הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

חווית אופניים חוצת גבולות בירדן ובישראל, הקוראת להצלת ים המלח. בואו והשפיעו
קרדיט: איל
הועלה על-ידי: 
איל  לאתר של איל
4/12/2006, 08:32

                

   
אין ספק ואין ויכוח: ים המלח גוסס. ירידת מפלס אדירה של כמטר בשנה, היווצרותם של מאות בולענים המכלים כל חלקה טובה, ועוד נזקים אקולוגיים שונים ומשונים. למעשה, ים המלח מעולם לא היה במצב כה גרוע.

על הדרך לעמאן, בסובב ים המלח הקודם (צילומים: יח"צ)
על הדרך לעמאן, בסובב ים המלח הקודם (צילומים: יח"צ)
מזה שנים מדברים על תכניות גרדיוזיות שונות ומשונות, כמו למשל חפירת תעלת ים מים סוף לים המלח (תכנית יקרה להחריד שעלולה ליצור מפגעים אקולוגיים קשים ולגרום לשינוי אופיו של ים המלח). כאשר הפתרון עשוי להיות פשוט למדי: פתיחת סכר דגניה בדרום הכינרת, צמצום שאיבת מי הכינרת למוביל הארצי (כדי שהכנרת לא תיפגע), והעלאת מאזן המים הישראלי על ידי תכניות ההתפלה המונחות במגירה. כך או כך, הסחבת נמשכת, וים המלח - אחד המקומות הייחודים בעולם מבחינות רבות - הולך ומאבד עצמו לדעת.
אז כיצד זועקים את זעקת ים המלח, וכיצד הופכים אותו למעין "מדורת שבט" של הציבור בישראל ובעולם? על ידי קמפיין תקשורתי ראוי.

אזור ים המלח וסביבתו מהווים בסיס לפעילויות אופני כביש ושטח לאלפי רוכבים מכל העולם, וזאת בשל האקלים האידיאלי בתקופת החורף, ובזכות אטרקציות נופיות וטבעיות עוצרות נשימה ומגוון אתרי תיירות באזור.
כך, בינואר השנה יתקיים הראלי השני ברציפות להקפת ים המלח: Tour de Dead Sea. "הרעיון לקיים ראלי אופניים סביב ים המלח, נרקם במוחי בזמן שכיהנתי כחצי שנה בתפקיד מהנדס המועצה האזורית 'מגילות ים המלח', ומתוך שכך נחשפתי למידע מצער ומצמרר לגבי מצבו העגום מאוד של ים המלח", אומר אוריאל אהרונוב, רוכב אופניים ויוזם האירוע . "לצערי, בתקופה זו הייתי עד להרבה דיונים 'חשובים' בוועדות הכנסת ובממשלה לגבי עתיד ים המלח, שלא הביאו לשינוי המצב. הרגשתי שיש בידנו אוצר ייחודי ההולך ונעלם לנגד עינינו".

לדבריו, המשימה להרמת האירוע הראשון, שהתקיים בינואר 2006, הייתה קשה למדי, ורק לאחר 11 חודשים של "מרוץ עכברים" התקבלה חסות ממלכת ירדן לאירוע. ממלכת ירדן חיבקה את האירוע, דאגה לכל הפרטים הלוגיסטיים בתחומה ואף כופפה נהלים בתחומים רבים. בסופו של דבר יצא לדרכו ראלי האופניים "סובב ים המלח" - אירוע חסר תקדים ופורץ גבולות שהוכתר כחוויה בלתי נשכחת על ידי הרוכבים. באירוע, שהופק על ידי המועצה האזורית "מגילות ים המלח", השתתפו כ-200 רוכבים מהעולם. טקס הפתיחה התרחש בירדן, בכפר הדרומי A-SAFI, הנושק לים המלח.

השנה חברה לאירוע גם המועצה האזורית "תמר", וסובב ים המלח ייצא לדרך ב-24 בינואר ויימשך שלושה ימים. במהלך הראלי ירכבו כ-300 רוכבים מכל העולם - ישראלים, ירדנים וזרים, מקצוענים וחובבים, במקום הנמוך בעולם, למרגלות מצוקי ענק ולאורכו של ים המלח.
המסלול: מתחילים באזור חוף לידו שבצפון ים המלח, יורדים לעין בוקק ולנים במלון טוליפ-אין. בבוקר חוצים לצד הירדני, לכיוון הכפר א-סאפי, מטפסים צפונה ולנים ב-Dead Sea Hotel. בבוקר חוזרים לישראל דרך גשר אלנבי, חולפים שוב על פני חוף לידו ומסיימים בטקס שייערך בחוף מינרל. המסלול נמתח על פני כ-260 ק"מ, ומוגדר ברמת קושי בינונית. משפחות מוזמנות להצטרף לחלקו האחרון של המסלול, מלידו ועד מינרל (כ-30 ק"מ).
אז בואו לרכוב במקום הנמוך בעולם, ולקרוא להצלת ים המלח וסביבתו.

לפרטים נוספים והרשמה: אתר מועצה אזורית מגילות ים המלח (www.dead-sea.org.il) ופורטל האופניים הישראלי לרוכבים מחו"ל.
האירוע מתקיים בחסות משרד החוץ ומשרד התיירות הישראליים, משרד התיירות והעתיקות הירדני, שגרירויות ישראל וירדן, איגוד האופניים הישראלי, איגוד האופניים הירדני, UNESCO, עמותת ידידי כדור הארץ והמזרח התיכון FOME ,"גרינפיס" המזה"ת, מכון מחקר ופיתוח לים המלח, מועצה אזורית מגילות ים המלח, מועצה אזורית תמר, מפעלי ים המלח, APC , "אלדן" השכרת רכב, מפעל AHAVA, ובתיאום עם גורמי הביטחון בירדן ובישראל.


קרדיט: איל
 
 מדוושים ברחבי הפוטושופ...
מדוושים ברחבי הפוטושופ חושבים שיש לכם כישרון בעיצוב? רוכבים על אופניים? רוצים לשלב בין שני העולמות וגם לזכות בפרסים? אתר הרים נותן לכם במה לעיצוב חלקו העליון של עמוד הבית והעמודים הפנימיים. כל רעיון יתקבל בברכה להמשך
 אלופי הדאון היל: נמרוד חמו וניל גורן...
אלופי הדאון היל: נמרוד חמו וניל גורן באליפות הדאון היל הראשונה בישראל השתתפו 116 רוכבים ורוכבות שסיפקו לצופים רגעי אקשן משובחים במיוחד להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של איל ...
 לתצוגת פורום
ראלי אופניים בינלאומי להצלת ים המלח
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 9/12/2006 :22:03 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  Jonza K עם תוכן  אפילו את הדברים הקטנים המועצה המקומית לא עושה, כמו


[ ]
לפרסום זה יש: 1 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 24    דרוג כללי: 2.83

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019