הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

עדכונים חמים מאיגוד האופניים על הרוכבים הישראליים המובילים, על ההישגים, על תחרויות והודעות חשובות
מאת:  איגוד האופניים לאתר של איגוד האופניים
3/3/2004, 09:49

                

   


רוכבת האופנים ניקול פרידמן טיפסה למקום 89 בדירוג העולמי העונה על הקריטריון האולימפי הבינלאומי
2 מרץ 2004

בסוף החודש תשתתף בתחרות מטרה בספרד שם תנסה לעמוד בקריטריון הישראלי למשחקים האולימפים.
 
בעקבות הישגיה במרוצים באוסטרליה בשבוע האחרון (מקום שני בשלב האחרון של מרוץ גילונג,ומקום 13 במרוץ הראשון במסגרת סבב הגביע העולמי) עלתה פרידמן מהמקום ה-115 למקום 89 בדירוג איגוד האופנים הבינלאומי (UCI) המתפרסם היום.
הקריטריון של הוועד האולימפי הבינלאומי להשתתפות במשחקים האולימפים באתונה הוא דירוג בין 100 הראשונות, אך על פרידמן לעמוד בקריטריון הישראלי לאתונה, בתחרות המטרה במסגרת סבב הגביע העולמי שתתקיים בעוד שלושה שבועות בספרד. לאה גולדשטיין חברתה של פרידמן לנבחרת מדורגת במקום 104 על סף הקריטריון וגם היא תשתתף במרוץ בספרד.
פרידמן אלופת ארצות הברית בשנת 2000 השתתפה באולימפיאדת סידני כחברת הנבחרת האמריקנית. בעקות ראיון במגזין "אופנים" הישראלי הביעה את רצונה לעלות ולהצטרף לנבחרת ישראל. בשנה שעברה מימשה את כוונתה והגיעה לארץ.היא סיימה במקום השני באליפות ישראל  ביוני 2003 אחרי גולדשטיין שהוכתרה כאלופה. לאחרונה הוכרה כספורטאי מצטיין עולה וקיבלה במסגרת זו מלגה חודשית  ובעקבות הישגה במרוץ הגביע העולמי באוסטרליה תיכנס לסגל האולימפי המיוחד של היחידה לספורט הישגי.

ניקול פרידמן חברת נבחרת ישראל באופנים הגיעה שניה במרוץ באוסטרליה
26 פברואר 2004

פרידמן אחת מהתקוות האולימפיות של ענף האופנים החלה את עונת המרוצים ברגל ימין במרוץ גילונג שבאוסטרליה.
בשלושת שלבי המרוץ הראשונים הגיעה פרידמן במקומות 48 6 ו-5 ,היום בשלב הקובע ,במרוץ באורך של 115 ק"מ סיימה שניה בתום ספרינט מותח,פחות מעשירית השניה אחרי המנצחת שרה אולנר מניו זילנד.
ההישג מעניק לפרידמן שתי נקודות דירוג שיעלו אותה עד למקום 105 בדירוג העולמי ,כאשר מקום 100 ומעלה יעניק לה הזמנה מטעם הוועד האולימפי הבינלאומי לאתונה.יחד עם זאת על פרידמן להשיג תוצאה טובה במרוץ הגביע העולמי שיתקיים בספרד בעוד כחודש.
ניקול פרידמן ,יהודיה אמריקנית ,אלופת ארצות הברית בשנת 2000 השתתפה בנבחרת האולימפית האמריקנית באולימפיאדת סידני,ולםפני כשנה עלתה לישראל והצטרפה לנבחרת האופנים כחול לבן יחד עם לאה גולדשטיין,שני בלוך רוכבות אופני כביש ולורי קופנס רוכבת אופני הרים.
בלוך מדורגת כיום במקום 205 בעולם וסיכוייה להגיע לאתונה קלושים,גולדשטיין אלופת ישראל ,מדורגת 103 וגם היא תשתתף במרוץ הגביע העולמי בספרד בנסיון להשיג את הכרטיס לאולימפיאדה.
קופנס לאחר עונה לא מוצלחת לא עמדה בקריטריון האולימפי ,היא סיימה את העונה במקום 44 (לפי דירוג איגוד האופנים העולמי שהתפרסם השבוע)  12 מקומות מתחת לדירוג השיא שלה לפני שנה ו14 מקומות מתחת לקריטריון האולימפי. 

