הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בארץ
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

בדרך שנותרה לי עד עין לימון ליווה אותי ירח מלא שזרח ועלה בשמיים הכחולים שהלכו והתכהו, כשקרני השמש האחרונות הולכות ונחלשות.
מאת:  גיל ברן לאתר של גיל ברן
23/5/2005, 12:19
בין יום ללילה
                

מאפייני הרכיבה: פיזי בינוני,מסלול מעגלי,ירידות תלולות,בקרבת שביל ישראל.
אזור: ירושלים והסביבה
מיקום: נחל כסלון
עונה מומלצת: כל השנה
גובה אנכי מירבי: ? מטרים
אורך המסלול: כ 20 ק''מ
אורך המסלול בשעות: שעתיים
מקומות לינה מומלצים: -
אוכל: -
   

 טיול אחר הצהריים לעין לימון 

שלושה שבועות לא רכבתי. בגלל קוץ שנכנס לי לאצבע וגרם לזיהום, שבוע של טיפול באנטיביוטיקה הפיל אותי לקרשים.
בסוף השבוע האחרון חזרתי. יום שישי אחרי העבודה ירדתי ליער בן שמן ועשיתי סיבוב במסלול של התחרות שהתקיימה שם באותו יום, כבר בסוף הרכיבה הרגשתי שזה לא מספיק לי.

מוצאי שבת, חמש וחצי אני לא מוצא אף אחד שמוכן להצטרף, אז אני מחליט לעשות את הסיבוב הנחמד של נחל כסלון, מעט אחרי שש בערב אני מחנה את המכונית בחורשת החרובים שבכניסה לנחל, שעת אחר צהרים קיצית, מבין העצים כבר לא ניתן היה לראות את השמש, אך הייתה לי עוד שעה וחצי עד לשקיעה. מכונית אחרונה עוד חנתה תחת העצים, ובעודי מחלץ את האופניים מן המכונית מגיע מתנשף הרוכב בעל המכונית. דוחס את האופניים למכוניתו ונוסע לו לדרכו, אני נשאר לבד בחורשה, ופרט לרחש המכונית שעוברות מדי פעם על הכביש, שקט, אני נכנס לזה, אני מארגן את עצמי ויוצא לדרך.

  הייתי מצויד אמנם בפנס 

מזמן לא הייתי כאן, הריח של לחות הערב והאבק מכניסים אותי לאווירה, יצאתי בשביל צפונה לאורך הכביש הראשי ובחרתי לטפס דרך השביל המתפתל הפונה ימינה כחמש מאות מטר צפונית לחורשת החרובים, חששתי מהעליה הזו, עליה ארוכה המתפתלת מעלה, ובדיוק כאשר מתחיל להיגמר האוויר מגיע קטע תלול במיוחד שפשוט מוכיח לי שהעליה יותר חזקה. עד שכמעט בלתי אפשרי לסיים אותו מבלי לעצור ולהחזיר נשימה, אני אומר לעצמי, היום זה בוודאי יקרה. טוב נו אחרי שלושה שבועות ללא רכיבה. כמובן שגם היום היה זה כאן שניגמר לי האוויר, עצרתי, הבטתי בנוף, עדר עזים השייך לבדואים שגרים פה בחודשי הקיץ רעה בצדי השביל, פתאום חזר השקט, רק רעש דריכת רגלי העזים על העשב ופיצוח הגבעולים היבשים בין שיניהן נשמע, כמובן רק אחרי שנחלשה מעט אושת הדם ברקותי. השמש כבר נטתה לשקוע. המשכתי, כמה צעדים ברגל ושוב חזרה לדווש, כמה מטרים נוספים, ואני כבר בסוף העליה, זהו צומת דרכים שהדרך בה טיפסתי פוגשת את השביל השחור המגיע מצפון, מכיוון מסילת ציון. פניתי ימינה לכוון דרום, הדרך המתפתלת עולה ויורדת לאורך המדרון הצפוני של נחל כסלון, בה רכבתי מזרחה. ליד מושב שואבה ישנה פניה ימינה בשביל ירוק, דרך היורדת בתלילות לתוך הואדי. לפני שגלשתי לתוך ערוץ הנחל עצרתי למנוחה קלה, השעה הייתה שעת שקיעה, את השמש לא ראיתי, הרכס ממערב הסתיר אותה, ענני הנוצה שהיו בשמים נצבעו לדקות אחדות בכתום עז. לאחר מנוחה קצרה גלשתי לתוך ערוץ נחל כסלון והמשכתי מזרחה.


