - וולוו צ'לנג' - 2005 - אירוע ענק בסדר גודל של 'סובב גליל' האגדי, התקיים בפעם השנייה השבת, בהצלחה מרובה על ידי 'עז הרים'. להמשך
 מרוץ בור בארי ה 7 - 2005...
מרוץ בור בארי ה 7 -  2005 ביום שבת קיצי, נאספו בקיבוץ בארי, 210 רוכבים, למרוץ שהפך בשנים האחרונות כבר למסורת, כמרוץ ''חביב הקהל'' בגלל האופן בו ניתן לקהל לצפות ברוכבים המתחרים, מטריבונה גבוהה אל עבר '' האקשן'' שבבור. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של צח הורביץ...
 לתצוגת פורום
מרוץ בית היערן - מנקודת מבטו של קטקט בוגר
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 2/7/2006 :20:09 משתמש אנונימי  עומר חיון עם תוכן  שלום
 5/7/2006 :12:12 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אלעד פלטין --Momentum-- ללא תוכן  צור קשר במסרים
 9/4/2005 :15:01 משתמש אנונימי  אשחר עם תוכן  לפי דעתי קצת הגזמת....
 13/4/2005 :13:20 משתמש אנונימי  אלעד פלטין עם תוכן  אשחר, מה שלומך ?
 13/4/2005 :14:02 משתמש אנונימי  אשחר עם תוכן  מצויין
 9/4/2005 :17:26 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  צח הורביץ עם תוכן  אישית, אני לא חושב שהגזמתי...


[ ]
לפרסום זה יש: 6 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 24    דרוג כללי: 3.58

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2020