הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

רוזן מינץ ת''א 1 מנצחים את מרוץ הקבוצות, לוניזון מנצח במקצה האישי במרוץ דרום
קרדיט: אלכס קפלן איגוד האופניים
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
15/9/2006, 15:24

                

   


בסוף השבוע התקיים לראשונה מזה שנים מירוץ אופניים בשיטת POINT TO POINT   מירוץ בו מתחרים מנקודה לנקודה –  והפעם מניצנים לירוחם מרחק של 128 ק"מ .   במירוץ השתתפו מיטב רוכבי העילית בישראל במירוץ הפכפך ומותח לאורך 128 קמ' ברחבי הנגב מקיבוץ ניצנים ועד ירוחם!

 

המירוץ, שאורגן ע"י איגוד האופניים ובסיוע CTC יבואנית טרק וחברת נביעות היווה את שיאה של עונת תחרויות מוצלחת של ליגת "נביעות" באופני כביש. היה זה אחד המרוצים המרתקים והמרשימים שנערכו בארץ בשנים האחרונות . כמעט כל מועדוני האופניים הגדולים לקחו בו חלק והעמידו 9 קבוצות שהתחרו על התואר הקבוצתי . המרוץ יצא לפועל לאחר חצי שנה של הכנות ובשת"פ מלא עם מחוז דרום במשטרת ישראל. שיירת המירוץ הגיעה בשיאה לאורך של 12 ק"מ וכללה עשרות רכבי משטרה ואופנועים, 5 רכבי שיפוט, 10 רכבי ליווי, 2 אמבולנסים  ואוטובוס איסוף . בנוסף לאורך המסלול נפרסו עשרות מאבטחים שמנעו כניסת רכבים למסלול התחרות .

מהלך המירוץ:
מיד לאחר הזינוק בקיבוץ ניצנים בו יצאו לדרך כ 50 רוכבים  נוצרה  קבוצת בריחה משמעותית של 14 רוכבים אשר פתחו פער של שתי דקות מהפלוטון הראשי , בקבוצת הבריחה כללה את דוד רזניק, דורון אמיץ ועמוס וולף (מקבוצת vc חולון 3) ליאוניד אנצפלד וצחי בוייגן (vcחולון 1) תומר בוכר וחן קימחי  (מסטרס חיפה)גלי רונן (Triple G) אלירז יניב (מומנטום) רן מרגליות (טים מצמן) יורי לויזון וויקטור קטייב ורותם ישי (רוזן מינץ ת"א 1) וארז לוין (vc חולון 2) קבוצת הבריחה רכבה בשלב זה במהירות גבוהה של כ 50 קמ"ש תוך שהם נעזרים ברוח גבית . נראה כי בשלב זה רוכבי הפלוטון לא העריכו נכונה את הקצב המהיר של קבוצת הבריחה והפער גדל – לאחר כ 40 ק"מ פרץ לבדו יניב אלירז (מומנטום) וניסה לגשר ולהגיע לקבוצת הבריחה הראשית אולם הוא נתפס ע"י  שלישית רוכבים חזקה (עידו סירקין , דור דבירי , מקסים בורולצקי ) אשר יחד ניסו ארבעתם להגיע קדימה , אולם הפער בשלב זה היה גדול מידי עבורם והם לא הצליחו להגיע לקבוצת הבריחה הראשית אשר החלה בעצמה להתפצל .
אלירז אשר השקיע מאמצים רבים בניסיון הגישור נחלש בשלב זה ונשאר לבד .
שעה לאחר תחילת המירוץ עלו 4 רוכבים על רכב האיסוף מאחור לאחר שפתחו פערים גדולים מ 12 דקות מהמובילים .

לקראת בארי התקיים הספרינט הראשון כאשר יורי לוינזון פתח פער משמעותי וניצח בו כאשר אחריו עבורו את הקו דורון אמיץ ודוד רזניק . בקמ' ה- 48 ק"מ, לקראת צומת רעים הגדילו המובילים את הפער מהפלוטון והוא עמד על 2.25 דקות. בשלב זה היה ניסיון נוסף לצמצם פערים כאשר אלון גפן וניב ליבנר (רוזן מינץ) ברחו לפלוטון ורכבו יחד בניסיון להגיע לקבוצת הבריחה.