 


 פניתי ימינה לכוון דרום, 


בדרך שנותרה לי עד עין לימון ליווה אותי ירח מלא שזרח ועלה בשמיים, הכחולים שהלכו והתכהו, כשקרני השמש האחרונות הולכות ונחלשות. לעין לימון הגעתי ממש באור אחרון, מקום קסום, מרחוק מכיוון הכפר עין רפה נשמעה מוסיקת חתונות, אך למרות זאת הצלחתי לשמוע את כל טפטוף המים מתוך המערה שבה נובע המעיין. בפעם האחרונה שהייתי כאן פגשתי רועה ערבי שבא הנה להשקות את הכבשים שלו, הוא רטן על כך שהמקום הפך להיות כה פופולרי בקרב המטיילים והכבשים מפחדות להתקרב למעיין בכדי לשתות ושהוא צריך לבוא בשבת, מוקדם בבוקר לפני שנעשה רועש. היום היה פה מאוד שקט, שקט של שקיעה, המוסיקה שנשמעה ברקע, השתלבה עם השקט הזה.
רציתי לשבת במקום עוד ועוד, היה לי ברור שאת הדרך חזרה אני עושה בחושך, ושאין לי בעצם מה למהר, אבל החושך שהלך והתפשט מסביבי קצת הלחיץ אותי. או שאולי ההתרגשות מן הקטע האחרון של הטיול לא אפשרה לי לשבת במנוחה, ביני לבין המכונית הפרידו בערך אחד עשר קילומטרים של יער חשוך שגם אורו של ירח מלא לא מצליח לחדור. הייתי מצויד אמנם בפנס שזו לו הפעם הראשונה לשמש אותי ברכיבת לילה, כשישבתי ליד המעין לא ידעתי עד כמה הוא לעזור לי.

 

לאחר ששטפתי את פני במי הבריכה המרעננים התקנתי את הפנס על האופניים וחזרתי לדרך הראשית היורדת לאורך נחל כסלון. לאחר כמה דקות של התרגלות לתחושה המוזרה הזו, של לרכב לתוך נקודת אור החיוורת, כשמסביב הכל שחור, ולאחר שעברתי קטע סלעי קצר צברתי מהירות, הדרך היא דרך לבנה די חלקה, וללא פניות חדות במגמת ירידה מתונה לכל אורכה.
פה התחיל הפאן. אבל מה זה פאן, זאת פשוט הייתה חווית רכיבה לילית מדהימה. חוויה אחרת מכל רכיבות לילה שעשיתי עד היום. כל כולי ממוקד בנקודת האור שמלפנים, החושך היה כמעט מוחלט בין העצים, אני מנווט בקלילות בין המהמורות שנראות בבירור, נזהר לקחת את הפניות טוב בכדי לא לעוף מהדרך, ושומר על המהירות בדיווש על פלטה גדולה, הדרך פשוט טסה לי מול העיניים, זיהיתי נקודות שונות לאורכה, שאותן אני מכיר מהפעמים שהיתי כאן באור יום, אבל זה פשוט היה משהו אחר, לא חוויה של נוף בטיול, ולא רכיבה בסינגל טכני, זה יותר קרוב לתחושה של לנהוג, אבל לנהוג, ברכבת הרים. יצאתי מעין לימון בשעה שמונה, אני לא יודע איך, אבל מעט אחרי שמונה וחצי כבר הייתי ליד המכונית, אוויר הערב הקריר לא נתן לי להזיע למרות שהדופק היה גבוהה. והאדרנלין בשמים...!
שווה לנסות.

 


 
 טיול סוכות: צור משה -כנרת...
טיול סוכות: צור משה -כנרת מתוך שיחה מקרית : ש:תאר לעצמך שנרכב מצור משה לכנרת דרך השטח... ת: וואלה... להמשך
 על כרמים,שקט ושלווה...
על כרמים,שקט ושלווה טיול לבוקר ספונטני,פשוט,נעים ומגוון להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של גיל ברן...
 לתצוגת פורום
טיול אחר הצהריים לעין לימון
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 30/3/2011 :13:54 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  Vladislav Dayan עם תוכן  נחל עמוד עליון
 11/6/2005 :17:42 משתמש אנונימי  אחד שנפצע ללא תוכן  לא רוכבים לבד. בטח לא בלילה
 29/5/2005 :07:46 משתמש אנונימי  טלי שניר עם תוכן  מקסים!
 25/5/2005 :13:04 משתמש אנונימי  ישראל עם תוכן  ההרגשה כאילו הרגע סיימתי איתך את הטיול
 25/5/2005 :11:50 משתמש אנונימי  זאב ארליך עם תוכן  "ירחיים השייים"
 24/5/2005 :19:38 משתמש אנונימי  קורא מזדמן עם תוכן  כתבה יפה
 24/5/2005 :23:21 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  גיל ברן ללא תוכן  תודה רבה


[ ]
לפרסום זה יש: 7 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 34    דרוג כללי: 3.82

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021