הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


מסלול טיול


                                       
כתב: שחר שטייף  
בתאריך: 29/3/2004   שעה: 15:07
דרוג:4.833333
נחל כזיב - גרסה מקוצרת שם המסלול
הטרמפיאדה של 'נחל כזיב - גרסה מקוצרת'
היכנסו לטרמפיאדה אם ברצונכם לקבל הצעות לרכיבה במסלול זה.
  ,   ,   ,   ,   ,   ,   ,


לחץ כאן לכניסה\יציאה מהטרמפיאדה

הוסף טיול >>
בינוני  אורך המסלול: 25 ק''מ  זמן: 4 שעות רמה
מקורות מים עתיקות נוף מדהים טיפוס קשה דבל טרקים מסלול מעגלי מאפיינים
פק''ל קפה      עונה: כל השנה מומלץ
כביש 70 מצומת כברי צפונה (לכוון שלומי). פניה ראשונה ימינה לכוון עבדון. פניה ראשונה ימינה לכוון מנות. אחרי מעבר קו מתח גבוה יש דרך לבנה שמתפצלת ימינה ומסומנת "דרך נוף מנות-הילה". מחנים את הרכב ומתארגנים ליציאה. איך מגיעים
המסלול בגרסאות דומות מופיע גם בספריהם של עומר יגאל ואלי סט אבל הנה גם גרסא מקוונת.
המסלול מתחיל בטיפוס ארוך של כ-9 ק'מ במעלה דרך הנוף מנות-הילה. השיפועים משתנים אבל בסה'כ מדובר בטיפוס אירובי נחמד ולא קשה במיוחד. כדאי לעשות מדי פעם הפסקות, לאו דוקא למנוחה אלא לצורך תצפיות (מדהימות) למערב שם נפרש לפנינו מישור החוף הצפוני במלוא הדרו. במהלך הטיפוס נחלוף סימון לירידה שמאלה למבצר המונפורט, נחלוף גם בסיס צבא קטן עם מספר כלבים שמנסים למשוך תשומת לב ובהמשך נחלוף גם את הישוב הילה. מכאן נעלה על כביש שיוביל אותנו הישר לעיירה מעילייא. נמשיך על הכביש בתוך העיירה בכוון מזרח ובנקודה בה הכביש מתחיל להתעקל דרומה במגמת ירידה - נפנה שמאלה באחת הסמטאות שממשיכה מזרחה. לאחר כמאה מטרים נראה מימין, על גבעה בלב הכפר, מבנה עתיק גדול. פנינו מועדות מזרחה תוך שמירה על קו גובה לעבר גבעה ועליה מספר עצים. תלוי באיזו סימטה בחרתם לעזוב את הכביש הראשי - ייתכן שתצטרכו להתפתל מעט בין סמטאות ורחובות העיירה אך לבסוף תמצאו את עצמכם משאירים את העיירה מאחוריכם ופניכם מזרחה. מצידה המזרחי של הגבעה עובר כביש אספלט משובש מדרום לצפון. ניתן להתחבר אליו על ידי עקיפה של הגבעה מצפון או מדרום. מעבר לכביש נמצאות כבר שכונותיה המערביות של מעלות. עם הגיענו לכביש אנו פונים שמאלה, צפונה, ועד מהרה הכביש יורד בשיפוע חד לתוך הנחל. את תיאורו של הנחל עצמו אפשר למצוא גם בתיאורי המסלול האחרים שבאתר אדגיש רק שתי נקודות:
1. לא לוותר על ביקור והפסקת קפה בעין טמיר. הסינגל המוביל אליו מתפצל שמאלה מהשביל הראשי בצורה ברורה. אחרי ביקור ורחצה (ואולי גם משלחת מחקר מדעית למעמקי המחילה של המעיין עצמו) ממשיכים בסינגל בטיפוס תלול ומתחברים שוב לדרך הראשית. איך תדעו שפיספסתם את הפנייה? אם המשכתם בשביל הראשי וטיפסתם איתו למדרגת סלע שמשקיפה לעומק הנחל - זה סימן שלא פניתם בזמן. לא נורא - אפשר לראות את היציאה של הסינגל משמאל ולרדת בו לכוון המעיין והבריכות שלידו.
2. בנחל מעברי מים רבים. כל הכיף הוא לנסות ולצלוח אותם ברכיבה (ושיירטבו הנעליים). הטכניקה הנכונה למעבר דשדשת מוצפת היא שילוב למהלך נמוך (1:2 למשל) ודיווש בקדנצה מהירה תוך אחיזת כידון איתנה. המים והדשדשת יאטו את מהירות הנסיעה ושילוב להילוך מהיר יקשה מאד את הדיווש ביציאה מהמים. אחיזת כידון איתנה למנוע הטייה של הכידון במפגש אקראי עם אבן גדולה יחסית. מי שנופל למים נהנה מטבילה צוננת ונעימה כך שבכלל לא נורא "לא להצליח" במעברים.

