הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


מסלול טיול


                                       
כתב: tal r  
בתאריך: 11/9/2006   שעה: 15:21
דרוג:3
מעיינות בהרי ירושלים - נחל לוז והר שמואל שם המסלול
הטרמפיאדה של 'מעיינות בהרי ירושלים - נחל לוז והר שמואל'
היכנסו לטרמפיאדה אם ברצונכם לקבל הצעות לרכיבה במסלול זה.
  ,   ,   ,


לחץ כאן לכניסה\יציאה מהטרמפיאדה

הוסף טיול >>
בינוני  אורך המסלול: 30  זמן: 4 רמה
מקורות מים עתיקות נוף מדהים טיפוס קשה דבל טרקים מסלול מעגלי מאפיינים
     עונה: אביב וקיץ שעה: צהריים מומלץ
חניית מסעדת "בלק סטיר" בסיבוב מוצא איך מגיעים
רוכבים מזרחה, וחוצים את המנהרה מתחת לכביש 1 צפונה. מיד אחריה פונים בשביל לאורך נחל שורק מזרחה (ימינה). השביל מסומן בהמשך בס"ש אדום. עצירה ראשונה בבית תלם, בה מבנה חרב של התיישבות יהודית במקום בתחילת המאה ה20 בשם עמק הארזים, ובה מספר מעיינות היבשים בקיץ. כאן פונים צפונה (שמאלה) אל אפיק נחל לוז והשביל המטפס בו. אחרי כ3 קמ' מגיעים למעיין ממערב לדרך - עין לוזה, ואחריו חורבת מיצדית צלבנית, שבצמוד אליה מעיין נוסף חסר שם, הנובע במערה.
מכאן השביל מטפס בתלילות על גדתו המזרחית של נחל לוז, דרך חורש אלונים ועד ליציאה מהנחל, סמוך לבית איכסא. פונים על הכביש ימינה (מזרחה) ומיד בצומת הראשונה שמאלה, לכיוון מחסום נבי סמואל הנראה באופק.
הכביש מטפס בתלילות לנבי סמואל, לאתר הארכיאולוגי העשיר בו ניתן לראות את המבנה המרכזי - כנסיה ביזנטית ששונתה למסגד ששונה חזרה לבית כנסת ואתר עתיקות גדול מסביבה. כמו כן נמצאים באתר מספר מעיינות, אחד מהם בחצר הגדולה הצמודה למבנה. כמו כן, כדאי לטפס לגג המבנה, הנמצא בנקודה הגבוהה בצפון ירושלים לתצפית ולהפסקת אוכל/שתיה.
לאחר סיור באתר יורדים במהירות דרך המחסום ובצמוד לשכונת רמות עד לשביל הכניסה לנחל שורק מימין. במקום מתנהלת עבודת בניה רחבת היקף של כביש הכניסה החדש לירושלים.
יורדים בשביל הסמוך לכביש הנבנה ורוכבים לאורכו לכיוון דרום-מערב עד לשביל הכניסה לליפתא, המסומן בירוק ממזרח (שמאל) הדרך. עולים לליפתא לטבילה בסינגל רכיב למחצה, יורדים חזרה לאפיק נחל שורק וממשיכים לאורכו מערבה (שמאלה) עד להגעה חזרה למוצא, דרך בית תלם.

הערות:
המסלול חוצה את הקו הירוק וגדר ההפרדה - לכן יש לתאם את ביצועו מראש עם משטרת מבשרת ירושלים ולרכוב בחבורה, עם נשק וציוד עזרה ראשונה.
עדיף לבצע את המסלול בשבת, משיקולי תנועה בכבישים. במידה ומבצעים ביום חול, יתכן ועדיף לרדת מהר שמואל ברחובות צדדיים של שכונת רמות ולא בכביש הראשי.
תאור המסלול
ירושלים והסביבה איזור
מבואות ירושליים (9) מפת ס"ש

יש לקרוא את תנאי השימוש לפני השימוש במערכת.

 
מעיינות בהרי ירושלים - נחל לוז והר שמואל
המלצות ודרוגים
 הוספת הצעה\ביקורת 
בתור תושב האיזור מאת: אלירן ע
בתאריך: 19/4/2011   שעה: 22:00
הציון הוא שלושה הרים
מחסום "נבי סמואל" (מחסום בית איכסא) כבר לא קיים, היציאה מהכביש של בית איכסא חסומה כיום! האיזור עבר שינויים ביטחוניים, וגובל באזורים לא סימפטיים.
אני לא ממליץ למי שלא מכיר את האיזור לעלות לכיוון בית איכסא! עמק הארזים הוא עמק מדהים! רק חבל שנהרס ע"י סלילת כבישים תמוהים (לאנדרטת התאומים) עבודות הרכבת.. מנהרת הלאום.. אבל עדיין שווה טיול במיוחד נחל לוזה שנשאר יחסית בתולי למרות שגם שם התחילו בעבודות..

מסלול - קבצי המסלול
חשוב: אין הנהלת האתר אחראית לתכני המסלולים ולתכני הקבצים המצורפים!
בהורדת קבצים מהרשת מומלץ להשתמש בתוכנת אנטי וירוס!
 הוספת קובץ 
 
המפות במדור זה הופקו באמצעות טורבו CD 4.0.
התוכנה להכנת טיולי שטח
ובאדיבות

www.locationet.com


––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021