הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור ביוגרפיה
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

העונה כבר יצא לי לפגוש את הכביש… יותר מידי פעמים! 2 דקות איבוד הכרה בטור ד'יזראל, פילינג גוף יפה באשדוד ועכשיו ההתהפכות המיותרת הזאת. לוקח לי 2-3 שניות לחזור לעניינים, מכה קטנה בקסדה.
קרדיט: כתב - אביחי גרינברג
הועלה על-ידי: 
אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
17/6/2010, 16:11

                

   

 אני אוהב את מרוץ קריית שמונה קצרין, 

אני אוהב את מרוץ קריית שמונה קצרין, אני מקפיד כל שנה להגיע והמרוץ הזה אף פעם לא אכזב.

השנה הייתה שנת שיא מבחינת כמות משתתפים וכולם זינקו יחד. עלית, פרו וספורט.

 הרבה לחץ באוויר, כולם קיבלו את אותם הוראות: "להגיע לעליות בשליש הקדמי של הפלטון!" הוראה ברורה ופשוטה, הבעיה היא שכולם רצו לבצע. חוסר הניסיון וההתרגשות גרמו לנפילה ראשונה לפני הגבעה של גונן, 3-4 רוכבים מאחורי בפלטון, מוזר אבל לא שמעתי את הריסוק, רק שנייה אח"כ בקשר שמעתי שגילי רוזנשטיין מהקבוצה היה מעורב. הרגשה רעה מעורבת בתסכול וכעס, אבל ברור לי שאני ממשיך.

 

בעליה לרמה אני עם הראשונים, לפניהם הבריחה. מרגיש סביר וממוקם לא רע. בהמשך הקבוצה מתקבצת לפלטון של 30-50 רוכבים. בק"מ 80-90 על השיפולים של הר אביטל נפילה נוספת בפלטון, הפעם 2-3 רוכבים לפני, ללא סיבה מיוחדת, קצת עליונת 30-35 קמ"ש בערך. אני מנסה לעבור אבל הדרך לפני חסומה ברוכב שנמרח על הכביש, אני מתהפך.

 

העונה כבר יצא לי לפגוש את הכביש… יותר מידי פעמים! 2 דקות איבוד הכרה בטור ד'יזראל, פילינג גוף יפה באשדוד ועכשיו ההתהפכות המיותרת הזאת. לוקח לי 2-3 שניות לחזור לעניינים, מכה קטנה בקסדה, אני יושב על הכביש וסוקר נזקים, כלום אני בסדר רק תחושה מוזרה ביד ימין, אני מייד ממשש את עצם הבריח… יש לי כבר ניסיון מר איתה. כלום… אני לא מרגיש שבר חדש, מנסה לשלוח את היד קדימה ושומע קליקים מוזרים מהאזור וכאב חד. אני מבין שמשהו לא בסדר עם הכתף.

 

בערב הצטלמתי באיכילוב, שבר בשליש החיצוני של עצם הבריח, הרופאים אומרים שזה "נראה טוב!" ההמלצה שלהם חד משמעית: "אם אתה לא מרוויח מיליון דולר לעונה, אל תנתח!".

 

אני מנוסה בשבירת קלביקולות (עצם הבריח), שברתי כבר את שתיהן (ככה שאני סימטרי) וזאת הפעם השלישית (מה שאומר שהסימטריות לא מובטחת). אין לי אשליות לגבי משך ההחלמה, אני יודע שזה ארוך, איחוי מלא של עצם הבריח זה לפחות שלושה ארבע חודשים, אין קיצורי דרך.

 

אני מנסה לדלות מהרופאים תקווה, "מה זה אומר "נראה טוב?", זה ייקח פחות משלושה חודשים? מתי אני אוכל להרים את הבת שלי? מתי אפשר לחזור לרכב?"

הם מסתכלים עלי במבט פתאטי, גם האורטופדים שראיתי מאוחר יותר: "שישה שבועות מינימום! אבל אולי זה יכאב פחות, בכל מקרה, איחוי מלא רק אחרי שלושה חודשים".

 

 

אני מקבל הרבה טלפונים תומכים, החברים המשפחה. כולם מנסים לעודד, אבל למען האמת אני לא ממש מבואס. אולי בגלל שזה קרה לי כבר בעבר ואני יודע מה מחכה לי. נרדית אשתי גם לא ממש מתרגשת היא די מרחמת עלי אבל גם היא כבר עברה את זה איתי פעם, היא יודעת שזה יעבור.

