הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בחו"ל
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

טיול אופניים לקפריסין 21-27/08/2009
מאת:  אייל אייל לאתר של אייל אייל
3/8/2010, 11:12
נופי קפריסין
                

   

 טיול אופניים לקפריסין 21-27/08/2009 
ביום רביעי ה-19/08 ארזנו אני וטומי את האופניים לתוך ארגז לאחר קורס מזורז שנתן לנו אלדר אופניים מירושלים כיצד להרכיב, לפרק ולארוז את האופניים.
הסיפור האמיתי מתחיל ביום חמישי ה-20/08, אני קם בבוקר ומחליט לפתוח את הסתימה בכיור המטבח, דבר שגורם בסופו של דבר להצפה במטבח ובסלון של כל הטוב שיש בביוב... הדבר כמובן גורר שטיפה רצינית של כל הבית ע"י אשתי ובסיועי, למרות שאני הייתי מסכם את העניין בהעברת סמרטוט וזהו.... סיימנו לשטוף את הבית למרות לחץ הזמן שבו היינו נתונים. ניסיתי להיות חכם ולהראות שלמרות שהחזרתי את שולחן הסלון למקומו לפני שהנחתי את השטיח - אוכל בכישרון לדחוף אותו איך שהוא אם ארים את השולחן בזווית נכונה. הכשרון שלי עלה לי ביוקר ובגב תפוס יום לפני הטיסה המיוחלת. עכשיו אני לא יכול לזוז (מתי אבין שאין קיצורי דרך ואני לא יכול לעשות שתי פעולות במכה כמו אשתי).
על אשתי הוטלה המשימה ללכת לרופא ולהביא כדור הרגעה ואילו אני כבר ביררתי כמה יעלה לי לבטל את הטיסה לקפריסין.
מחיר הכרטיס – 330$ וביטולו יעלה 250 $, כלומר אני לא מבטל! במשך היום אני מגלה שקיימת זריקת פלא שמשחררת גב תפוס. בלי לחשוב פעמיים, טומי בטוב ליבו מגיע ולוקח אותי לקופת חולים ושם אני מקבל זריקה...הללויה, אחרי כשעה אני יכול לזוז... למחרת אני מגיע שוב ומבקש (דורש) זריקה ומקבל. כן, אני קצת היפוכונדר...

הטיול:
21/08/2009 ספידומטר 0 ק"מ:
יום שישי לאחר שתי זריקות, טומי מגיע ב-14:00 ואנחנו נוסעים לשדה התעופה, התוכנית הייתה לנוח בלרנקה עד שכאב הגב יעבור.
דייל הקרקע של ארקיע מעביר אותנו ללא בעיות עם כל הציוד (מעט מעל 20 קילו בסה"כ).
התוכנית היתה להרכיב את האופניים ולשמור את קופסאות הקרטון בשמירת חפצים.... הבעיה הראשונה - אין שמירת חפצים בשדה התעופה של לרנקה. בלי לחשוב יותר מדי אני שואל בחברת השכרת רכב את אחד מעובדיה שמציע עבור השמירה על שני הארגזים ל- 5 ימים סכום של 120 יורו.
אני מסביר שבמחיר הזה אני קונה שני זוגות אופניים וזורק אותם לטובת הקרטון והולך לדרכי. אנחנו מתחילים במלאכת ההרכבה ואז הוא מגיע עם דיל של 50 יורו עבור שני הארגזים. הסכמנו ואפילו קיבלתי קבלה. הרכבת האופניים הייתה מהירה וללא תקלות.


 22/08/2009 - ספידומטר 8 ק"מ: 

22/08/2009 ספידומטר 8 ק"מ:
5:00 בבוקר, לאחר שינה רעה במיוחד באכסניית הנוער היחידה בלרנקה שעלתה לנו 10 יורו, אנחנו מתחילים בנסיעה לכיוון מערב על כביש 5 לכיוון האוטוסטראדה שמספרה גם 5 (לכל כביש יש מספר ובנוסף גם אות שמסמנת את סוגו של הכביש). ניסינו לרכב על כבישים קטנים וצנועים, לכן ירדנו בהזדמנות הראשונה מהאוטוסטראדה לכביש 5 הקטן שנוסע די במקביל לכיוון מערב.

תחנה הראשונה שלנו היא עיירה בשם Kofinou לארוחת בוקר נחמדה – 5 יורו לאדם. בעלי המקום מכינים את המאכל המסורתי שלהם: Ofto Kleftico בשר אפוי ותפוחי אדמה שמחוממים במשך שעות בתנור מיוחד לכך עם אש וגחלים (מזכיר בטעם ובמראה את החמין).

