הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור מאונטיין ביק אקשן ישראל
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

הנה הדרך הקלה לשרוד את החורף ברכיבה
קרדיט: MBACTION ישראל
הועלה על-ידי: 
אריה פישלר לאתר של אריה פישלר
25/12/2005, 00:12

                

   

המהדורה הישראלית של מגזין MBAction היוקרתי.
לחצו כאן להזמנת מנוי.
נובמבר מגיע והפאניקה מתחילה. בהתקף חרדה אתה מחפש כל הזמן את הרופא,עד שהוא שולח אותך לראש התור לחיסון נגד שפעת. כשצמר הגפן עדיין דבוק למקום החיסון, אתה טס לבית המרקחת ליד הבית לרכוש תרופות נגד צינון, ויטמינים ותוספים צמחיים. עם כל צעדי המנע האלו אתה יוצא החוצה בגשם ובקור ו ... הראש שלך חש דחוס, האף נוזל ואתה מודאג וחש חולה. למרות הכל, רוב הסיכויים שבכל זאת תחטוף צינון בחורף הזה.

לחסל באיבו

רוכבים ותיקים תמיד עוברים את כל עונת החורף ברכיבה. הם יודעים לא לדאוג מידי על כל שיעול, התעטשות או נזלת. נפשות מחויבות אלו עוקבות אחר מסלול של ניסיון מוכח ששומר עליהם באוכף לאורך כל התקופה הקרה. זו דרך החיים שתעשה את ההבדל בין רכיבה עם אף סתום לאללה לבין השארות במיטה עם שפעת רצינית.

דבר ראשון

באמת כדאי לקבל חיסון נגד שפעת. החיסונים מתחילים להיות זמינים באמצע אוקטובר. לקבל את החיסון זה כמו להכניס סטאן לצמיגי סקורפיון UST. זהו צעד מנע מוכח שמגן עלייך מפני הלא נודע. מיד אחרי חיסון השפעת, מערכת החיסון שלך נפגעת בעוד הוא בונה את הנוגדנים שילחמו במחלה החדשה. התאמנו בצורה קלה למשך מספר ימים ותנו לגוף שלכם זמן להתרגל.

 

בדיקת הצוואר של קריס שפרד: אם תסמיני השפעת שלכם נמצאים מעל לצוואר,
המשיכו לרכוב בזהירות. ברגע שאתה מתחיל לחוש חולי באזורים מתחת לצוואר,
הכי כדאי לרדת מהאופניים ולחכות באופן פסיבי עד להחלמה.

לדחוס את ארון התרופות

אלו התרופות שכדאי שיהיו לכם: תרסיסי אבץ לאף ולגרון (Zicam); פסודואפידיין (כמו נוסידקס, שמפחית גודש בסינוסים), וAdvil. השתמשו באדביל ובפסודואפידיין בצמצום כדי לרכוב עם חום מצינון, גרון כואב ונזלת. ברגע הראשון שיש רמז לצינון – השתמשו הרבה בתרסיסים. השתמשו בתרסיסים לאף ולגרון, או בתרסיס שהכי עוזר לאזור הכואב. תרסיס האבץ רעיל מאד לוירוס הצינון וגורם לשיפור מידי.
לטבליות אבץ יש ערך מסוים, במיוחד אם הגרון כואב. דרך אחרת היא לבלוע 50 מ"ג אבץ מידי יום. קחו את תוסף האבץ עם אוכל כי אחרת הוא גורם לכאב בטן. שום דבר, אבל, לא משפיע באותה מידה כמו תרסיסי אבץ לאף ולגרון.

טיפול בלב הבעיה

שטיפת הידיים תועיל יותר למלחמה במחלה מאשר כל דבר אחר. רחצו אותם לפני ואחרי שאתם נכנסים לשירותים, לפני שאתם נוגעים באוכל ולפני שאתם נוגעים בפנים או קרוב לפנים. אם אתם מוכרחים לגעת בפנים שלכם, השתמשו ביד שמאל. אתם לוחצים ידיים עם ביד ימין, והיא מלאה בחיידקים של אנשים אחרים.


אל תחמיצו: המשטר המפורט בכתבה זו ישמור על הצינון שלכם מוגבל ועל החזה שלכם ללא מחלות רציניות.
אל "תחשוב" שאתה חולה. אולי כדאי לצמצם את משך הרכיבה, אבל אל תפסיקו לגמרי לצאת לסינגלים ותמשיכו ליהנות
.

הישמרו מסכנה

לגבי חיידקים, הימנעו מאנשים חולים. תמיד שימו לב להתעטשויות, שיעולים ואנשים שמריירים. שמרו מרחק מהם ושטפו ידיים מיד אם "נאלצת" ללחוץ ידיים עם אדם חולה. אם אתם עובדים ליד אדם חולה, אמרו לו מיד: שמור ממני מרחק ותתעטש ותשתעל בכיוון השני. הימנעו מלגעת בטלפונים, שדכנים ומלשבת בשולחן של עובד אחר שהגיע חולה.

מה לגבי ויטמינים?

קשה להבין שאנשים פעילים לא אוכלים מספיק מהדברים הנכונים כדי לקבל תזונה מלאה דרך האוכל שלהם, אבל עדיין מומלץ לקחת מולטי-ויטמין אחד באופן יומיומי בסוף כל יום. קחו את הויטמינים הסינתטיים כשהגוף שלכם נח ומתאושש. בדרך הזו אם כבר מילאתם את מכסת הויטמינים באוכל, הגוף ידחה את הגרסה הסינתטית.

