הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

הקטע הצפוני של המסלול עובר בסמוך לתוואי כביש 6 בין מחלף ניצני עוז ומחלף עירון, אורכו 30 ק''מ והוא כולל 3 מסלולי רכיבה שונים ברמת קושי קלה-בינונית לכל המשפחה
קרדיט: צילומים: רפי דלויה
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
28/3/2007, 14:18

                

   


במסגרת פרוייקט התנדבותי של חברת דרך ארץ, מפעילת כביש 6, למען הישובים על תוואי הכביש ולמען ציבור רוכבי האופניים בישראל, משיקה החברה את הקטע הצפוני של שביל האופניים "2 על 6". אורכו של הקטע הינו 30 ק"מ והוא יעבור ממערב לתוואי כביש 6 בין  מחלף ניצני עוז(בסמוך לתחנות הדלק של מגל).  למחלף עירון
הקטע הצפוני של שביל האופניים מצטרף לקטע הדרומי של השביל, אשר הושק באוקטובר 06 ועובר בין מחלף נשרים למחלף שורק לאורך 34 ק"מ, בין שמורת הטבע עינות גבתון, נחל שורק, אתר מקורות באזור חולדה ואטרקציות נוספות על תוואי השביל.

לדברי, יהודה וילק מנכ"ל חברת דרך ארץ-המפעיל, "לאור התגובות החיוביות שקיבלנו מחברי קהיליית האופניים בישראל על המקטע הדרומי של שביל הרכיבה ולאור הציפייה לפתוח קטע נוסף לאורך נופיו המרהיבים של אזור הצפון, זרזנו את קצב העבודה וכבר בחוה"מ פסח יוכל הציבור בישראל ליהנות ממסלול ארוך, מאתגר ובטוח המתאים גם למשפחות וגם לרוכבים מקצועיים".

בימים אלה החלה החברה את העבודות בקטע המרכזי של השביל לאורך 15 ק"מ ויהיה מורכב משלושה תתי קטעים: קטע ראשון באזור טייבה/טירה, קטע שני באזור כפר קרע והקטע השלישי באזור כפר קאסם. קטעים אלה יאפשרו גם רכיבה מעגלית וגם חיבור לשביל האפניים על תואי כביש 6,  לרווחתם של תושבי האזור. כמו כן, תלווה ההקמה של השביל בהקמת עמדות מנוחה, במבצעי ניקיון ובניקוי פסולת, בשיתוף התושבים והמועצות המקומיות שדרכן יעבור השביל. צפי סיום עבודה על הקטע המרכזי במהלך 2008.

לאחרונה אף הקימה חברת דרך ארץ ועדת היגוי בהשתתפות עמותת אור ירוק, משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות, איגוד האופניים על מנת לבחון אפשרות לסלילת חלקים משביל האופניים לטובת אוכלוסיית רוכבי הכביש בישראל. 

שביל האופניים הצפוני כולל 3 מסלולי רכיבה שאליהם ניתן להגיע מכביש 6 ומכבישים סמוכים (הכניסה והיציאה לשביל לא יחייבו עלייה על כביש 6 והרכיבה בהם היא ללא תשלום):
המסלול הדרומי שאורכו כ – 11 ק"מ ומשך הרכיבה בו כשעתיים לכל כיוון, מתחיל מתחנות הדלק של אלון על כביש 6 (בין מחלף נצני עוז למחלף באקה). לרוכבים בקטע זה מצפה דרך מרהיבה של שבילי כורכר. תחילתה של הדרך בקטעים מישוריים לאורך הכביש בין שדות, מטעי אבוקדו  וגידולים חקלאיים. בהמשך עובר השביל לאורך הישובים להבות חביבה, מגל, ג'ת ומצר. בכביש הכניסה למצר יש לחצות בזהירות את הכביש ולפעול לפי  הוראות הבטיחות הכתובות על שלטי ההכוונה. לאחר החצייה משתנה הנוף לקראת הגעה ליער מצר. השביל מוביל את הרוכב לתוך יער יפיפה (קצת עלייה) ומיד בקצה הגבעה מימין תצפית מרהיבה על כביש 6 וגשר נארבתה, אחד הגדולים והיפים ביותר בכביש 6.

