הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

כל זאת יתרחש בתאריכים ה 10 עד ה 14 באוגוסט. המחנה יתקיים באזור רמות השופט-מגידו-כרמל, מחנה האימונים מיועד לבני נוער בגילאים 12-18. לפרטים מפורטים - הקליקו וקראו
קרדיט: City Cycling Club
הועלה על-ידי: 
אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
29/7/2003, 18:32

                

   

  מה זה מחנה אימונים?  
מחנה אימונים" הוא מושג שלקוח מעולם המקצוענים, ומטרתו העלאת רמת הרוכב בתוך פרק זמן מצומצם של עבודה עצימה (אינטנסיבית). ובמילים פשוטות: מחנה אימונים הוא פרק זמן מבודד בו מתעסקים ברכיבה ובאופניים מהבוקר ועד הערב. בסוף מחנה שכזה, כל אחד הופך לרוכב טוב יותר (ומיד נפרט כיצד). במחנות אימונים של "גדולים", הדגש הוא על פיתוח הסבולת והכושר, ומחנות שכאלו קשים מאוד פיזית. במחנה שלנו, שמיועד לנוער, לא נזניח את האספקט הפיזי, אולם יש דגש רב על פעילויות כיף והנאה (סוף הדרך).          


  מה סדר היום במחנה ?  

ביום הראשון מגיעים במרוכז מרעננה לקיבוץ משמר העמק, שם נישן, נאכל ונקשיב להרצאות בימים הקרובים. לאחר שנתארגן ונאכל, נצא לרכיבה, שבה יתבצעו חלוקה לרמות ( לפחות שלוש רמות יכולת).

בערב נשמע הרצאה.

היום השני השלישי והרביעי מתחלקים לשני חלקים: רכיבת הבוקר היא רכיבת אימון קרוס-קאונטרי קשה יחסית (בהתאם לחלוקה לרמות) , בשטחי הקיבוץ ורמות מנשה, ששמה דגש על שיפור יסודות הכושר הגופני, חלוקת עומסים לאורך זמן, התאוששות והכרת מגבלות פיזיות אישיות. החלק השני, לאחר ארוחת צהרים ומנוחה קלה, יעסוק בעיקר בשיפור טכניקות רכיבה ושליטה על האופניים ובפעילויות "כיף" ויכלול: בחירת קווים בעליות וירידות טכניות, כיבוש ירידות ודרופים, נדנדות וגשרים נמוכים, רכיבת אורבן קלה בקיבוץ משמר העמק, הכרת סינגלים ברמות שונות באזור ועוד.

לאחר טיפול באופניים, רחצה וארוחת ערב, הקבוצות תתחלקנה ללו"ז ערב שיכלול הרצאות או/וסרטי אופניים. בין הסרטים סרטי תחרויות ופרירייד, וההרצאות ידונו בהכנה טקטית לתחרות על סמך היכולות האישיות של הרוכב התחרותי, מכונאות אופניים בסיסית, התאמת אופניים לתחרות, מבואות ודיונים על צמיגים, בולמי זעזועים, מעצורים, שיכוך מלא או זנב קשיח ועוד ועוד ועוד. היום השלישי יערך באזור יער עופר (מרכז מיר"ב ) שבכרמל. ביום הרביעי יתקיים אימון בוקר מפרך ארוחת צהריים ולאחר מכן ביקור בבריכה ביום החמישי נצא בבוקר לפעילות מסכמת נושאת פרסים והפתעות, ונתפזר הביתה בצהרים, עייפים ועמוסי חוויות, עליהן נספר לכולם בארוחת ליל שישי, שנייה לפני שנרדם.  מי הם המדריכים והמאמנים במחנה?  

מחנה האימונים הוא אחת מהפעילויות של מועדון הרכיבה  "סיטי סייקלינג קלאב" בניהולם של אילן אידלסון וגל צחור. נאמנים לתפיסתם שמחנה האימונים הטוב ביותר צריך להתחיל מהמדריכים הטובים ביותר, פנו השניים לטובי ומנוסי המדריכים בארץ בתחומם - וזו לא קלישאה - בוגרי קורסים שונים בווינגייט (מאמני ומדריכי אופניים).

