דרך אחרת לשפר כושר גופני ורמת רכיבה - חוויות של טל דויד
 מאת: אלעד פלטין Power-Train
האימון הוא אימון אישי לכל דבר אבל הוא מתקיים בקבוצה ואין מה לומר...הרבה הרבה יותר נחמד לסבול ביחד. מאמר חווייתי מאת טל דויד
נפתח ב: 11/8/2011

לעמוד הבית של אתר הרים
הרים > בלוג
 אלעד פלטין Power-Train
טל מנסה לשמור על שליטה
מה הייחודיות של POWER-TRAINING ? -שיפור בכושר הגופני ורמת הרכיבה - מובטח ! (בתוך חודשיים) - אין צורך באופניים (למה ש...

שילחו לי הודעה
 הסקירות שלי
  
  
  
  

בלוג זה נצפה  6522 פעמים
 25/8/2011   קישור לסרטון האימון במעבדה 4834

 

 

שלום, שמי טל דויד ואני רוכבת על אופניים כ 3.5 שנים. מתוכן, 3 שנים לערך הרגשתי שאני מדשדשת במקום. מתוסכלת לחשוב שאולי בעצם, אין לי את זה. ואז נחתתי במעבדה בגינתון. תוך פחות מ-3 חודשים התחזקתי, התקדמתי בכל יכולות הרכיבה שלי (מספרינט של 5 שניות ועד טסט של 20 דק'), למדתי להעביר הילוכים טוב יותר, הקואורדינציה וטכניקת הדיווש בישיבה ועמידה השתפרו, הביטחון שלי עלה ומעבר לכל דבר אחר, פשוט יותר כיף לרכב.

אז מה אני יכולה לומר על המסגרת?
ראשית כל, זה חכם. המעבדה היא שילוב בין מכשור מתקדם שנותן ביופידבק מדויק אודות כל מה שאני עושה או לא עושה על האופניים, בנוסף- מאמן שיודע לקחת את כל מה שקורה במהלך האימון - מהפרוטוקול המבוצע באותו יום ועד כל אותם נתונים שרצים לי מול העיניים ולמקד אותי אישית במה שהכי יקדם אותי בשלב שבו אני נמצאת וביחס לאיך שאני מרגישה. התוצאה היא שלא זו בלבד שהגוף שלי סוף סוף לומד לרכב יעיל יותר, מאוזן יותר וטוב יותר באופן כללי, גם הראש שלי נכנס לעניינים. אני מרגישה שאני מתחילה להבין איך רוכבים ואני בטוחה שכרגע אני רואה רק את קצה קצהו של הקרחון.
שנית, זה בטוח. המעבדה (= המכשור+המאמן) מאפשרים מסגרת עבודה בה ניתן להתאמן בעצימות גבוהה מאוד מבלי לחשוש מפציעות/אימון יתר. האימונים קצרים כך שאין שחיקה מיותרת ויש יותר זמן להתאושש. הדגש הוא תמיד על איזון ושליטה ומעבר לכך הנתונים כל הזמן שם, על המרקע, כך שהכל מבוקר ויש את אותו 'מבוגר אחראי' שיודע מתי להוריד קצת את הרגל מהגז או אפילו לעצור.
מה עוד ? המעבדה מאפשרת סימולציה מעולה של רכיבה בחוץ מבלי לרכב בחוץ וזה נפלא. למה ? כי אפשר לחשוב אך ורק על הרכיבה ולא על שום דבר אחר. מזג אוויר ? לא משפיע. יש מזגן בקיץ ובחורף. לחץ ? לא קיים. אני לא אפול מהאופניים משום סיבה, לא אאבד את הקבוצה בשום שלב ואף מכונית לא תפגע בי. כל מה שנמצא זה אני מול מה שאני עושה . אפשר לשכוח מכל ה'רעש' , לשחרר את הראש ולהתרכז באמת. מעבר למיקוד ולבטיחות הסימולטור יכול להביא אלי כל מה שאבקש ממנו. אפשר לדמות בו כל מסלול בכל שיפוע או אורך שנדרש.
דבר אחרון אבל חשוב. זה פשוט כיף!!! האימון הוא אימון אישי לכל דבר אבל הוא מתקיים בקבוצה ואין מה לומר...הרבה הרבה יותר נחמד לסבול ביחד. האווירה במעבדה נהדרת. האנשים, המוסיקה והמקום בכלל- אני תמיד יוצאת עם חיוך מאוזן לאוזן ולא משנה כמה סבלתי באימון.

 

 

קישור לסרטון האימון במעבדה

פורסם על ידי אלעד פלטין Power-Train @ :8/25/2011 9:29:30 PM
 11/8/2011   ממדשדשת לספרינטים ואימונים אנ-אירובים 4817

 

לסיכום

יתרונות: מיקוד. בטיחות. עבודה עצימה אך מבוקרת. שליטה. עבודה רב מימדית ברכיבה (לא רק כוח, למשל, אלא כוח+סל"ד+קואורדינציה+טכניקה+שליטה וכ' ) האימון קצר יחסית כך שניתן להתאמן חזק מבלי להפסיק לעשות כל דבר אחר ואפילו לישון עוד שעה-שעתיים בלילה . האימון אישי באווירה קבוצתית שזה הטוב מכל העולמות, ויתרון אחרון – היות המעבדה סוג של סימולטור. לא משנה אם אתה רוכב מתחיל, רוכב מסטרס או רוכב עלית. עבור כל אחד נתפר 'עולם רכיבה אפשרי' שמהווה עבורו את קרש הקפיצה אליו הוא נזקק על מנת להתקדם ולעבור לשלב ( ' עולם הרכיבה האפשרי' ) הבא.

חסרונות: לא מצאתי בינתיים. אולי בעצם, רק אחד. יש משהו בספורט הרכיבה שמזוהה לפחות כך נדמה לי, עם אינסוף שעות אוכף כך שהמעבדה דורשת שינוי תפיסתי לא פשוט. זה חיסרון כפול כי גם יש צורך בהגדרה עצמית מחודשת של המתאמן (וזה כאמור לא קל) וגם יש יותר זמן לקנות עוד ציוד (-:

התוצאה? שיפור ועוד שיפור. עבורי לפחות . והרבה מאוד הנאה!!

 
פורסם על ידי אלעד פלטין Power-Train @ :8/11/2011 6:43:32 PM
 הבלוגים שלי
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
הוסף בלוג
 הקישורים שלי
 לפורום של הבלוג
קישור
 מועדפים
הוסף למועדפים!
 אני בהרים
כתבות שלי
סקירות המוצרים שלי
סקירות המסלולים שלי
המכירות שלי
תמונות שלי
 התמונות שלי
צובייק - מחנה
צובייק - מחנה
תגובות לבלוג
דרך אחרת לשפר כושר גופני ורמת רכיבה - חוויות של טל דויד
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
תאריךמחבר\תהודעה
––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021