הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


מסלול טיול


                                       
כתב: ירון פדות  
בתאריך: 6/4/2006   שעה: 08:56
דרוג:5
נחל כיסלון – צובה – נחל שורק מעגלי שם המסלול
הטרמפיאדה של 'נחל כיסלון – צובה – נחל שורק מעגלי'
היכנסו לטרמפיאדה אם ברצונכם לקבל הצעות לרכיבה במסלול זה.
  ,   ,   ,   ,   ,


לחץ כאן לכניסה\יציאה מהטרמפיאדה

הוסף טיול >>
בינוני  אורך המסלול: 37  זמן: 3-3.5 רמה
מקורות מים נוף מדהים טיפוס קשה דבל טרקים מסלול מעגלי מאפיינים
רכיבה לאור ירח פק''ל קפה      מומלץ
חניה בתחנת הדלק שבין צומת אשתאול לצומת שמשון. איך מגיעים
יציאה מתחנת הדלק לכיוון שער הגיא (ימינה) אחרי 700 מטר רכיבה בכביש פניה ימינה ליער הקדושים ותחילת רכיבה בסמ"ש אדום (9329) לכיוון מערת בני ברית. בדרך נתרשם משער הכניסה היפה.
 
מעט אחרי מערת  בני-ברית (מצטבר 3.2 ק"מ) נפנה ימינה לסימון שבילים כחול (9362). תחילת השביל בסרפנטינות מעט תלולות (רכיבות לחלוטין) והמשכו בנוף מדהים ובעליה ארוכה ארוכה. מצד שמאל אפשר לראות את סימני השריפה הגדולה מלפני מספר שנים. אחרי כ- 6.5 ק"מ מצטברים, השביל יעבור במשיק לכביש – מעבר לכביש שוכן עין כסלון, שם נעלה על סמ"ש שחור עד לצובה (מרחק מצטבר 12.4 ק"מ).
 
ננוח בתחנת האוטובוס של צובה, נחצה את הכביש ונפנה שמאלה בכביש 395 ובו נרכב כ-1.1 ק"מ עד פניה לסמ"ש ירוק (שימו לב שהשביל מתחיל בכביש קצר עם עליה תלולה – והופך לשביל כורכר) (9332). גמרנו עם העליות להיום – מתחילות הירידות ורכיבות המישור הנעימות. במהלך הירידה בירוק אחרי כ-17.5 נגיע לשבילון המוליך לעין טייסים. שווה קפיצה. רוכבים לאורך השביל המסומן בירוק עד פיצול עם סמ"ש שחור (9322) (כ-20.7 ק"מ מצטבר) . נרד עם השחור עד למפגש עם נחל שורק. נפנה ימינה בסמ"ש אדום (9319) ומשם ברכיבה מישורית עם נטיה לירידה לאורך השורק. אפשרות לעצירה חביבה בתחנת הרכבת בר-גיורא. בקצה השורק – נמשיך באותה מגמה בכביש העובר בסמוך למפעל המלט עד לכביש 38 ומשם ברכיבת כביש (או בשביל העובר במקביל לו) עד לרכבים.
 
תאור המסלול
ירושלים והסביבה איזור
כיסלון מקום
מבואות ירושליים (9) מפת ס"ש

יש לקרוא את תנאי השימוש לפני השימוש במערכת.

 
נחל כיסלון – צובה – נחל שורק מעגלי
המלצות ודרוגים
 הוספת הצעה\ביקורת 
יש פתרון לביוב מאת: אבי
בתאריך: 23/3/2009   שעה: 15:15
הציון הוא חמישה הרים
כ800 מטר אחרי עין טייסים יש חניון של קקל יורדים לחניון שמאלה ומיד ישר יש שביל אש תלול (אך רכיב לחלוטין ) שיורד עד לנחל צובה (כ400) מטר . בסוף הירידה ממשיכים ישר לגשרון בטון מעל השורק מגיעים לכביש עין כרם - בר בהר פונים ימינה על הכביש ואחרי נסיעה של 1.5 קמ חוברים חזרה לדרך שלאורך השורק . יש לציין שלקראת סוף הדרך ךפני מפעל הבטון צריך לחצות את הנחל שנית אך המים יחסית רדודים . אגב אפשר לעשות את המסלול הפוך כלומר להתחיל ולגמור בצובה .

