הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

אתרים העוסקים בצד האפל, הביזארי והמטורף של עולם האופניים: שיטות רכיבה אגרסיביות בעיר, לחימה מול נהגים, התנועה לשחרור רוכבי אופני ההרים מכוחות האופל ומדריך לגנב האופניים המתחיל
מאת:  ברוז' ש לאתר של ברוז' ש
28/8/2003, 08:32

                

   

 מילציית רוכבי אופני ההרים 

"אזרחי אמריקה: שימרו על השרשרת משומנת ועל הרובים טעונים!". משפט זה, המופיע תחת גולגולת ועליה חקוק ציור של אופניים, מקבלת את פני הבאים לאתר האמריקאי mountain bike militia.
מדובר ביוזמה תמוהה של רוכבים מפנסילבניה, שאינם יודעים בדיוק על מה הם נלחמים, אבל עושים זאת מכל הלב. מטרתם הלא כל כך מובנת היא "למגר את הדיבור הפוליטיקלי קורקט ולהביא לשחרור רוכבי אופני ההרים מכוחות האופל". באתר הם מציגים פרויקטים שהם עצמם בנו לטובת הרוכבים בטבע, כגון גשרון עץ מעל נחל ("נעשה על-ידי רוכבים נטולי בחורות, ועם הרבה זמן פנוי").
חוץ מזה, מופיעות באתר שלל עצות לירידות דאון היל מקוריות (בעזרת חבית עץ??) ושאר פעלולים, והכל, בלשון גסה עד משעשעת..
גם אחרי שעה של שיטוט לא תבינו למה התכוון המשורר.

אתר המיליציה. שרשרת משומנת ורובים טעונים
אתר המיליציה. שרשרת משומנת ורובים טעונים

 מכוניות הן ארונות מתים! 

אפשר להגיד שאופניים עדיפים במובנים רבים על מכוניות, ואפשר גם להקים אתר שנקרא "מכוניות הן ארונות מתים". הכל תלוי בהשקפה.
ועם גם מוסיפים לרכיבה אפקט של מוסיקת פאנק מוטרפת – הרי לכם שיגעון חדש עם עומק פילוסופי רדוד למדי. פה תמצאו אפשרות לרכוש חולצות, מכנסיים, גרביים ומיכלי שתייה עם הלוגו הפסימי של האתר, לקרוא מה הרעיון שעומד מאחורי הנוסחה "אופניים + פאנק = חופש", ולשוטט ברשימת הלינקים המומלצים של האתר.
נו, שיהיה.

 מכוניות מסריחות! 

"כאשר אתה נוהג במכונית, אתה נוהג עם היטלר! אז תזיז את התחת ורכב על אופניים". זוהי כרזת פוסטר המופיעה באתר Car Suck, העושה הכל בכדי לשכנע אתכם שאופניים עדיפים ממכונית. אפילו גייסו את הצורר הנאצי לטובת העניין.
תמצאו כאן טונות של מידע ומאמרים (חלקם מרתקים) העוסקים בשטניות של המכוניות לעומת האלטרנטיבה השפויה – אופניים. אחד המאמרים נושא את הכותרת "ההיסטוריה של האופניים, כפי שהנרי פורד אמור היה לכתוב אותה". מאמר אחר קושר, בדרך-לא-דרך בין שליטת המכוניות לבין הפיגוע במגדלי התאומים (!).
שווה ביקור, ולא רק למהפכנים.

