הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

גם אם תרחיקו לכת, שבעת ה'גדג'טים' החדשים האלה יוודאו שתוכלו לחזור הביתה.
קרדיט: פופולר סיינס, מאת: ג'ני אווארט
הועלה על-ידי: 
ארז שפר לאתר של ארז שפר
12/10/2003, 10:18

                

   
 

 


בני האדם אוהבים להיות בחוץ, בטבע. זה דבר נהדר. אלא שההתלהבות שלנו גדולה מהיכולות שלנו, ואנו מוצאים עצמנו אבודים ללא תקווה באמצע שומקום. במקרים כאלה אנו זקוקים לבני אדם אחרים, בעלי יכולות טובות יותר, שיסייעו לנו. בשנה שעברה נרשמו בשירות הפארקים הלאומיים 4,500 מקרי הצלה (שעלותם 1.5 מיליון דולר), והרפתקנים רבים אחרים לא חזרו הביתה לעולם. הלקח? שאו עמכם את כלי הניווט והתקשורת החדשים וכך תימנעו מלהפוך לעוד נתון סטטיסטי.

'גארמין גקו 201'
Garmin Geko 201
(250 דולר בארה"ב)


קחו אותו עמכם אם: אתם מטיילי יום וגם מכורים למשחקי ווידיאו.
גקו הקטן והקל יותר מכל מכשיר ניווט לווייני ((GPS אחר בשוק, מצויד בממשק פשוט של חמישה כפתורים אינטואיטיבי מספיק לחובבים אך עם די תכונות רציניות כדי להשביע את רצונו של הטייל הרציני: מצפן אלקטרוני, מד גובה ברומטרי, אפשרות לתחזית מזג אוויר למשך 12 שעות, מעקב אחר מהירות ומרחק, והיכולת להעביר את פרטי הטיול למחשב הPC- שלכם. בנוסף, אם אתם זקוקים לאתגר, היחידה מסופקת עם ארבעה משחקים אינטראקטיביים שיסייעו לשפר את מיומנויות הניווט שלכם.


משואת רדיו אישית לאיתור ACR GyPSI 406
ACR GyPSI 406 Personal Locator Beacon
(700 דולר בארה"ב)


קחו אותו עמכם אם: אתם יוצאים למסע בתנאים קיצוניים.

המשואה הדקה הזו, שמשקלה 2.5 ק"ג, היא הישרדות בקופסה. הPLB- אושר על ידי הוועדה האמריקאית הפדרלית לתקשורת ((FCC בחודש יולי, בעקבות מחקר מקדים באלסקה שארך שמונה שנים (ובמהלכו ניצלו 400 בני אדם). הPLB- משדר את מיקומך באמצעות לוויין לחיל האוויר ולאחר מכן לכוחות ההצלה הקרובים ביותר. פשוט משכו את התווית הניתקת כדי להפעיל אותו והמתינו במקומכם. המשואה יכולה להדריך את כוחות ההצלה בדיוק של 5.7 ס"מ. זכרו, יבלות ומחסור בבירה לא נחשבים למקרי חירום.

מגלאן ספורטראק טופו
Magellan SporTrak Topo
(349 דולר בארה"ב)


קחו אותו עמכם אם: אתם מחפשים נתיב או מסלול חדש.

היהלום הזה לא רק יאמר לכם היכן אתם נמצאים, הוא גם יראה לכם לאן ברצונכם ללכת. זהו מכשיר GPS היחידי בשוק המצויד במפה טופוגרפית מובנה של ארה"ב. הספורטראק גם מסופק כשהוא טעון מראש במפות של כבישים, נתיבי מים ופארקים גדולים. לרשות המשתמשים עומדים 16 MB של זיכרון שהם יכולים להתאים לעצמם עם מפות מפורטות של רחובות, מפות ימיות ועוד.

 


ברונטון סולר-רול 14
Brunton SolarRoll 14
(399 דולר בארה"ב)


קחו אותו עמכם אם: עליכם לטעון את המכשירים שלכם באמצע השממה.
הלוח הסולרי הנישא והגמיש הזה, שמשקלו 480 גרם בלבד (ומידותיו 30.5 על 145 ס"מ במצב פתוח), מייצר עוצמה גדולה מלוח קטן. הלוח המתקפל האטום למים מפיק עד 14 וואט - מספיק כדי להטעין מכשירים אלקטרוניים קטנים כמו טלפונים סלולריים, טלפונים לווייניים ומצלמות דיגיטליות. פשוט מניחים את הסולר-רול 14 בשמש ומחברים אליו את המכשיר המרוקן באמצעות אחד ממספר כבלי מתאם שמסופקים עם הלוח. ניתן לחבר מספר יחידות על מנת להגדיל את עוצמתן, וניתן גם להשיג לוחות באורכים מותאמים (עם תפוקות משתנות).