נעשה אתמול - אכן מסלול מעולה אבל... מאת: אבישי P
בתאריך: 5/10/2007   שעה: 11:04
הציון הוא חמישה הרים
אין להתעלם מנושא הג'ורה הירושלמית. המעבר הראשון נעשה בזרימה די חזקה ובמים המגיעים, בתקופת סוף הקיץ, לגובה הקראנק +. זה לא כיף גדול, לא החשיפה למי הביוב ולא העובדה שהם נכנסים לנעליים ואחרי זה חצי מהרכיבה מבלים עם הריח ועם תחושת "רק אלוהים יודע מה חי לי עתה בנעליים ומה יפעפע לתוך גופי" (ולהוסיף לזה את קירצוף המכלולים של האופניים עם אקונומיקה לאחר הרכיבה).
איני יודע אם יש פתרונות לעקיפת המכשלה הזו (חוץ מאשר לטפס בחזרה את ההר ולחזור בדרך ההגעה - מה שכמעט עשיתי...) - בכל מקרה, יש להביאה בחשבון (הייתי נמנע מרכיבה בחורף גשום (לאור עליית המפלס, וחרף דילול "איכות" הביוב) ובסיבוב הבא חושב על הבאת זוג גרביים נוסף (עד כמה שזה יעזור עם נעליים ספוגות).
כן יש לזכור כי חלק ניכר מהרכיבה הנעימה במורד לכיוון בית-שמש נעשה תחת הארומה הנפלאה של מי הביוב הירושלמי. מי שאפו אינו סתום מפאת שלל האלרגיות צריך לקחת גם זאת בחשבון.
זולת זאת הנסיעה נעימה, נוחה, העליות קשות במידה, הנופים מדהימים, החוויה שווה את המאמץ (מ"תבלין" ובחזרה יצא לי כ- 40 ק"מ, כולל התברברויות).

רכבנו בליל ירח מלא. מסלול מעולה - לא למתחילים מאת: דוד
בתאריך: 2/7/2007   שעה: 15:23
הציון הוא חמישה הרים
ביצענו את המסלול בליל ירח מלא, קוצה של 12 רוכבים, חלקם מנוסים וחלקם מתחילים. למתחילים היה קשה. עם עצירות מרובות (כולל טבילה בעין טייסים וקפה) העסק לקח 5 שעות.
אם רוכבים בלילה - יש לקחת בחשבון את זמן שקיעת הירח כדי לא לגמור בחושך.
נחל שורק - יש פעמיים שצריך לחצות את הנחל על גבי גשרי בטון מוצפים - ניתן לחצות ברכיבה, אבל בזהירות. הזרם חזק ומדוושים במים (שכידוע,אינם בדיוק מים אלא הביוב של ירושלים..).
סך הכל מסלול מדהים, מומלץ גם בלילה. הציר ברור מאוד. לא מתאים למתחילים הן בגלל העליות הקשות בהתחלה והן בגלל הירידות החזקות שלאחר מכן

טיול מעולה מאת: צחי
בתאריך: 6/8/2006   שעה: 11:47
הציון הוא חמישה הרים
העליה בהתחלה (אחרי מערת בני ברית) קשה, אבל אחרי שמסיימים אותה ועוד עליה לא קלה לפני ההגעה לצובה, נשאר טיול שכולו ירידות ומישורים. לא האמנתי כמה קילומטרים של נסיעה קלה ומהירה קיבלתי בתמורה לעליה הקשה בהתחלת הטיול.

אם מישהו רוצה לקצר את הטיול בכ 10 ק"מ אחרי שסיים את כל העליות, אפשר לפנות שמאלה קצת לפני צובה לכיוון שביל ישראל - יש ירידה תלולה לעין לימון ואחריה ירידה מתונה עד החזרה לתחילת המסלול.

indeed great! מאת: gidi
בתאריך: 15/4/2006   שעה: 09:27
הציון הוא חמישה הרים
A great trail

מסלול מצויין! מאת: נורקי Major Dorban
בתאריך: 13/4/2006   שעה: 00:24
הציון הוא חמישה הרים
עשיתי את המסלול היום בבוקר 12.4.2006 .

ההסבר מפורט היטב.. אכן העליות בהתחלה דורשות "עבודה" טובה לשעת הרכיבה הראשונה, ולאחריה בא "הפיצוי" - הירידות לנחל שורק ותוואי הנחל הנפלא.

ניתן לשלב את המסלול עם ציר הנוף הצפוני של יער הקדושים... אבל בהחלט שווה לשלב הן את העליות של פארק הקדושים עם הירידות של פארק הסטף ונחל שורק.

מסלול מדהים מאת: דני
בתאריך: 10/4/2006   שעה: 07:47
הציון הוא חמישה הרים
המסלול ממש יפה אומנם העליות בהתחלה די קשות וארוכות מאד, אבל ניתן לרכב אותן גם לחלשים שבינינו הירידות חבל על הזמן רק להזהר בסה"כ מאד מאד מומלץ הסיפור דרך ברור וכך גם הסימון בדרך
תהנו...

מסלול - קבצי המסלול
חשוב: אין הנהלת האתר אחראית לתכני המסלולים ולתכני הקבצים המצורפים!
בהורדת קבצים מהרשת מומלץ להשתמש בתוכנת אנטי וירוס!
 הוספת קובץ 
שם קובץ
קבצים אותם שמרו חברי האתר
סוג הסבר הרחבה
קבצים המיוצרים על ידי האתר באופן אוטומטי
2 91205.plt GPS אוזי
2207200569476.jpg מפה מפה
מכיסלון לנחל שורק.twl טורבו סידי מפת המסלול

Maps

Earth

אוזי אקספלורר
OZI.PLT
 
המפות במדור זה הופקו באמצעות טורבו CD 4.0.
התוכנה להכנת טיולי שטח
ובאדיבות

www.locationet.com


––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021