איבון קראפט ופיליפ טאוול מנצחי מרוץ וולבו סדום התשיעי
15 נובמבר 2003

אייל שטייניץ ניצח בין הישראלים וזכה באליפות ליגת נביעות.
לורי קופנס הגיעה חמישית כללי והודיעה על פרישה ממרוצים בינלאומיים.

איבון קראפט מגרמניה המדורגת חמישית בעולם ניצחה היום (שבת) במרוץ וולבו הר סדום התשיעי באופני הרים. קראפט שניצחה גם בשבוע שעבר במרוץ הבינלאומי בשוהם רכבה 32 ק"מ בזמן של 1:34:10 ש'.
בגברים ניצח פיליפ טאוול משבדיה שרכב 40 ק"מ בזמן של 1:38:15. בין הישראלים הוכרעה אליפות ליגת נביעות באופני הרים בנצחונו של אייל שטייניץ שהגיע במקום 11 הכללי. לשטייניץ ולדורון אמיץ היה אותו מספר נקודות לפני המרוץ היום והשניים נאבקו לכל אורך המסלול. אמיץ הוליך עד לסיבוב האחרון ואז פרץ שטייניץ והותיר את יריבו ללא מענה.
לורי קופנס אלופת ישראל הנצחית סיימה במקום החמישי הכללי אחרי קראפט, מטה אנדרסן מדנמרק ושתי הנציגות האיריות טריה אואנס וג'ני מקולי. בתום המרוץ הודיעה קופנס על סיום הקריירה הבינלאומית שלה לאחר שלא הצליחה לעמוד בקריטריון הישראלי לאולימפיאדת אתונה 2004. קופנס נחשבת כרוכב הישראלי בעל ההישגים הבינלאומיים הטובים ביותר אי פעם. בשיאה הגיעה למקום 32 בדירוג העולמי ולזכותה שלושה נצחונות במרוצים בינלאומיים.
המרוץ התאפיין בנוכחות רבה של רוכבים מחו"ל ברמה האירופית הגבוה. לבד מטאוול וקראפט הגיעו יותר משלושים רוכבים ורוכבות, כמחציתם מקצוענים מהדרג האירופי הגבוה.
טאוול אמר בסיום כי בביקורו כאן התברר לו שישראל הנשקפת ממסכי הטלויזיה אינה זו שהתגלתה לעיניו כאן בארץ והבטיח כי יגיע גם בשנים הבאות.

גולדשטיין סיימה ה-23 באליפות העולם נגד השעון בקנדה, הישג שיא אך לא מספיק לאתונה
08 אוקטובר 2003

אלופת ישראל באופני כביש לאה גולדשטיין סיימה היום (רביעי) במקום 23 בדרוג האישי באליפות העולם במרוץ נגד השעון המתקיימת בהמילטון שבקנדה. גולדשטיין רכבה מרחק של 20.8 ק"מ בזמן של 30:38:08 דק' מהירות ממוצעת של 40.7 קמ"ש, שתי דקות וארבע עשרה שניות יותר מהמנצחת מספרד. התוצאה מהווה אמנם תוצאת שיא לענף האופנים הישראלי אך לא עומדת בקריטריון האולימפי שקבע עד מקום עשירי במרוץ זה לפי דרוג מדינות. ישראל לפי התוצאה של גולדשטיין דורגה במקום 16.
ביום שבת תנסה גולדשטיין ביחד עם שני בלוך וניקול פרידמן חברותיה לנבחרת ישראל להשיג את הקריטריון האולימפי למרוץ כביש רגיל והא לסיים בין 32 הרוכבות הראשונות במרוץ.
מחר יתחרו באליפות העולם רוכבי הנוער הישראלים אנטון מיכאלוב וירדן גזית.
בהצלחה!

אלופת ישראל באופני הרים לורי קופנס זכתה במדליית כסף במרוץ גביע אירלנד
28 ספטמבר 2003

אלופת ישראל באופני הרים לורי קופנס זכתה במדליית כסף במרוץ גביע אירלנד, שהתקיים היום לא חוק מבלפסט. קופנס רכבה 23 ק"מ בזמן של שעה חמישים ושלוש דקות, שלוש דקות וארבעים מהמנצחת ג'ני מקולי מאירלנד. בשבוע שעבר, סיימה קופנס במקום רביעי במרוץ בינלאומי אחר באירלנד. הניקוד משני מרוצים אלה מעלה אותה למקום ה- 39 בדרוג העולמי.
קופנס תשוב מחרתיים לישראל בתום מסע אימונים ומרוצים בן ששה חדשים, שבמסגרתו ניסתה להשיג את הקריטריון האולימפי הישראלי לאתונה אך ללא הצלחה. קופנס תתחרה בעוד שבעיים במרוץ אלאניה שבטורקיה, שם ניצחה בשנה שעברה וכן במרוצי שוהם וסדום, שני מרוצי אופני הרים בינלאומיים המושכים אליהם רוכבים מהצמרת העולמית.