רדיו דו-כיווני 'קוברה PR 4000 WX'
Cobra PR 4000 WX
(80 דולר בארה"ב)


קחו אותו עמכם אם האינסטינקטים שירשתם מאבותיכם הציידים-מלקטים מובילים אתכם לעתים קרובות הרחק מהקבוצה.
דגם PR 4000 WX הוא מכשיר הקשר בעל העוצמה הגדולה ביותר שמייצרת קוברה. דגם של 3 וואט עם 22 ערוצים שלטענת החברה יקשר אתכם לחבריכם לטיול במרחק של עד 11.25 קילומטר. שימו לב: הדגש על המלה "עד". בשטח פתוח, הקוברה פעל במרחק של 8 קילומטר, אך ברחובות העיר ניו יורק הבניינים הגבוהים הפריעו אחרי בלוקים אחדים בלבד. תכונות נוספות של המכשיר כוללות מצפן דיגיטלי עם שמונה נקודות, זיכרון של 10 ערוצים, הגדרות פלט ניתנות לכיוון עבור חיסכון באנרגיה, ורדיו עם 10 ערוצים של הסוכנות הלאומית לאוקיינוסים ואטמוספירה, להתראה על סכנות ((NOAA All Hazards Alert Radio.

משקפת 8 X 25 IS של קנון


קחו אותה עמכם אם: אתם רוצים לראות את דוב הגריזלי הרעב לפני שהוא רואה אתכם.
ככלל, לעולם אל תקנו משקפת בעלת עוצמה גבוהה (עם הגדלה של יותר מפי 7), ללא אביזר לייצוב תמונה. משקפת כזו תגדיל אפילו את הרעידה הקלה ביותר. משקפת 8X25 IS של קאנון, שרוחבה 12 ס"מ בלבד ומשקלה כ2.5- ק"ג, היא המשקפת הקטנה והקלה בעולם עם ייצוב מובנה. ג'ירוסקופים אנכיים ואופקיים מאתרים תנועה, מחשב זעיר מחשב את כמות הרעידה, ועדשה נוטה משנה את השתברות האור כדי לייצב מיידית את התמונה.


שעון 'הייגיר סאמיט'
HighGear Summit
(160 דולר בארה"ב)


קחו אותו עמכם אם: הטרקים שלכם מובילים אתכם לגבהים גבוהים בהם מזג האוויר עשוי להשתנות במהירות.

שעון אטום למים זה מצויד בשפע פונקציות, והתפעול בעזרת ארבעה כפתורים מקל מאד על הניווט. במצב מד-גובה הוא מציג את הגובה הנוכחי, הגובה המרבי אליו הגעתם, גובה מצטבר, וגרף של העלייה והירידה שלכם במרווחים של 2 שניות, 4 דקות ו15- דקות. השעון גם משתמש בלחץ ברומטרי ובטמפרטורה כדי לשרטט את מגמות מזג האוויר, ומספק תחזיות למשך 6 עד 24 השעות הבאות. תכונות נוספות כוללות מצפן דיגיטלי, שני אזורי זמן ושעון מעורר כפול.

 קרדיט: פופולר סיינס, מאת: ג'ני אווארט
 
 טיפים למרוצי אופני הרים...
טיפים למרוצי אופני הרים כשם המאמר כן הוא - טיפים למרוצי אופני הרים (בלבד). כל סעיף ניתן לפתח לפרק שלם ולעבודת דוקטורט, במיוחד נושאי התזונה והתוספים (ראה לעיל). טיפים למרוצי אופני הרים זה גם עניין אינדיווידואלי, לכן השתדלתי לרשום את מ להמשך
 מרוץ הרים - הייפולס...
מרוץ הרים - הייפולס כבר ביום שישי בערב הבנתי שהמקום מיוחד – בריכות מים נחמדות וצל של עצי איקליפטוס. בהכרת מסלול ביום שישי, לאחר שיום קודם החלפתי סוף-סוף את נעליי הקליפים המרופטות בדגם חדש, הספקתי לעצור לפני שלולית המים הראשונה כא להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של ארז שפר...
 לתצוגת פורום
לכו לאיבוד!
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 17/10/2003 :09:27 משתמש אנונימי  www.doodes.co.il עם תוכן  כן, למסעות שלי ביער בן שמן הכי חשוב לא לשכוח ...
 13/10/2003 :22:46 משתמש אנונימי  אייל עם תוכן  מה לגבי משהו לארץ ?? מה נעשה עם ציוד לארה"ב ?
 13/10/2003 :03:28 משתמש אנונימי  רונ.י עם תוכן  האם רק אני רואה את הכתבה בלי תמונות?
 14/10/2003 :15:11 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דל ברק ללא תוכן  כן, רק אתה
 21/10/2003 :18:48 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ניב מעוז עם תוכן  לא, הוא לא היחיד


[ ]
לפרסום זה יש: 5 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 19    דרוג כללי: 2.94

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021