השעה 11:00 בבוקר, אנחנו ממשיכים צפונה בעליה על כביש 105E לכיוון Pano Lefkara. רוכב אופני כביש מזהיר אותנו שזה מסוכן, זו עלייה בעלת זווית של כ- 12 מעלות לאורך כ- 12 קילומטר בחום של למעלה מ-40 מעלות. אני כמעט מתייבש ונאלץ לעצור לא פעם בכדי להחזיר נוזלים. זו עלייה קשה במיוחד ומומלץ לעשות אותה בבוקר מוקדם או בערב. ארוחת צהרים ב - Pano Lefkara, אנחנו מגלים שם שאין לנו צורך לקשור את האופניים במסעדה, אין גניבות בכפרים של קפריסין, שמנו לב שאנשים משאירים את חלון רכבם פתוח גם בלילות...

אחרי מנוחה וארוחת צהריים, רוכבים לכיוון Lythrodantes, ירידה חדה ומדהימה על כביש ולאחר כ- 4-5 קמ' יש פנייה קטנה שמאלה לכביש עפר לכיוון סכר Lefkara Dam. השילוט קטן ומבלבל, כך שצריך לשים לב ולרכב לאט. לאחר שעלינו לסכר, ראינו רכבי עבודה לצדי הדרך, כך שיכול להיות שבעתיד המסלול יהיה רחב יותר ואולי אף סלול. הרכיבה היא על רכס ההר בספיראלות ונוף יערות יפה.

בדרך אנחנו פוגשים אנשים מאוד אדיבים, שמציעים את עזרתם ומפנים אותנו למלון קטן.
בעל המלון לא נמצא אך הוא מסביר לנו בטלפון היכן נמצא המפתח ואנחנו עושים Check in לעצמנו.
מלון Avli, כ- 30 יורו לילה לאדם, מלון חמוד, כולל ארוחת בוקר, מטבח פתוח. בערב אכלנו במסעדה מקומית מעולה שנמצאת במרכז הכפר במרחק 5 דק' הליכה.

מצ"ב לינק לאתר המלון: http://www.cyprus-4u.com/Holiday_Houses/Lythrodontas/lythrodontas.html


עליה שלא נגמרת
עליה שלא נגמרת

 23/08/09 - ספידומטר 68 ק"מ: 
23/08/09, ספידומטר 68 ק"מ:
6:00 בבוקר רוכבים מערבה לכיוון ל-Macheras Monastery, מנזר ומוזיאון ביער Macheras.

היציאה מ- Lythrodantes מתחילה בעליה מתונה על כביש לאורך כ- 5 ק"מ. כשנכנסים ליער (שמזכיר את איזור הרי ירושלים) השביל הופך לשביל עפר. הנטייה היא עלייה אך היא בקושי מורגשת. אחרי כשעתיים אנחנו עוצרים באזור שמיועד לפיקניק, כרגיל הכול ריק מאדם ואנחנו נהנים מהשקט ומהיער.

ממשיכים על כביש E902 לכיוון המנזר במטרה לאכול שם צהריים. אנחנו מגלים שלמרות התיירים והמוזיאון אין שום רמז לאוכל.

אנחנו ממשיכים עוד כ- 9 קילומטר לכיוון לזניה Lazania, כפר קטן מאוד, המסעדה היחידה פתוחה רק בימי ראשון עבור מבקרי המנזר, למזלנו זה היה יום ראשון.... אכלנו את האוכל המסורתי שלהם בשר אפוי בתנור (Ofto Kleftico), היה מעולה.

לאחר עצירה של שלוש שעות שכללו סיאסטה במקום מוצל, אנחנו ממשיכים לכיוון Gourri, רוכבים על כביש לכיוון הוואדי בירידה תלולה ואז, כרגיל, שוב עליה לכיוון דרום ל- Farmakas. משם יש שילוט לכיוון כפר קטן ונחמד בשם Paleokhori.
תחילה יש ירידה תלולה של כ -5 ק"מ עם נוף מדהים של הסכר והאגם ואז עוד עלייה לא קטנה לכיוון הכפר.

בתוך הכפר אנחנו מחפשים מקום לישון. האנשים כל כך אדיבים שהראשונים ששאלנו מיד הרימו טלפון לבדוק האם יש מקום באחד מבתי האירוח, לבסוף בעל מכולת מקומית קישר אותנו עם בעל צימר של אתר עתיק ששופץ בעזרת המדינה והאיחוד האירופאי ושמו - archontikoro usias. כ-30 יורו לאדם, אנשים מאוד נחמדים, מארחים אותנו בצורה מדהימה (ארוחת בוקר מהסרטים).
בערב אוכלים במרכז הכפר. אנחנו פוגשים את בעל המכולת בערב והוא מזמין אותנו בבוקר לכוס קפה ושיחה.