לאחר היציאה מהחלק האסור לכלי רכב (שער ברזל) הדרך מתרחבת ונעשית סלולה בחלקה. עלינו לשאוף לבחור במסלול שעובר מצידו הדרומי של הערוץ (במקומות בהם השביל מתפצל) לאחר מספר קילומטרים נגיע לקו מתח גבוה שמטפס ממעיין חרדלית לואדי שמשמאל. נטפס בדרך העפר שלאורך קו המתח ולאחר קילומטר של טיפוס תלול למדי נגיע לכביש הגישה למנות ומשמאלנו נמצא את הרכבים.
תאור המסלול
הגליל המערבי והגליל התחתון איזור
הגליל העליון (2) מפת ס"ש

יש לקרוא את תנאי השימוש לפני השימוש במערכת.

 
נחל כזיב - גרסה מקוצרת
המלצות ודרוגים
 הוספת הצעה\ביקורת 
מסלול מרהיב ביופיו מאת: yaniv shabat
בתאריך: 4/10/2005   שעה: 11:37
הציון הוא חמישה הרים
מצטרף למה שנאמר ובנוסף להביא פנס יש נקבה בנחל שניתן להיכנס ובנוסף בגדי החלפה.

טיול מהנה - מספר הערות ותוספות מאת: tal
בתאריך: 21/4/2005   שעה: 17:06
הציון הוא חמישה הרים
כדאי, אכן, לצאת ממנות מזרחה דרך "שביל הלולים". קל למצוא את החיבור לדרך מנות-מצפה הילה. לאחר כקילומטר טיפוס ישנם שרידי ישוב מהתקופה הביזנטית משמאל לדרך - חירבת בית אוריה. במקום שרידי מבנים וגת.
כדאי להכנס למעיליא ולבקר בשרידי המבצר הצלבני במקום (מבצר המלך). הישוב הקתולי במעיליא החל במאה ה18 בחסות עותומנית כמגורים במבצר.
ביציאה מהמבצר מזרחה עולים על שביל עיזים המוביל לכביש היורד צפונה לעין זיו.
ביציאה מהנחל ניתן לעלות למנות בשביל התלול או בכביש - עליה ארוכה יותר אך פחות תלולה. טיול מהנה, בעיקר באביב.

תוספת קטנה מאת: שחר שטייף
בתאריך: 2/10/2004   שעה: 19:26
הציון הוא חמישה הרים
אם כבר מחנים את הרכב במושב מנות אפשר להמשיך מזרחה בכבישים הפנימיים של המושב ולהתחבר לדרך הנוף בקצהו המזרחי של המושב, ובכך "לחסוך" את הירידה-לצורך-עליה" המתוארת בתגובה של Moses.

כזיב מקוצר. דברים שצריך לזכור מאת: Moses
בתאריך: 1/8/2004   שעה: 16:27
הציון הוא ארבעה הרים
המסלול יפהיפה. רק חשוב לזכור שאם מתחילים אותו לפי התיאור אין איפה להחנות את האוטו לכן עדיף לעלות למושב מנות לחנות שם את האוטו ואז לרדת אל תחילת המסלול (משהו כמו 1 ק"מ שבחזרה מתווספת כעלייה!!!)
העלייה (9 ק"מ) קשה מאוד אבל הנוף שווה, היינו בסוף יולי, חום אימים!!!. לקחת הרבה מים.

כשמשאירים את העיירה מעיליא מאחוריכם רואים ממול גבעה עם עצים. בצומת הנ"ל אפשר לרדת בכביש ולהקיף את הגבעה. זה כרוך בכביש משובש ולא נעים להרחה מהפסולת . ואח"כ הירידה התלולה ביותר לנחל.

את הנחל לא ראינו כי הגענו אליו בערב מאוחר אבל לפי מה שהיה בהתחלה זה נראה שווה. תהנו.

כזיו - מקוצרת או ארוכה? מאת: Joseph Shapira
בתאריך: 9/5/2004   שעה: 21:28
הציון הוא חמישה הרים
מסלול יפהפה.אורך המסלול כמעט פי שניים ממסלול "מורד כזיו".

מסלול - קבצי המסלול
חשוב: אין הנהלת האתר אחראית לתכני המסלולים ולתכני הקבצים המצורפים!
בהורדת קבצים מהרשת מומלץ להשתמש בתוכנת אנטי וירוס!
 הוספת קובץ 
 
המפות במדור זה הופקו באמצעות טורבו CD 4.0.
התוכנה להכנת טיולי שטח
ובאדיבות

www.locationet.com


––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021