הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

הפנינג משפחות מטורף עם טובי הרוכבים, שופינג היסטרי, וכמובן - הזדמנות להשוויץ במפלצות הקרוס קאונטרי המדוגמות. Baby X ניערה את האבק מהטייץ ויצאה לדרך
קרדיט: כתבה: גילי תמיר
הועלה על-ידי: 
baby x לאתר של baby x
11/12/2006, 13:50

                

   
בפעם השלישית בהיסטוריה הקצרה שלנו התקיים מרוץ הוולוו צ'אלנג', בהפקתם של עז הרים ומועצה אזורית תמר. וכמו בכל שנה, הוכיח המרוץ שתחרות האופניים היא רק תירוץ להפנינג משפחות מטורף, עם טובי הרוכבים, שופינג היסטרי וכמובן - הזדמנות להשוויץ במפלצות הקרוס קאונטרי המדוגמות, שלכל אזרח ממוצע יש בבית.

ייחודה של התחרות הוא ברכיבה הזוגית. כל צמד מתחרה נגד הרוכבים האחרים, וההצלחה תלויה בשני הרוכבים. עבדתכם הנאמנה, שבימים כתיקונם מנסה לרדת הרים כמה שיותר מהר רק על מנת לעלות אותם עם מכונית, שינסה עצמה, את בן זוגה וזוג אופני סנטה קרוז, ניערה את האבק מהטייץ וניגשה למשימה הקשה מנשוא: צליחת 24 קילומטרים של רכיבת שטח עדינה (מה, פעם ראשונה לרכוב 70 קילומטר? בשביל זה יש את החבר).

הבוקר הפציע על ים המוות, ואת פניי קיבלו מאות רוכבים עטויים בטייץ, חולצות צמודות בצבעים מסנוורים וסופריצה – המון המון אופניים. נמרוד כהן עמד וניצח על החבורה העליזה, תוך שהוא מעודד את הרוכבים שעומדים לזנק אל עבר נחל פרצים.
הארגון התנהל למופת: המשטרה חסמה את הכביש ואת המעבר לנחל, והכל היה מוכן. נותרה רק משימה פשוטה אחת : להזניק מקצה תחרותי ראשון המונה מאות רוכבים.
בשמונה בבוקר ניתן האות לזינוק הראשון. מיליוני רוכבים (בחיי שזה נראה כך) יצאו למשימה המורכבת, הדורשת סיבולת בלתי רגילה : 71 קילומטרים של רכיבת שטח אתגרית. 10 דקות אחריהם זינקו רוכבי 40 הקילומטרים, ובשמונה וחצי - גולת הכותרת עבור מרבית הנוכחים: המקצה העממי, שכלל למעלה מ-450 רוכבים!

המקצה העממי היה, לפחות עבורי, אחת החוויות המפתיעות בוולוו צ'אלנג'. בחלומי הרטוב ביותר (להבדיל מהרטובים הרגילים) לא ציפיתי לראות 450 רוכבים פוקדים תחרות אופניים בשבת בבוקר, ובוודאי שלא משתתפים, בה מדובר בהישג חסר תקדים, ומי ייתן ונראה כמות כזו בכל תחרות. כבוד!!!

המסלול היה נפלא, נוף מדהים, מזג אוויר מושלם ואווירה ספורטיבית. בעוד שהמתחרים הופרדו מהחבורה החובבת והמשיכו ברכיבתם, רוכבי המקצה העממי זכו באמצע המסלול לפינוק של ממש: לאחר 11 קילומטרים של רכיבה המתין להם אוהל בדואי להתפאר, דובשניות ומיץ פטל קר, ועמדת צפייה ממנה יכלו לעודד את הרוכבים התחרותיים החולפים על פני האוהל.

לאחר מנוחה הולמת, מספר תמונות וקריאות דרבון שלא היו מביישות את אורנה אוסטפלד בכנס מנזר השתקנים, ארזתי את תיקי, חרקתי שיניים ושמתי פעמיי חזרה אל עבר המלונות, שם אוכל להתרפק על מעט ההערכה שיפגין כלפיי בן זוגי הבלתי אמפתי בעליל, על מאמצי הבלתי נדלה לרכוב ללא הפסקה ולנצח את המקצה הלא תחרותי (האוקסימורון במשפט על אחריות הקוראים). אך רצה הגורל, וכקילומטר לפני קו הסיום חלף על פניי בטיסה עידו סירקין יחד עם ניל אובריין, שרכב בעוצמה כאילו לא גמא כבר 68 קילומטרים של רכיבה.

ניל גורן, שזכתה לאיחולי הצלחה בזינוק, נפלה מספר קילומטרים מתחילת המרוץ ונחבלה בכל הגוף. עם זאת, גם זה לא עצר אותה מלהמשיך ברכיבה ולסיים את המסלול.
במקום הראשון במקצה ה-70 ק"מ זכו גל צחור ואילן אידלסון מקבוצת טרק ישראל. במקום השני בהפרש של כדקה, הגיעו עידו סירקין וניל אובריין מקבוצת triple G, ובמקום השלישי אריק אוקנין וגלי רונן מ-shapes.
במקצה ה-40 ק"מ זכו גל פרידמן ואיתי גרואג. פרידמן הוכיח כבר בשנה שעברה שהוא ראוי למדליה לא רק בתחום הספורט הימי, וקטף את המקום הראשון. למקום השני הגיעו חגי תבורי ותומר בארי מבכל אופן דינמו ובמקום השלישי מיכאל מלר ויוסי גילינסקי מטרק באר שבע.

 וולוו צ´אלנג´ בתמונות 


קרדיט: כתבה: גילי תמיר
 
 געגועים לרכיבות ''מסה קריטית''...
געגועים לרכיבות ''מסה קריטית'' זוכרים את רכיבות ''מסה קריטית'' ההיסטוריות? זוכרים את ההבטחה הגדולה שהן טמנו בחובן? האם לא הגיע הזמן לחדש את המסורת? להמשך
 רוגיין, מרתון הרים - Rogaining...
רוגיין, מרתון הרים - Rogaining אז מה זה מרתון הרים? שילוב מרתק בין ספורט הניווט לבין רכיבת שטח להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של baby x...
 לתצוגת פורום
חוויות מוולוו צ'אלנג' 2006
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 20    דרוג כללי: 3.9

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021