דור דבירי וחגית נאור ניצחו במרוץ ניצנים.
דני הלסטוך ונינה פקרמן מנצחי ליגת נביעות באופני כביש.
20 ספטמבר 2003

במחזור האחרון של ליגת נביעות שהתקיים היום באזור ניצנים ניצחו במרוץ לאורך 80 ק"מ דור דבירי מקבוצת וולוקלאב חולון מבין רוכבי העילית וחגית נאור מרוכבי תל אביב מבין הנשים. דבירי אלוף ישראל באופני כביש חצה ראשון את קו הסיום בראש דבוקת ובה כעשרים רוכבים ורוכבות לאחר מאוץ דרמטי ומותח לאורך מאות המטרים שלפני הסיום. דבירי אלוף ישראל באופני כביש רכב את המרחק בזמן של 1:49:48 ש'.
שני הגיע דני הלסטוך בו קבוצתו של דבירי ושלישי נועם מאור מקבוצת רוכבי תל אביב.
הלסטוך שהוא אלוף ישראל במרוץ נגד השעון הוכתר בעקבות המרוץ היום שהיה האחרון בליגת נביעות כמנצח הליגה עם 714 נקודות  ושלושה נצחונות. דבירי סיים את הליגה במקום השני עם 594 נקודות.
בנשים הצליחה חגית נאור לנצח את יריבתה העיקרית נינה פקרמן מקבוצת IWCC במאוץ הסיום ולסיים ביחד עם הגברים בזמן זהה. הישג מעולה לשתי הרוכבות . יצויין כי מהמרוץ נעדרו ארבע הרוכבות חברות נבחרת ישראל הנמצאות במרוצים בחו"ל.
פקרמן הוכתרה כמנצחת ליגת נביעות כשלזכותה 658 נקודות לפני לאה גולדשטיין אלופת ישראל שלה 480 נקודות ואורת בש מרוכבי תל אביב.
בנוער ניצח טל אייזנבנד מקבוצת מגידו שהגדיל לעשות וסיים במקום הראשון הכללי תוך שהוא מקדים את כל רוכבי העילית הבוגרים. שני דימה גורלקין מקבוצת IWCC ושלישי ירדן גזית מרוכבי תל אביב.
בנערות ניצחה ענבל הבר ושניה הגיעה דגנית דותן.

דיווח על הישגי הרוכבות הישראליות
10 ספטמבר 2003

הרוכבת הישראלית ניקול פרידמן  סיימה במקום 17 בגביע העולמי ותיכנס לסגל האולימפי הבכיר. התוצאה האיכותית ביותר לרוכב ישראלי.
לורי קופנס רוכבת אופני ההרים לא עמדה בקריטריון הישראלי לאולימפיאדה באליפות העולם.