ניסיון התקיפה המשמעותי ביותר החל בק"מ ה70 כאשר רן מרגליות וויקטור קיטייב החלו פורצים קדימה ופותחים פער משמעותי מקבוצת הבריחה , שניים אלו שמרו על ההובלה למשך של 30 ק"מ ונראו בטוחים בהובלתם . לקראת הק"מ המאה, כ- 30 ק"מ לפני הסוף נחלש קיטייב ואפשר לבן קבוצתו יורי לוינזון לתפוס את מקומו לצד רן מרגליות . לוינזון שרכב  עם קבוצת הבריחה היה פחות עייף והחל לנסות לתקוף ולברוח לרן מרגליות. בשלב זה תומר בוכר החל לסבול מכאב בשריר ונותר מאחור. רוח חזקה באזור  הורידה את קצב ההתקדמות לקצב של כ 30 קמ"ש, כאשר כ -20 ק"מ לסיום המירוץ הפער בין המובילים (מרגליות ולוינזון ) עמד על דקה וחצי מהבריחה. לקראת הגבעה הראשונה פרץ לוינזון קדימה, פתח פער משמעותי ממרגליות  וקטף את תואר "מלך הגבעות". דורון אמיץ אשר היה בקבוצת הבריחה  נחלש בגבעה ואיבד את מקומו בקבוצה , ובמקביל  החל ליאוניד אנצפלד להגביר מהירות בעליה ולפתוח פער מקבוצת הבריחה בניסיון להבטיח לעצמו את המקום השלישי. מצב זה נשאר עד הסוף כאשר יורי לוינזון חוצה ראשון את קו הסיום לאחר 128 ק"מ בפער של דקה וחצי מרן מרגליות ושתי דקות מהמקום השלישי של ליאוניד אנצפלד. על המקום הרביעי התחולל מאבק עד הסיום כאשר עמוס וולף מסיים רביעי  וצחי בויגן סוגר את החמישייה הראשונה בזמן זהה.

למירוץ זינקו שתי רוכבות שני בלוך מרוזן מינץ ומיכל אבריאל. מיכל, שזו שנתה הראשונה בעילית, פרשה לאחר כשעה ואילו שני בלוך, אלופת ישראל בנג"ש, סיימה את המירוץ היטב במקום ה 24 !

 

תוצאות מרוץ אישי:
מקום ראשון – יורי לוינזון – רוזן מינץ ת"א  3:12:36
מקום שני – רן מרגליות – טים מצמן  3:13:53
מקום שלישי – ליאוניד אנצפלד – vcחולון  3:14:41

מלך הספרינטים:
1. יורי לוינזון   
2. רן מרגליות   
3. דורון אמיץ   

מלך הגבעות:
1. יורי לוינזון
2. רן מגליות
3. ליאוניד אנצפלד


תחרות קבוצתית:
מקום ראשון – רוזן מינץ רוכבי ת"א 1
מקום שני -  vcחולון (קבוצה 2)
מקום שלישי vcחולון (קבוצה 3)


לתוצאות המלאות בקרו באתר איגוד האופניים
http://www.ofanaim.org.il/Myfiles/results.xls


קרדיט: אלכס קפלן איגוד האופניים
 
 בשישי הקרוב: רוכבים ובונים 2 עם דאפיד דיוויס ! ...
בשישי הקרוב: רוכבים ובונים 2 עם דאפיד דיוויס ! פעילות רוכבים ובונים שוב חוזרת והפעם עם אחד המומחים הגדולים בעולם - מר דאפיד דיוויס ! להמשך
 2 הרצאות , טור דה פראנס אחד ! ...
2 הרצאות , טור דה פראנס אחד ! במסגרת סדרת ההרצאות של איגוד האופניים בחסות ''נביעות'' אנו מקיימים 2 הרצאות (בחיפה ובתל אביב) אודות הטור דה פראנס. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
מירוץ טור נגב 1
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 19/9/2006 :11:02 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אסף לוי עם תוכן  תיקון קטן רק


[ ]
לפרסום זה יש: 1 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 18    דרוג כללי: 3.33

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2020