הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


מסלול טיול


                                       
כתב: אורי לזרובסקי  
בתאריך: 18/12/2007   שעה: 15:58
ערך: דרור סופר
דרוג:0
ממודיעין לקרית עתידים (תל אביב) שם המסלול
הטרמפיאדה של 'ממודיעין לקרית עתידים (תל אביב)'
היכנסו לטרמפיאדה אם ברצונכם לקבל הצעות לרכיבה במסלול זה.
  ,


לחץ כאן לכניסה\יציאה מהטרמפיאדה

הוסף טיול >>
בינוני  אורך המסלול: 61  זמן: 4.5 רמה
מקורות מים נוף מדהים מסלול לא מעגלי מאפיינים
     עונה: סתיו חורף מומלץ
מהעיר מודיעין על הכביש לאיזור התעסוקה ליגד סנטר (כ- 3 ק"מ מערבית לעיר) איך מגיעים

המסלול קיים במספר גרסאות, זו הגרסה הארוכה שכמעט אינה כוללת רכיבת כביש.

יציאה ממודיעין לליגד סנטר - בקעת הנזירים - מצפה מודיעין - מעבר מתחת לכביש 443 לכיוון צפון.
משלב זה עוקבים אחר שביל ישראל צפונה. עוברים ממזרח לתל חדיד, גולשים מהתל, חוצים את נחל נטוף ממזרח לכביש 6 וממשיכים ממזרח לכביש 6 לכיוון צפון. הרכיבה בקטע זה אפשרית בשטח או בשילוב כביש המערכת הישן. לאחר כ 5 ק"מ מגיעים למעבר מתחת לכביש 6 - פונים בו מערבה לכיוון פארק תעשיות חבל מודיעין. כשמגיעים לכביש המקיף את הפארק יש לפנות צפונה על הכביש לאורך קו המתח הגבוה (סימון שביל ישראל מופיע ע"ג עמודי החשמל). לאחר כ 1 ק"מ חוצים את כביש השרות של המחצבות (להזהר מהמשאיות) וממשיכים בשביל ישראל צפונה.
לאחר כ 1 ק"מ מגיעים לצומת שבילים - בשלב הזה שביל ישראל כנראה פונה ימינה וממשיך מתחת לכביש 6 עד ליער קולה אנחנו פנינו חצי שמאלה עד לצומת ברקת ומשם בשולי הכביש עד לצומת גבעת כח (רנטיס) כ 1 ק"מ. בצומת פונים ימינה לכיוון בית אריה כ 1 ק"מ עד שמגיעים לפנייה שמאלה (ליד העמוד מתח) ליער קולה - מתחברים שוב לשביל ישראל ורוכבים במגמת ירידה עד שמגיעים למוזוליאום באלעד.
כ 30 מטר אחרי המוזוליאום, שביל ישראל חוצה את כביש 444 וכך גם אנחנו נצמדים לשביל ישראל הגולש בשולי כביש 6 עד שמבחינים במעבר מתחת לכביש 6, חוצים במעבר ונצמדים לשביל הצמוד למסילת הרכבת צפונה, עוברים מתחת למחלף נחשונים וממשיכים לאורך הסימון של שביל ישראל. עוברים ממזרח לקיבוץ גבעת השלושה עד שמגיעים לכביש 483 המחבר את ראש העין עם פתח תקוה, חוצים את הכביש וממשיכים לאורך שביל ישראל צפונה בכביש הפנימי של מבצר אנטיפטרוס המוביל לתחנת הרכבת של ראש העין. השביל עוקף את הכניסה לשמורת פארק אפק מצפון. לאחר כ 1 ק"מ מגיעים לבריכת הנופרים (קפה...קפה...). משם ממשיכים עם שביל ישראל לאורך הירקון ניתן (מומלץ) להכנס לשמורת נחל אפק דרך השער הצר שנמצא מתחת לפילבוקס ומתחת לפסי הרכבת ולצאת מהצד השני של השמורה דרך השער המסתובב (צר אבל ניתן לתמרן ולעבור). לאחר בית הבטון חוצים מתחת לכביש 5 ונצמדים לשביל ישראל לאורך הירקון בגדה הצפונית (בד"כ שביל ישראל אבל גם שביל כחול). בקטע הזה הנחל מפותל ובוצי בחורף, השביל חוצה לעיתים את הנחל מצד לצד, ממשיכים צמוד לנחל עד שמגיעים למעבר של הנחל מתחת לכביש 4. מכאן לאחר כ 150 מטר פונים ימינה (צפונה) לכיוון קרית עתידים, חולפים מימין למתקן חברת החשמל וממשיכים צפונה עד לברושים המסמנים את מגרש החניה של קרית עתידים.

ניתן לקצר קטעים מהמסלול אם משלבים רכיבת כביש ( מתל חדיד לאיזור התעשיה שהם, מצומת כח לנחשונים, מבריכת הנופרים לאורך שביל מסילת הרכבת במקום לאורך נחל הירקון)

תאור המסלול
מישור החוף והשפלה איזור

יש לקרוא את תנאי השימוש לפני השימוש במערכת.

 
ממודיעין לקרית עתידים (תל אביב)
המלצות ודרוגים
 הוספת הצעה\ביקורת 
מסלול - קבצי המסלול
חשוב: אין הנהלת האתר אחראית לתכני המסלולים ולתכני הקבצים המצורפים!
בהורדת קבצים מהרשת מומלץ להשתמש בתוכנת אנטי וירוס!
 הוספת קובץ 
 
המפות במדור זה הופקו באמצעות טורבו CD 4.0.
התוכנה להכנת טיולי שטח
ובאדיבות

www.locationet.com


––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021