ניקול פרידמן סגנית אלופת ישראל באופני הכביש שעלתה באביב מארה"ב לישראל סיימה במקום ה17 במרוץ החמישי במסגרת סבב הגביע העולמי שהתקיים ביום שני 8/9 ברוטרדם הולנד. פרידמן סיימה שבוע קודם לכן טור הולנדי בן חמשה ימים במקום השני ולמרות העייפות הצליחה להתברג בדבוקה  המנצחת. ההישג הנחשב לתוצאה הישראלית האיכותית  ביותר אי פעם באופני כביש מעניק לה כרטיס כניסה לסגל האולימפי הבכיר של היחידה לספורט הישגי .פרידמן תישלח לייצג את ישראל באליפות העולם שתתקיים באוקטובר בקנדה יחד עם אלופת ישראל באופני כביש ונגד השעון לאה גולדשטיין ושני בלוך אלופת השנה שעברה. שתיהן כבר נמצאות בסגל הבכיר של היחידה לספורט הישגי.
איגוד האופנים העולמי UCI אישר השבוע את השתתפותן של פרידמן וגולדשטיין בשם ישראל באליפות העולם השנה וזאת לאחר ערעור שהגיש האיגוד הישראלי על החלטה קודמת ששללה את ההשתתפות בתואנה כי הן ייצגו בעבר מדינות אחרות.
אלופת ישראל  באופני ההרים לורי קופנס לא הצליחה לעמוד בקריטריון הישראלי לאולימפיאדה לאחר שסיימה במקום 53 באליפות העולם שהתקיימה ביום ראשון 7/9 בלוגאנו שוויץ. עם זאת קופנס ממשיכה למרוץ סבב הגביע העולמי באוסטריה. את התחרות ניצחה סבין ספיץ מגרמניה שניצלה יום חלש במיוחד של האלופה היוצאת גון-ריטה דהלה מנורבגיה.
אלוף ישראל דורון אמיץ  סיים במקום 84 מתוך 105 משתתפים במקצה העילית.הבלגי פיליפ מאיירהאגה בן קבוצתה של קופנס (ספשליאזד ) הוכתר כאלוף העולם.
במקצה עד גיל 23 סיים דרור פקאץ' במקום 62 לאחר תקלה בכבל המעביר האחורי שנגרמה מנפילה.דוד רזניק לא זינק כלל בשל פציעה שנגרמה בעת האימון על המסלול יומיים לפני התחרות.

מרוץ הדאונהיל הראשון בישראל
30 אוגוסט 2003

סמוך לקיבוץ חניתה התקיימה ביום שישי תחרות הדאונהיל-רכיבה במורד הראשונה בישראל. מדובר בענף אקסטרימי של אופני ההרים אשר תופס תאוצה רבה בעולם כולו וזוכה להתעניינות תקשורתית ובעיקר טלויזיונית רבה. הרוכבים בקסדות מלאות מגיני זרועות רגליים וגוף רוכבים על אופניים מיוחדות בעלות בולמי זעזועים המותאמים לקפיתות ולמכשולים גבוהים. האורך הוא בין קילומטר לשניים של רכיבה במהירויות של עד 60 קמ"ש!!
בארץ נתקל הענף בקשיים בתחילת דרכו בשל סירוב חברות ביטוח לבטח את המרוצים אך בסופו של דבר על רקע הנסיון בעולם נמצא הפתרון והתחרות יצאה לדרך. הרכיבה היא לאורך שבילים ברוחב משתנה כולם במורד המגיע לשיפועים ניכרים תוך התגברות על מכשולי סלעים, דרדרת וקפיצות בגובה של עד מטר. כל רוכב מוזנק בנפרד ובהפרש של דקה מרוכב למשנהו ובעל הזמן המהיר ביותר מנצח.
במרוץ הראשון שהתקיים ביום שישי ליד קיבוץ חניתה בגליל השתתפו כחמישים רוכבים לעיני כחמש מאות צופים. במקצה הראשון הוביל תום פרידמן מתל אביב בזמן של 1:50 דק' ובנשים ניל גורן 3:13 דק'. במקצה השני הקובע הצליח דן דורון מתל אביב לקצץ שלוש שניות מזמנו הקודם וניצח בתוצאה של 1:49דק'.
שני הגיע שחר מיליס ושלישי פרידמן שנפל בעת הזינוק ואיבד זמן יקר. בנשים הפכה אלונה לאוב גלבוע את התמונה וניצחה בזמן של 2:39 דק' גורן הדיעה שניה בזמן של 2:51 דק'.

תוצאות מאכזבות לרוכבים הישראלים באליפות אירופה באופני הרים
24 אוגוסט 2003

לורי קופנס התקוה האולימפית של הענף סיימה את המרוץ במקום 42 המאכזב. סף הקריטריון האולימפי הישראלי נקבע למקום 24 ומעלה. המרוץ ארך 30 ק"מ וניצחה ריטה גון דהלה מנורבגיה אלופת השנה שעברה ואלופת העולם.
דורון אמיץ אלוף ישראל סיים במקום 62. אמיץ נפל בסיבוב השלישי ובשל כך איבד זמן רב. המנצח היה ראלף נאץ משוויץ.
בשבת השתתפו שני רוכבים ישראלים נוספים במקצה עד גיל 23. דוד רזניק סיים במקום 47 ודרור פקאץ' במקום 55.
ארבעת חברי הנבחרת יוצאים בשבוע הבא להשתתף באליפות העולם שתתקיים בלוגאנו שבשוויץ. עבור קופנס זוהיא הזדמנות נוספת לעמוד בקריטריון האולימפי הישראלי.

