מרוץ כביש נשים - חוויות מתוך הפלטון
 מאת: סיגל גולדין
מאת סיגל גולדין
נפתח ב: 2/4/2011

לעמוד הבית של אתר הרים
הרים > בלוג
 סיגל גולדין
...

שילחו לי הודעה

בלוג זה נצפה  3789 פעמים
4787
פורסם על ידי סיגל גולדין @ :4/2/2011 6:13:05 PM
4786
פורסם על ידי סיגל גולדין @ :4/2/2011 6:10:27 PM
4784
שבת מרוץ נשים על גלגלים על קו הזינוק .
מתרגשת אבל מאד רגועה.
באה לתחרות הזו ללא ציפיות או יומרות. זאת לאור הכרה בכך שאיני בכשר תחרות... - התקופה האחרונה אינה מזהירה עבורי - בלשון המעטה מבחינה ספורטיבית. מעט יצאתי מכל שגרת החיים האימונים ועדיין לא ממש חזרתי לעצמי, כפי שיעידו חברי לקבוצה. בימים שלפני, מצאתי עצמי מתלבטת שוב ושוב אם להשתתף... בשל חוסר המוכנות הזו.
מצד שני – אסור לוותר על אירוע נדיר שכזה – תחרות נשים. - אז גם אם אני לא הולכת על פודיום... לפחות זה יהיה נחמד להשתתף וגם אימון לא רע...
החלטתי הולכים על זה ומשתתפים ! ובכל זאת חלחל בי איזה נחשול של היסוס וחוסר ביטחון. עוד משהו היה חסר לי להרגשה הטובה שבכל זאת צריך לפני תחרות...
ביום חמישי התייצבתי לאימון PowerTraining אצל אלעד (שלצערי לא יוצא לי לעשות כמעט). – נבחר אימון שמדמה קצת תחרות, כניסה לאזורים אנאירוביים, שינוי קצב – ספרינט... – כל מה שנתקלים בו בזמן אמת... היה קשה מאוד אבל הייתי בסדר... !
סוף-סוף הרגשתי יותר מוכנה – הן ברגליים והן בראש...
לתחרות, קבעתי לי מטרה אחת: לנסות ולהחזיק עם פלטון העלית.. – משהו ראלי לרוכבת שחזקה ברגליים אבל חסרת ניסיון ברכיבה תחרותית בפלטון.

לקראת הזינוק התמקמתי מבלי להידחף... מנסה לתת כבוד לבנות שבעלית -שתשבנה להן מלפנים, אני בשקט מאחור...
זינוק .כבר במטרים הראשונים נופלת לי השרשרת – אבל מבלי לעצור מצליחה להסדיר את זה ומייד לסגור מהר שלא ליצור פער על ההתחלה. מהר מאד נכנסים לקצב.
פלטון בנות רעבות לניצחון,אף אחת לא תוותר ותעשה ככל הניתן להיאבק על מקומה.
מנסה להשתלב בשליש הקדמי אבל לא להוביל... יש כאן רבות שנלחמות על זה... שיהיה להן לבריאות. בכל פעם שמרגיש לי מאיים וצפוף מנסה להיות בצד השמאלי –שם יותר בטוח מאשר במרכז הצפוף..
פלטון של נשים אינו בהכרח פלטון עדין ושקט כפי שאפשר לחשוב. יש איזו אגרסיביות... ואני נוכחת בזאת על בשרי – כל מיני דחיפות 'קטנות', חסימות ועוד... אבל אני מסתדרת. מצד שני יש גם הרבה דיבורים ואפילו צחוקים.
הרכיבה מהירה, אבל לא מהירה מדי . – למעשה ציפיתי שתהיה מהירה וקשה הרבה יותר.
אני מרגישה בסדר וממש לא עייפה.
כשרוכבים הקפות - פסיכולוגית זה קשה... לי הרבה יותר קל לרכב מרחק זהה במסלול ארוך יותר בפעם אחת ישירה ולא לעשות הקפות חוזרות.. : בד"כ בהקפה הראשונה חושבים וואוו נשארו עוד שלוש הקפות שכאלו...וכו' – אבל זה לא קרה. הרגשתי איך הדרך טסה לי במהירות וחולפת ביעף עוד הקפה ועוד אחת וכבר מגיעה לה ההקפה האחרונה...
פניה ימינה מכביש 444 – קטע אחרון - MONEY TIME .
אני נזכרת במרוץ בית גוברין שהיה לפני שבוע בלבד – ומזכירה לעצמי לא להירדם בשמירה כפי שקרה לי שם לקראת הסוף (חוסר הניסיון...) - שם בקטע האחרון , עד שהבנתי שעכשיו הגיע הזמן 'לתת' והתחלתי להתעשת - כבר עברו אותי כמה רוכבות לפנים ונוצר פער קריטי של מספר שניות שלמרות שהלכתי וצמצמתי אותו – זה לא הספיק... – לא עוד!!! הפעם אדע מתי אני צריכה לצאת...
מנסה להתמקם לפנים ככל האפשר - כך שאפשר יהיה לצאת לספרינט סיום - דבר שלא היה כ"כ פשוט... אני רואה את הגב של רוכבת מסוימת ואומרת לעצמי אותה אני חייבת לעבור... ואח"כ של עוד אחת – אותו כנ"ל... וככה עוד כמה.
וסוף סוף מתחילים באמת להתקרב לסוף...רואה את שער הסיום .רוכבת בכל הכוח לכיוונו - זהו הסתיים !!!
אני כמעט לא מאמינה - סופרת לפני חמש רוכבות בלבד - צעירות שחלקן אני אפילו לא מכירה... - מקום ראשון בקטגוריה ושישי בכללי...

וקצת מחשבות והגיגים - אפרופו מירוץ נשים.
אופניים ולידה...
תדעו גברים , (מקווה שתבינו...)
ללדת זה יותר קשה ממרוץ אופניים !!!
ההבדל : נשים ברגע שהן בהריון – אין להן ברירה : רוצה או לא רוצה – גיבורה או שפנה מפחדת או שאננה - בסוף זה יוצא – פשוט חייב !!! אין שום ברירה.!!!
אבל באופניים יש ברירה יש בחירה - צריך לרצות – אחרת זה לא הולך...
ביום שבת היו הרבה שרצו.
פורסם על ידי סיגל גולדין @ :4/2/2011 6:02:56 PM
 הבלוגים שלי
  
הוסף בלוג
 הקישורים שלי
 לפורום של הבלוג
קישור
 מועדפים
הוסף למועדפים!
 אני בהרים
כתבות שלי
סקירות המוצרים שלי
סקירות המסלולים שלי
המכירות שלי
תמונות שלי
 התמונות שלי
תגובות לבלוג
מרוץ כביש נשים - חוויות מתוך הפלטון
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
תאריךמחבר\תהודעה
––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021