לינק : http://www.archontikorousias.com/index.php


 24/08/09 - ספידומטר 114 ק"מ:  
24/08/09 - ספידומטר 114 ק"מ:

08:30 בבוקר למחרת, אנחנו נהנים מארוחת בוקר טובה בצימר ולאחר מכן כוס קפה עם בעל המכולת שהזמין אותו לילה קודם. מדברים בעיקר על יחסיה הסבוכים של קפריסין עם טורקיה.

מתחילים ברכיבה לכיוון הפסגה על כביש E903. למעשה, אנחנו מגיעים למקום הכי גבוה בטיול שלנו כ- 1300מ'. הכיוון הוא ל- Yios Ioannis ומשם לכיוון Agros ועוצרים לצהריים ב- Pelendri שם הולכים לנוח בצידי הדרך תחת עץ נחמד.

אנחנו רוכבים בירידה מדהימה לכיוון Kouka, ועולים על כביש E802 לכיוון Pera Pedi .
במסעדה ריקה מאדם אנחנו ממלאים את שקיות המים. בעל הבית הנחמד מכוון אותנו למלון הבא וממליץ לנו על מסלול להמשך הטיול.

אנחנו רוכבים בעליה ל- Kato Platres, מתמקמים בבית מלון נחמד וכנראה גם היחיד.
בלילה אכלנו במסעדה שהשף שלה רואיין לכתבה בידיעות אחרונות ע"י ישראל אהרוני בנושא אוכל קפריסאי. רצה הגורל ובאותו יום הגיע העותק מהעיתון ונתבקשנו לתרגם את הכתבה שהייתה מאוד חיובית לגבי האוכל הקפריסאי והשף עצמו.


 25/08/09 - ספידומטר 158 ק"מ: 
25/08/09 - ספידומטר 158 ק"מ:

יוצאים מהמלון ב- 08:30, הירידה הגדולה. אנחנו לאחר ארוחת בוקר סבירה. יורדים על כביש 616 לכיוון Mandria. משם ממשיכים בירידה ארוכה עם נוף ירוק ומדהים של הרים. הכיוון הוא ל – Agios Nikolaos. אנחנו רוכבים בירידה עד הים, ובמהלך הרכיבה הנוף משתנה והופך לצחיח.
אנחנו עדים לתוצאות של שריפה גדולה שהייתה שם, עצים חרוכים מכל עבר. אנחנו עושים הפסקה קצרה להתרעננות בכפר - Nikokleia. חוץ משתי מכולות ריקות אין שם כלום, שותים קפה, שתייה קרה וממשיכים לכיוון הים. התוכנית המקורית הייתה להמשיך מערבה ל-Paphos אך לבסוף אנחנו מחליטים לקצר ונוסעים לכיוון לימסול.

אנחנו חוגגים 200 ק"מ של טיול במפגש עם הים וממשיכים מזרחה לכיוון Limassol בצמוד לים. עליות וירידות מתונות בהתחלה.

אנחנו מחליטים לעצור במסעדת תיירים לארוחת צהרים - Aphrodite's birthplace, טעות!!! גם יקר וגם קלקול קיבה.
הדרך ללימסול היא בשיא החום אך בריזה מהים מצננת אותנו. המסלול מורכב מעליות וירידות מתונות יותר ומתונות פחות, אפילו חוויתי פנצ'ר שהג'יפה טיפלה בה כמו בספרים..

בסביבות השעה 19:00 אנחנו מגיעים ללימסול מתים מעייפות ורעב מחפשים מלון לישון, מוצאים מלון (הראשון שנתקלנו), קטן זול, 20 יורו לאדם, אוכלים פסטה לארוחת ערב ומסכמים יום של 110 ק"מ לא קלים.
 26/08/09 - ספידומטר 270 ק"מ: 
26/08/09 - ספידומטר 270 ק"מ:

