הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


SIX super בשופ הרים

SIX super יד שניה
אתר הרים > סקירות מוצרים > בולם זעזועים קידמי > Manitou SIX super
Manitou SIX super


התמונה להמחשה בלבד
דירוג 4.5 מתוך 5 מבוסס על 1 סקירות.
 
 15/3/2006 :09:26 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתי אולמן\ccc ללא תוכן  כמה הם עולים?
 1/12/2003 :21:00 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דוד לנגליב עם תוכן  כמה עולה הבולם בחנות???


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

                
נכתב על ידי אורי רימון  
בתאריך: 12/4/2003   שעה: 00:52
שלח הודעה לכותב הסקירה
קרוס קאונטרי סגנון רכיבה
שלושה חודשים תקופת שימוש 
בא על האופניים מקום רכישה
אפתח ואומר כי הבולם שלי הגיע במצב של 80mm. ניתן להעבירו (בחנות) לאורך של 100mm, אך יש לזכור שהדבר כרוך בשינוי הגאומטריה של האופניים.
ועכשיו לתכל´ס:
הסיקס הינו הבולם הבסיסי של חברת מאניטו. הבולם מגיע בשלוש רמות: comp, elite, super, כאשר ה super הינה הרמה הגבוהה ביותר, וכוללת שליטה גם על העומס הראשוני של הקפיץ (preload) וגם על מהירות ההחזרה (rebound). כמו כן ברמה זו צינורות הבולם הם מיציקת מגנזיום, ולכן הבולם קל בכ-200 גרם לעומת הגרסאות הפשוטות יותר, ושוקל כ-1900 גרם. שני ברגי הכיוון נוחים למדי לתפעול, אך בורג כיוון ההחזרה ממוקם בתחתית הבולם, מה שקצת מעצבן - צריך לרדת מהאופניים בכדי לכוונו (או להתכופף ממש ממש נמוך). גם כוונון השיכוך וגם כוונון ההחזרה מורגשים, ולא רק בשתי קצוות הסקאלה אלא גם ברמות הביניים. אפשרויות הכיוונון שימושיות מאד במעבר משטח לכביש (הקשחת הבולם) ובמעבר מרכיבה רגועה לרכיבה טכניסת או אגרסיבית יותר (ריכוך הבולם והאטת ההחזרה).
למרות שמהלך הבולם אינו קצר ואכן מורגש (לא רק "על הנייר"), הוא מתקשה לקראת סוף המהלך ולכן לא הצלחתי לסגור איתו מהלך, וזאת גם בדרופים של קרוב למטר (זה יתרון, למי שלא הבין).
בעד
רגישות למכות קטנות לא משהו - הבולם יספוג אותן, אולם יעביר חלק מהזעזוע גם כלפי מעלה. לא ניחן ב"חמאתיות" של בולמים מתקדמים יותר. מכות בינוניות ומעלה נספגות היטב.
המארס שהיה לי עבד חלק יותר, והרגיש בעל מהלך ארוך יותר, אולם יש לזכור שהמדובר בבולם שעולה בערך פי שניים.
נגד
מאניטו מארס, RST gamma el. נסיון במוצרים דומים 
בולם מצוין לרמת כניסה, ישרת היטב רוכבים מתחילים, או רוכבים מנוסים יותר שלא רוכבים בשטח טכני קשה. בגרסה זו (super) גם משקלו סביר בהחלט, 1900 גרם, ומאפשר גם להתחרות עימו.
כמובן שאין לצפות ממנו לביצועים ברמה של בולמים שעולים אלפי שקלים - בולמים כאלה ניחנים בקשיחות צדית גבוהה מאד (במקרה של בולמים לרכיבת שבילים) או משקל נמוך יותר (במקרה של בולמים תחרותיים), וכן ברגישות גבוהה יותר למהמורות קטנות, וכן במהלך ארוך יותר (בד"כ). אך ביחס למחירו, הסיקס הינו בולם מוצלח מאד, ועדיף לדעתי על התחרות מבית רוקשוקס, וודאי עדיף על פני המוצרים הפשוטים יותר של RST, InSync, Suntour ודומיהם.
סיכום
בולם נחמד מאד על אופניים ברמת כניסה+ (עד 3500 ש"ח), וכן אופציה מצוינת לשדרוג מבולמים פשוטים יותר. כאחד שעשה את המעבר לבולם זה מבולם של RST, פשוט אין מה להשוות. זהו השדרוג המשמעותי ביותר שאתם יכולים להעניק לאופניים שלכם.
עדיין לא היה לי ניסיון ארוך טווח עם המוצר (כשלושה חודשים), כך שאיני יודע להעיד מבחינת אמינות לאורך זמן, אולם למיטב הכרתי מאניטו מיצרים מוצרים אמינים, והיבואן רציני, כך שזו יכולה להיות גם קניה טובה כיד שניה.
המלצות
כללי:  ארבעה הריםארבעה הריםארבעה הריםארבעה הריםארבעה הרים  עיסקה: חמישה הריםחמישה הריםחמישה הריםחמישה הריםחמישה הרים ציון
 
                

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019