שער "מכוניות הן ארונות מתים". השטניות של כלי הרכב הממונעים
שער "מכוניות הן ארונות מתים". השטניות של כלי הרכב הממונעים

 רכיבה עבריינית 

ועוד אתר אלטרנטיבי המטיף לרכיבה עירונית אגרסיבית. כמעט עבריינית. בשפה עשירה בדימויים פלסטיים מסביר בעל האתר כי יכולות רכיבה אגרסיביות בעיר הסואנת היא דבר הכרחי, כי אחרת תמצאו את עצמכם מוטלים בצדי הדרך, גוש של דם ועור קרוע עם ערימת חלקי אופניים. הוא נותן מספר טיפים, ומבקש לעשות את כולם עם חיוך על הפנים. למשל: "חצה צמתים סואנים בצמוד לרכבים. השתמש בהם במחסום מפני הסכנה. זה נראה מסוכן, אבל זה לא".
מוסבר גם כיצד לפעול כאשר רכב פוגע בך. מסתבר שכדאי לנסות ולהתגלגל על מכסה המנוע כדי להפחית את הפגיעה. בנוגע לאוטובוסים או משאיות, העניין הופך להיות מסובך קצת יותר.
ואחרי התאונה, אם נותרתם שלמים – עדיף לברוח כמה שיותר מהר.
הכותב מסביר עוד מדוע מומלץ לקלל נהגים, לחצות באור אדום (הסבר די משכנע, חייבים להודות), ולהצטייד בגז מדמיע.
על אחריותכם הבלעדית.

רכיבה עבריינית. גלגול על פגוש הרכב והצטיידות בקללות עסיסיות
רכיבה עבריינית. גלגול על פגוש הרכב והצטיידות בקללות עסיסיות

 המדריך לגונב האופניים 

לא ממש חינוכי, אבל קיים ברשת ואי אפשר להתעלם... מדריך שימושי כיצד לגנוב אופניים, אם למטרות אישיות ואם כאמצעי לעשות כסף. החומרים: קאטר טוב, תרסיס צבע (בכדי להסוות את זהות האופניים הגנובים) וכלי רכב שיביא אתכם לעיר מרוחקת (כדי שהסיכוי שבעל האופניים ייתקל בך יהיה נמוך).
סוף גנב לרכיבה...

 חצי אופניים 

לסיום, משהו לא ממש אפל, אבל ביזארי. מי לא מכיר את החד אופן? מסתבר שלכלי הרכב המוזר הזה יש חסידים בכל העולם. באתר המוקדש ליצור הזה תמצאו רשימת רוכבי חד-אופן המעוניינים לרכוב ביחד (כולל 6 חבר'ה מישראל), מידע על הדגמים השונים (וישנם הרבה!), שיטות רכיבה למתחילים, והחלק היצירתי ביותר: טריקים ושאר שעשועים. למשל: רכיבה במורד המדרגות, רכיבה תוך כדי ג'אגלינג, רכיבה בעזרת הצמדת שני חד-אופן, ירידת דאון היל ואפילו קפיצת באנג'י בעזרת החד-אופן!

סיום הולם לשיטוט הזוי.

 
 אופטימיות זהירה (והרבה מוסיקה)...
אופטימיות זהירה (והרבה מוסיקה) האם יום אחד יוכלו רוכבים תל-אביביים לרכוב מיפו לרמת אביב בביטחון וללא הפרעה? אנשי ''מסה קריטית'' מאמינים שכן. הם גם סבורים שמדובר באינטרס של כל הרוכבים באשר הם. אחרי שיחה ארוכה והצטרפות לרכיבת ''מסה קריטית'' בר להמשך
 סכנה בפארק...
סכנה בפארק למרות החוק, השילוט, והסכנות, ממשיכים קטנועים ומכוניות לדהור בשבילי פארק הירקון ולסכן את רוכבי האופניים. מה קורה כאשר נפגשים יחדיו חוסר כבוד וחוסר אכיפה? אתם יכולים להשפיע! להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של ברוז' ש...
 לתצוגת פורום
אופניים – הצד האפל
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 12/9/2003 :00:09 משתמש אנונימי  שילי עם תוכן  בקשר לכתבות
 28/8/2003 :14:39 משתמש אנונימי  מוטי עם תוכן  גדול, גדול, גדול !!!
 28/8/2003 :13:09 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  תומר גור ללא תוכן  מאיפה הבאתם את השטות הזאת?


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 37    דרוג כללי: 3.64

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021