 

מרטינה (פיזיותרפיסטית בכירה, מתמחה בבעיות כתף, רוכבת במומנטום וחברה טובה) רואה אותי… גם היא כמו האורטופדים במיון…"נראה נהדר!". אני כבר מאושר לשמוע את זה. ממש יופי!  היא נותנת לי תרגילים שמותר לי לעשות כדי לא לאבד לגמרי מסת שריר. וגם היא ממליצה לי לא לצאת לרכב לפחות חודש.

 

אני קורא קצת באינטרנט ומבין שהדבר היחידי שאני יכול לעשות זה לאכול נכון ולספק לגוף את חומרי הגלם שהוא צריך. הרבה מוצרי חלב…אבל אני מגלה שזה לא טריוויאלי... לאכול מספיק סידן זו עבודה קשה. אני מעוניין לא להשמין יותר מידי, כי גם ככה אני לא ממש מתאמן. התייעצתי עם המומחים של טבע קסטל שתומכים בי בשנה האחרונה והם המליצו לי על תוסף מיוחד שמכיל את כל מה שאני צריך לתקופה זו: סידן ויטמין D ומגנזיום, רכיבים טבעיים וספיגה גבוהה... בנוסף לויטמין C שאני צורך באופן קבוע.


על אופני הנגש של סגל
על אופני הנגש של סגל

 

גיל קיבץ, חבר לפלטון, ושבור קלביקולה טרי מהעונה שעברה מתקשר ויחד אנחנו מעבירים חוויות וטיפים להמשך. יומיים אח"כ אני קופץ אליו ולוקח לו את טריינר האולטרה היי-טק כולל מחשב ומקרן לחווית נכות מושלמת. עשרה ימים אחרי הפציעה ואני רוכב 45 דקות בוולודרם ושנייה אח"כ באלפים. מגניב…ממש כיף. הפכתי את הסטם פנימה (מעל הרמה) והרמתי את הכידון 180 מעלות ואני יכול רק להשעין עליו את הידיים. לא נוח! ו-45 דקות זה מספיק לי בתנוחה הזאת.

 הזמן עובר, כל יום ההרגשה משתפרת, אחרי עשרה ימים אני כבר מצליח להרים את יעל, עם כאבים אבל זה שווה את זה. אני רוכב 5-7 שעות בשבוע בהמלצת אלעד פלטין - המאמן הקנדי, המטרה רק לשמר קצת את הכושר, שהירידה לא תהיה עמוקה מידי. אבל ברור לשנינו שתחביב הרכיבה שלי במשבר.

 

אחרי שלושה שבועות, בהתייעצות עם אלעד אנחנו מחליטים לבצע טסט על הטריינר. לא קשה מידי 8 דקות. התוצאות טובות, היו כבר יותר טובים, אבל תחת הנסיבות הקיימות זה אחלה! יש לי תקווה ואנחנו מחליטים על האליפות נג"ש כמטרה ראשית.

 

 

הערת העורך (אלעד פלטין)

אביחי שכח לספר על אימון שנערך משני צדי העולם – אביחי על טריינר ואטים + פאורטאפ + מצלמת HD – כל זה מצד אחד של האוקיינוס, ובצד השני – עבדכם הנאמן במשרדי Powerwatt במונטריאול.

המספרים לאחר פציעה והשבתה ממושכת מעין זו, היו מרשימים בהחלט.

 

 

 

 

 

 

 


אלעד שומע ? תקרב את המיקרופון.....
אלעד שומע ? תקרב את המיקרופון.....

קרדיט: כתב - אביחי גרינברג
 
 לאה גולדשטיין – אלופת ישראל 2009 במקצה נגד שעון ובמקצה הקלאסי...
לאה גולדשטיין – אלופת ישראל 2009 במקצה נגד שעון ובמקצה הקלאסי לאה בראיון אישי לקראת משחקי המכבייה. ''אני מתייחסת לתחרות (אליפות ישראל) ברצינות ורוכבת הכי חזק שרק אפשר, אף פעם לא ברור איך תתפתח התחרות. אני נהנית לבוא ולהתחרות ומקווה בעתיד לבוא יותר ולתרום לענף'' להמשך
 שני חיילי באולינג על כביש 40...
שני חיילי באולינג על כביש 40 מה לעזאזל אני עושה כאן כבר חמישה ימים במחלקה הנוירו-כירורגית באסף הרופא? יום שישי האחרון, עוד אימון שגרתי, בלי תכלית ברורה מלבד לסובב רגליים במשך שעה וחצי אחרי חדר כושר של 30 דקות. קבעתי מוקדם עם מרטינה בפתח המ להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...
 לתצוגת פורום
סיפורי אביחי והח'ברה - תהליכי שיקום לקראת אליפות ישראל
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 8    דרוג כללי: 5

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021