מקבץ תוצאות של רוכבי נבחרת ישראל באופנים במסעותיהם בחו"ל
23 אוגוסט 2003 

באליפות אירופה באופני הרים הנערכת בימים אלה בגראץ שבאוסטריה הגיע דוד רזניק במקום 46 ודרור פקאץ' במקום 55 במרוץ לרוכבים עד גיל 23. במרוץ שאורכו 36 ק"מ השתתפו 97 רוכבים והמנצח היה מיכאל ווייס מאוסטריה.
ביום א 24/8 יתחרו אלופי ישראל דורון אמיץ ולורי קופנס במקצי העילית של האליפות. עבור קופנס מדובר בתחרות מטרה לקריטריון האולימפי. עליה לסיים בין 24 הראשונות כדי לעמוד בדרישות הוועד האולימפי הישראלי להשתתפות באולימפיאדת אתונה.

אלופת ישראל באופני כביש לאה גולדשטיין זכתה בשבוע החולף באליפות הפתוחה של בריטיש קולומביה בקנדה. גולדשטין רכבה 37 ק"מ במרוץ נגד השעון בזמן של 51:54 דקות.
סגניתה של גולדשטיין העולה החדשה ניקול פרידמן סיימה במקום השלישי באליפות ארה"ב הפתוחה במרוצי קריטריום, מרוצים במסלול מעגלי קצר הכוללים ספרינטים בתוכם. שני בלוך גם היא חברת נבחרת ישראל סיימה במרוץ זה במקום 32.
איגוד האופנים העולמי  מערים קשיים על רישומן של גולדשטיין ופרידמן כישראליות שכן השתיים היו חברות בעבר בנבחרות קנדה וארה"ב בהתאמה. יו"ר איגוד האופנים הישראליהדוקטור יוני ירום פנה לשופט האחראי באיגוד העולמי בבקשה לאפשר לשתיים לייצג את ישראל באליפות העולם הקרובה תוך השענות על סעיף בתקנון הבינלאומי המאפשר זאת.  

השתלמות נהגים לרכבי ליווי בתחרויות כביש
14 אוגוסט 2003

במסגרת מאמצי האיגוד לדאוג לבטיחות הרוכבים  בתחרויות הכביש תיערך

"השתלמות נהגים לרכבי ליווי בתחרויות כביש"

 

ההשתלמות תיערך ביום א' , 24 לאוגוסט 2003 בשעה 18:00

בחדר הישיבות במרכז הרב ספורט רח' שיטרית 6 ת"א

 

רוכבים או קרובי רוכבים המעוניינים לעבור השתלמות זו צריכים להירשם

עד תאריך 21-8-2003 בשעה 13:30

במשרדי האיגוד טל :03-6490436 פקס:03-6490459 או במייל.

 

מחיר ההשתלמות:

חברי איגוד 10 ₪

לא חברים 20 ₪

נהגים שלא עברו את קורסי ההשתלמות

לא יורשו לעלות על מסלולי התחרות!!

אמיץ וקופנס שבו למסלול הנצחונות
14 יוני 2003
 
אלופי ישראל באופני הרים דורון אמיץ ולורי קופנס מקבוצת וולוקלאב חולון שבו היום לנצח במרוץ אלרום שהתקיים ברמת הגולן במסגרת ליגת נביעות. אמיץ לאחר שני מרוצים שבהם הגיע שני שניות לאחר יריבו העיקרי בעת האחרונה אייל שטייניץ, החליט הפעם שלא לאפשר הכרעה במטרים האחרונים ובהקפה האחרונה של המרוץ בן 38 ק"מ פתח פער של יותר מדקה משטייניץ וסיים בזמן של 1:59:30. הנצחון מגדיל את יתרונו של אמיץ בראש טבלת ליגת נביעות. שטייניץ הגיע כאמור שני ואחריו בפער של פחות מדקה ניל אובראיין.
קופנס לאחר היעדרות בת חדשיים ממסלולי המרוצים בארץ בשל שהייתה באירופה ,שבה להתחרות עם הרוכבות הישראליות וניצחה ללא קושי רב. היא רכבה 30 ק"מ בזמן של 1:52:12. שניה הגיעה קרן אקשטיין מקבוצת רוכבי תל אביב בזמן 2:22:08. אקשטיין סבלה מפנצ'ר כבר בתחילת התחרות והידרדרה למקום האחרון אך הצליחה לבסוף לעקוף על קו הסיום ממש את נילי בר טוב חברתה לקבוצה שהגיעה שלישית.
בנוער ניצח דימה גורלקין מקבוצת IWCC ובנערות חברתו לקבוצה ירדן גולן.
קופנס ואמיץ חברי סגל נבחרת ישראל יוצאים בשבועות הקרובים שוב להתחרות בחו"ל.קופנס במרוצי גביע העולם שיתקיימו בקנדה ואמיץ לאליפות העולם באופני כביש דרג ב' שתתקיים בשוויץ.