אילן אדלסון-31, מורה לגיל הרך. ממקימי סיטי סייקלינג קלאב. רוכב הרים וכביש מן המובילים בארץ.
מדריך ותיק ובעל ניסיון רב בהדרכת ילדים, נוער ובוגרים.
סגן אלוף הארץ לשנת 2002 באופני הרים
מנהלה הנוכחי של נבחרת ישראל באופני הרים ובעל ניסיון עשיר ברכיבה ואימון בארץ ובחו"ל.

גל צחור, 30, מנהל מחנה האימונים. ממקימי סיטי סייקלינג קלאב, ממאמני הנערים הבולטים והמוכשרים בארץ ומתחרה בולט בקטגוריית העילית בעצמו. גל הוא רוכב קרוס קאונטרי "רב תכליתי": רוכב כביש מוכשר, רוכב חזק עם טכניקה מעולה, ואחד מראשוני הפריריידרים וכובשי הדרופים בארץ. ידוע בגישתו ה"נערית" משהו לאימונים, ולחיים בכלל, ולא סתם הוא המאמן היחידי בארץ שלאימוניו מותר לבוא גם עם מכנסי באגי, ולא רק עם טייטס (ולכן בקבוצתו 19 נערים). 

ניל אובריין, 33. אחת הדמויות הבולטות, הצנועות והמוערכות בענף האופניים בארץ. אלוף ישראל באופני הרים בשנת 2000, קבוע על הפודיום כמעט בכל תחרות שמשתתף בה, בעל ניסיון עשיר בתחרויות בארץ ובחו"ל, ומאמן קבוע במחנות האימון לנוער שקוימו עד היום ברמת הגולן. מעבר להיותו מתחרה מוכשר, ניל הוא אחד ממכונאי האופניים המיומנים והמקצועיים בארץ. אחראי על אימונים תחרותיים, מכונאות שטח, טיפולים והכנת אופניים, והאורים והתומים שלנו בכל הנוגע להתנהגות ספורטיבית ואתיקת רכיבה. אז למי המחנה מיועד? 
אם את או אתה אוהבים ורוכבים על אופני-הרים, אתם בגיל המתאים ובה לכם לתת בראש, אז המחנה הזה הוא עבורכם. לכל מי שיש לו שאיפות תחרותיות ורוצה ללמוד את ההבדל בין "לצאת לרכב" לבין "לצאת ולהתאמן", לכל מי שרוצה לפגוש עוד בני-נוער בגילו ששותפים לתחביב, לכל מי שרוצה ללמוד עוד טריקים ויכולות חדשים, להכיר שבילים ואזורים חדשים, וגם להכיר ולרכוב עם כמה מהרוכבים הבוגרים, הוותיקים, המנוסים והנחמדים בענף אז המחנה הזה הוא עבורכם.


 רגע, מה ההבדל בין המחנה הקודם למחנה הנוכחי ? 

הבדל גדול. קודם כל המחנה הקודם היה מדהים ש"חבל על הזמן", יש להם יותר ניסיון, והם מחוזקים הפעם על ידי אילן אידלסון אלוף ישראל ומאמן נבחרת ישראל לשעבר ומנהל נבחרת ישראל באופני הרים כיום, אחד מהרוכבים והמאמנים בעלי היכולות והניסיון הרב ביותר בתחום האופניים. ומעל הכל – בנוסף לכל המקפצות והגשרים של שנה שעברה, נוספו גשרים מעניינים ומאתגרים חדשים.

לפרטים והרשמה:
גל צחור- 052-817560, או בדוא"ל:  [email protected].
טליה שהרבני 067-226551.


קרדיט: City Cycling Club
 
 הפן האישי והחזון לפתיחת המרכז לרוכבי אופניים...
הפן האישי והחזון לפתיחת המרכז לרוכבי אופניים סיגל ירון, יועצת תקשורת עצמאית של אר.אס ספורט ורוכבת שטח ותיקה, מספרת על החזון והרעיון שעמד מאחורי פתיחת המרכז לרוכבי אופניים שייפתח ביום שני הקרוב ה 7.7 ביד חרוצים 7, הרצליה פיתוח, בשעה 19:30 להמשך
 יבואני האופניים מצמן את מירוץ פתחו סניף חדש בצומת בילו...
יבואני האופניים מצמן את מירוץ פתחו סניף חדש בצומת בילו הסניף היחיד של הרשת שיפעל בשבתות ויתן מענה לכלל ציבור הרוכבים באיזור להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2022