מה לגבי שאר התוספים?

חלק מהתרופות ההומאופתיות מכילות שום, פיטריות שיטקי, ג'ינסנג ואכיניאה. המדע עשה הכל חוץ מלהכריז עליהם כתרופות יעילות לצינון. מתוך ה"תרופות" הצמחיות, MBA גילו שהאכינאה הכי עוזרת. הקטע עם אכיניאה זה שזה לא עושה כלום אם לוקחים אותו בתחילת הצינון. כדי להשתמש נכון בתוסף של אכיניאה, יש להשתמש בו במשך שבועיים עם הפסקות בנות שבועיים כל השנה. הרעיון הוא שזה שומר על מערכת החיסון בשיאה כך שהיא יכולה להתמודד טוב יותר עם וירוסים וחיידקים.

ומה לגבי ויטמין C?

אין שום הוכחה מדעית שזה עוזר. אנחנו חייבים אבל להודות שאנחנו לוקחים תוספת של 500 מ"ג ויטמין C כל  יום אחרי שאנחנו חוטפים צינון. פלסבו או לא, רבים נשבעים שזה עובד. אם התזונה שלכם היא כזו שנלחמת טוב נגד שפעת, סביר שאתם מקבלים יותר ממספיק ויטמין C דרך מקורות טבעיים. שוב, קחו את הוויטמין הסינתטי בסוף היום.

מה התזונה הכי טובה נגד שפעת?

פירות וירקות טריים שלמים, דגנים מלאים וקטניות יתרמו הכי הרבה לטעינת מערכת החיסון שלכם. אכלו לפחות תשע מנות של פרות וירקות כל יום. פרי או ירק שלם אחד נחשב למנה אחת. חצי כוס עד כוס של פרי/ירק חתוך, קצוץ, מרוסק או בצורת מיץ שווה למנה אחת. הצורה הטבעית יותר (השלמה) מהפרי או הירק תורמת יותר לבריאות.

אכול הרבה שומן טוב

הגוף שלך לא יכול ליצר את האומגה 6, חומצה לינולאית ואומגה 3, חומצות שומן אלפה-לינולאיות שתומכות במערכת החיסון. האמריקאי הממוצע מקבל יותר ממספיק שומן אומגה 6 במזון שלו. לרוע המזל, זה מגיע ממקורות מזון כמו מרגרינה ומאפים תעשייתיים. הכי טוב לקבל שומני אומגה 6 מדגני בוקר ודגנים, כמו גם מכמויות מתונות של שמן חמניות ותירס.
חוצת שומן אומגה 3 מחזקת בצורה רצינית את מערכת החיסון. שמן קנולה וזרעי פשתה, אבוקדו, זיתים, ירקות של עלים ירוקים כהים, פקאנים, ודגים שגדלים במים קרים הם כולם מקורות מעולים לשומן בריא זה. כללו הרבה משומני האומגה 3 והאומגה 6 האיכותיים בתזונה היומיומית שלכם.

המילה האחרונה

האוכל שאתם אוכלים בצורה קבועה בסוף יגרום לכך שלא תהיו חולים או שתהיו חולים כל הזמן בחורף. השתמשו בתרסיסי האבץ עם הסימנים הראשונים של מחלה. אם יש לכם תרופה צמחית ספציפית שלא הזכרנו, קחו אותה - אם אתם מאמינים בה. דאגו לשתות הרבה, לשמור על ידיים נקיות ואנחנו נפגוש אתכם בסינגל המושלג.


אלוף ה-TransRockies אנדראס הסטלר: מאמצים אינטנסיביים לתחרויות מחלישים את מערכת החיסון. בעונת השפעת חשוב במיוחד לשמור על שגרה עקבית של תזונה נאותה ושטיפת ידיים טובה.


קרדיט: MBACTION ישראל
 
 לנצח או להפסיד?...
לנצח או להפסיד? הפוקר של אופני ההרים - הקלפים קרובים לחזה להמשך
 לאחר התבלטויות רבות בנושא, להלן תוצאות תחרות הצילומים ממרוץ אל...
לאחר התבלטויות רבות בנושא, להלן תוצאות תחרות הצילומים ממרוץ אליפות ישראל באופני הרים 2005 באמת שלא היה קל להחליט, בין שלל התמונות המצוינות ששלחתם לנו, אזי קבלו את הזוכים. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אריה פישלר...
 לתצוגת פורום
לחיות בלי הצינון
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 26/1/2006 :17:14 משתמש אנונימי  איל עם תוכן  מי זה כתב את זה? רופא? אל תיקחו אף פעם תרופות סתם
 26/1/2006 :17:36 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתמר גל עם תוכן  גם כשרופא ממליץ אני מת מפחד
 23/1/2006 :02:00 משתמש אנונימי  יוסי עם תוכן  היפוכונדר
 1/1/2006 :16:36 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  עידו בשן ללא תוכן  טוב שלא הגזמתם...
 27/12/2005 :07:15 משתמש אנונימי  אטו ללא תוכן  אפשר פרות יותר מפורת על תרסיס האבץ


[ ]
לפרסום זה יש: 5 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 62    דרוג כללי: 3.90

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021