הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

נמרוד חמו (CCC) , אלוף ישראל בדאון-היל השיג את התוצאה הטובה ביותר לרוכב ישראלי בסבב גביע העולם שהצליח להכנס לסבב הגמר
קרדיט: אלכס קפלן - איגוד האופניים
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
10/7/2007, 10:45

                

   

בסבב גביע העולם בדאונהיל, אשר הסתיים אמש בעיירה Schladming שבאוסטריה, הפך  נמרוד חמו לרוכב הישראלי הראשון שנכנס ל-80 הראשונים. הישג זה מעלה את נמרוד לראן הגמר של התחרות.   בתחרות לקח חלק גם הרוכב דן דורון .

חוקי תחרות הדאונהיל בסבב גביע העולם הם: שתי מדידות זמנים. המדידה הראשונה נערכת לכל הרוכבים שנרשמו לתחרות, משהו כמו 230 רוכבים בממוצע. המדידה השנייה נערכת ל-80 הרוכבים הראשונים שעשו את הזמן הטוב ביותר.

משנת 2005 שלושה רוכבים: דן דורון, נמרוד חמו ואמיר כספי משתתפיםבתחרויות של סבב גביע העולם אשר מתרחשות באירופה. כשהמטרה הייתה תמיד להצליח להיכנס ל 80 הראשונים בראן המדידות הראשון ולעלות לראן של הגמר. עדהיום לא הצלחנו לממש מטרה זו.


הראן הראשון: לדן דורון  היה ראן טוב והוא זרם יפה את המסלול עד אשר הגיע לקטע השורשים התלול ביותר של המסלול והחליק עם הגלגל הקדמי. התרסקות זו גרמה לו לאיבוד של 15 שנ' ובעצם הוציאה אותו מהתמונה של עלייה לראן של הגמר. נמרוד חמו - חמו הרגיש מצויין עלהמסלול וזרם אותו חלק ומהר. בסוף הראן השעון נעצר על 4:24:32, ואז נשאר לו רק לחכות שכל הרוכבים ירדו ולראות היכן הוא ממוקם. מקום 52, יש היסטוריה!!!

חמו הינולהיות הישראלי הראשון ששבר את מחסום ה 80 הראשונים וזה עוד לא הסוף... יש את ראן התחרות.
התחרות ב Schladming התחילה מתחנת האמצע של הרכבל, כדי להגיע חד וחם לראן התחרות חמו עולה לתחנה העליונה ומתכונן לרכיבה עד תחנת האמצע. ממש לפני היציאה לרכיבה מטה הוא עוצר ובודק את אופניו, מבדיקה קצרה מתברר שהכידון שבור כמעט לשניים ליד הסטם. הוא מתקשר מהר לאביעד  (רוכב ישראלי נוסף שהיה בתחרות) שנמצא למטה ומבקש שיעלה עם אופניו (דאונהיל כמובן) למעלה כדי להחליף כידונים. אך עד שאביעד מגיע למעלה לא נשאר מספיק זמן כדי להחליף כידונים והזמן שנשאר מספיק בדיוק להחלפת מספרים. קדימה יוצאים לראן התחרות הראשון שלו אי פעם בסבב גביע העולם. חמו - מקצוען שם את הבעיות מאחור ומתרכז עכשיו ברכיבה, הוא טס את המסלול על אופניים לא שלו, לא מכוונים בשבילו (כי גם לזה כמובן לא היה זמן) וחוצה את קו הסיום כאשר הוא משפר את הזמן מהמוקדמות בעוד חצי שנייה . להתחיל עכשיו לומר שאם לסבתא היו גלגלים? ואם הוא היה עושה את זה על אופניו האישיים מה היה קורה? עדיף להתרכז בחצי הכוס המלאה.
חמו סיים במקום ה 67 המכובד מאוד מתוך 230 רוכבים והפך להיות הדאונהילר הישראלי הראשון שייצג אותנו בגמר של סבב גביע העולם.

השתתף בדווח : אמיר כספיקרדיט: אלכס קפלן - איגוד האופניים
 
 מסע אופניים לקידום המחקר במחלת ה-ALS...
מסע אופניים לקידום המחקר במחלת ה-ALS ב- 21 ביוני חל יום ה- ALS הבין-לאומי. גם אני, עד לא מזמן, לא ידעתי מה זה ALS או מה הקשר לשחקן הבייסבול האגדי לו גריג. כל זה השתנה כאשר חבר מהתיכון, אביחי קרמר, סיפר לי שחלה במחלה. מחלת ה-ALS תוקפת את מערכת להמשך
 יוצאים מהאדישות ומדוושים למענם...
יוצאים מהאדישות ומדוושים למענם מסע אופניים המוני בסימן הזדהות עם החיילים החטופים – ומשפחותיהם לציון שנה לחטיפה להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
הישג מעולה לרוכב הישראלי נמרוד חמו בסבב גביע העולם
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 30    דרוג כללי: 4

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019