מתצפית זו ניתן לראות את ההשקעה הרבה בשילוב הכביש בנוף הטבעי ואת המאמצים למנוע מפגעי רעש בישובים הסמוכים ע"י הקמת לוחות שקופים המונעים את הרעש ומאפשרים צפיה בנוף.

אחרי התצפית ממשיכים צפונה ויורדים בזהירות לנחל נארבתה. באזור הנחל והמחצבה הישנה, נעשים בימים אלו פעולות שיקום להפיכתו לפארק נופש פעיל. באזור נארבתה הוכשר מסלול מעגלי שיוצא לכיוון מזרח מתחת לכביש 6 עולה צפונה ליער חריש וחוזר חזרה דרך יער מענית. מכאן ניתן לחזור חזרה לתחנות הדלק באותו ציר.

המסלול הצפוני שאורכו כ- 8 ק"מ ומשך הרכיבה בו כשעה וחצי לכל כיוון, מתחיל במגרש החנייה של האנדרטה ללוחמי מג"ב. השביל עובר מתחת למחלף עירון לכיוון דרום, ממזרח לקיבוץ ברקאי. לאחר טיפוס קל נגיע לגבעות חשופות משם ניתן לראות ביום יפה את קו החוף של חדרה, השביל ממשיך דרומה ליער מענית ויורד לנחל נארבתה. משם ניתן לפנות מזרחה מתחת לכביש 6 ליער חריש ולחזור צפונה הפעם ממזרח לכביש 6, עד למעבר תת קרקעי המשמש חקלאים וחיות בר לחציית תוואי הכביש ומשם צפונה על אותו תוואי חזרה לאנדרטאת מג"ב.

המסלול המעגלי שאורכו כ- 5.5 ק"מ ומשך הרכיבה בו כשעה, מתחיל במחצבת נארבתה אליו ניתן להגיע דרך כביש מס 574 בין עירון לבאקה אל גרבייה. המסלול עובר ביערות מצר, חריש ומענית. השבילים עוברים בתוך יערות שנטעו ומתוחזקים ע"י קרן קיימת לישראל. 


מסלול האופניים, שהוקם בסיוע המועצה האזורית מנשה וקק"ל, מיועד לכל סוגי הרוכבים, החל ממשפחות וכלה ברוכבים מקצועיים כך שכל אחד יוכל למצוא בו את המתאים לו. המסלול משולט ומסומן ע"פ דרגות קושי ומרחק. כל מסלול האופניים מגודר ואין אפשרות גישה לכביש 6.קרדיט: צילומים: רפי דלויה
 
 היסטוריה בחרמון: מסע אופניים אל הפסגה...
היסטוריה בחרמון: מסע אופניים אל הפסגה ב-10/6 ,לראשונה בתולדותיו, יתקיים על הר החרמון מסע אופניים אל הפסגה לאחר מכן תחל מסיבת ריקודים המונית ולמחרת מרתון ספינינג בגובה של למעלה מאלפיים מטר. להמשך
 להכיר מסלולים חדשים ומיוחדים, ללמוד ולהעשיר את יכולתכם כרוכבים...
להכיר מסלולים חדשים ומיוחדים, ללמוד ולהעשיר את יכולתכם כרוכבים, לרכב עם חבר'ה כמוכם… נמאס לך לרכב שוב בדרך בורמה? לחפש לשווא סינגל טרק נחבא בטיז א נבי ולחזור מלא קוצים? להיתקע בחושך במדבר? לעמוד אובד עצות מול תקלה טכנית באופנים ולחזור ברגל עם הזנב בין הרגליים? רוצה לטייל למקומות שבחיים לא תגיע להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019