יציאה ב- 06:00 בבוקר לכיוון Zygi על כביש B1 הצמוד לים ברוב הזמן. העיירה Zygi, כמו הרבה עיירות וכפרים בקפריסין נראית כמו עיר רפאים, הכול סגור ואין כמעט אנשים. גברת נחמדה פותחת את המסעדה שלה במיוחד עבורנו ואנחנו אוכלים ארוחת בוקר נחמדה ויקרה יחסית. ממשיכים לכיוון Kiti, בדרך אנחנו עוצרים בחניון מסעדה (שהיה סגור כמובן!) בשם – ldiana Hotel, שם אנחנו ישנים את הסיאסטה ולאחר כשעה וחצי אנחנו ממשיכים לכיוון Kiti.
החלטנו לעשות "כושר" ודפקנו ספרינט של החיים ותוך כחצי שעה, הגענו לעיירה Kiti ומשם נסענו דרומה לכיוון הים לעיירת רפאים בשם – Pervolia שנמצאת במרחק 12 ק"מ משדה התעופה. זו עיירה שמשמשת בעיקר לתושבי חוץ שרוצים לקנות בית ליד הים. חיפשנו מלון איכותי לסיים את טיול האופניים ולהתפנק עם בריכה וכל מה שהמלון יכול להציע ומצאנו שם את מלון E, מלון 5 כוכבים מפנק במיוחד, 58 יורו לילה לאדם. מצ"ב לינק:http://www.hoteleandspa.com/

הגענו למלון בשעה 15:00. למזלנו בחיפוש אחר ארוחת ערב המליץ לנו תושב אנגלי (נציג הכנסייה האנגליקנית) על מסעדה מקומית זולה וטעימה.


 מסקנות מהטיול  
מסקנות מהטיול:
1) טיסות – מומלץ להתייעץ לפני הטיסה עם אנשים בעלי ניסיון כיצד מפרקים ומרכיבים את האופניים, אלדר אופניים מירושלים סיפק לנו את כל המידע הדרוש כיצד לארוז/לפרק/להרכיב את האופניים.
2) לבדוק מראש אצל חברות התעופה/הסוכן כשאתם נוסעים עם אופניים שלא יהיו הפתעות במחיר ובמשקל המותר (בחזור היה חשש שהמטוס קטן מדי להכיל את האופניים. במקרה שלנו לא היו לנו בעיות וחברת ארקיע ועובדיה היו נחמדים ואדיבים לאורך כל הדרך).
3) לבדוק היכן ניתן לאחסן/להשיג קרטונים לאופניים, לא בכל מקום יש שמירת חפצים, וקומבינה (יקרה) לא תמיד עובדת כמו במקרה שלנו.
4)) בתי מלון, לרוב בערים מרכזיות אין בעיה למצוא, אך בתוך הכפרים והישובים הקטנים לקחנו סיכון מחושב (היה לנו שק שינה בתיק). אני לא יודע אם קפריסין תמיד ריקה מתיירים משום שלרוב טיילנו לבד, לא הייתה תנועה רבה של מכוניות לאורך המסלול ובכבישים הקטנים, כמו כן בבתי המלון היינו לרוב לבד.
5) מחיר 30 יורו ללילה במלון/צימר הוא המחיר הממוצע, בדרך כלל ארוחת בוקר כלולה במחיר אך לא למי שיוצא ב - 6:00 בבוקר.
6) נסיעה – אני וטומי רוכבים בשביל הכיף. הטיול לקפריסין תוכנן תוך 4 ימים, לא בדקנו לעומק את כל פרטי המסלול – אורך גובה וכו... לא היה קל והיו רגעי קושי של עליות שלא נגמרות. החלטנו שלא משנה מה, לא לוקחים טרמפים ולשמחתי הצלחנו בכך. אני ממליץ לבנות מסלול עם מפה טופוגרפית לתכנון חכם יותר.
7)) כבישים – לרוב נסענו בכבישים סלולים וצרים ולשמחתי התנועה הייתה דלילה ביותר ברוב במקומות חוץ מהערים המרכזיות.

 
 ארמניה - ארץ נהרות מים ואנשים עם לב רחב...
ארמניה - ארץ נהרות מים ואנשים עם לב רחב ארץ בלי ים אבל עם אגם אחד גדול ורחב (האגם הגדול באירופה והשלישי בגודלו בעולם) רחב כמו הלב של אנשיה להמשך
 על אופניים מתקפלים בטשקנט ...
על אופניים מתקפלים בטשקנט 5,250 ק''מ ועוד, על אופניים מתקפלים של ברומפטון בטשקנט אוזבקיסטן להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אייל אייל...
 לתצוגת פורום
טיול לקפריסין
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 14    דרוג כללי: 3.92

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש


אתר הרים הוקם על ידי דרור סופר כפרוייקט קהילתי ללא מטרות רווח
בשנת 2010 האתר עבר למצב "טייס אוטומטי" וככזה הוא אינו מתוחזק באופן עקבי
הוצאות תחזוקת האתר באדיבות אומניבייס בע"מ 2001 - 2024

הצהרת נגישות