בדיקה חוזרת העלתה את גולדשטיין למקום 29 בגביע העולמי במונטריאול והיא תיכנס לסגל האולימפי הבכיר
02 יוני 2003

בדיקה חוזרת של תוצאות מרוץ הגביע העולמי במונטריאול שהתקיים בשבת העלתה כי רוכבת האופנים הישראלית לאה גולדשטיין סיימה במקום 29 ולא 38 כפי שנמסר קודם לכן. בעקבות פרסום התוצאות הראשוני דרשו אמש (א') כמה מהקבוצות שהשתתפו במרוץ בדיקה חוזרת ואכן זו העלתה כי היו טעויות במדידה הראשונה. התוצאות המעודכנות התפרסמו בקנדה ביום ראשון בערב (שני בבוקר שעון ישראל).
גולדשטיין הרוכבת הבכירה של הקבוצה המקצוענית ויקטורי ברואינג אמורוסו סיימה את המרוץ בן 98 ק"מ בזמן של שעתיים חמשים וארבע דקות וארבעים שניות. שלוש דקות שלושים ושלוש לאחר המנצחת ג'נבייב ג'ינסון מקנדה.
בעקבות התוצאה אמורה גולדשטיין להיכנס לסגל האולימפי הבכיר של ישראל ואיגוד האופנים יעביר היום את התוצאה הרשמית של התחרות ליחידה לספורט הישגי. גולדשטיין שנולדה בישראל היגרה עם משפחתה לקנדה בהיותה ילדה,שם החלה להשתתף במרוצים ואף הייתה חברה בסגל נבחרת קנדה. הישגה הבולט באליפות העולם 2000 כאשר הגיעה במקום 15 במרוץ נגד השעון.
בשנה שעברה שבה גולדשטיין לישראל נרשמה באיגוד האופנים העולמי כישראלית והיא חלק מהפרוייקט הקדם אולימפי של איגוד האופנים הישראלי וחברת נביעות.
היום מתחרה גולדשטיין בטור פמינין דה מונטריאול תחרות בת ארבעה שלבים שבה משתתפות רוב הרוכבות הטובות בעולם.

תוצאות גביע עולם כביש והרים
01 יוני 2003

שתי רוכבות ישראליות ורוכב אחד השתתפו בשבת במרוצי הגביע העולמי באופני הרים ובאופני כביש. לאה גולדשטיין רוכבת הכביש השיגה את התוצאה האיכותית יותר כשסיימה במקום 38 במרוץ הגביע העולמי לנשים שהתקיים במונטריאול. גולדשטיין רכבה 98 ק"מ בזמן של שלוש שעות וארבעים שניות שלוש דקות וחצי לאחר המנצחת ג'נבייב ג'ינסון מקנדה. הניקוד שתקבל גולדשטיין בעקבות התוצאה יעלה אותה בדירוג העולמי אל 100 הראשונות בעולם, אחד מהקריטריונים לאולימפיאדה.

לורי קופנס רוכבת אופני הרים סיימה במקום 61 מתוך 90 רוכבות במרוץ הגביע העולמי שהתקיים בסקוטלנד. קופנס רכבה 36 ק"מ בזמן של 2:07:56 20 דקות לאחר המנצחת ריטה גון דהלה מנורבגיה. קופנס שסיימה מסע בן חדשיים באירופה סובלת מתשישות ובעצת מאמנה היא שבה למנוחה בישראל ורק אחר כך תמשיך לסדרת מרוצים בקנדה וארצות הברית.

דרור פקאץ' השתתף גם הוא במרוץ בסקוטלנד וסיים במקום 123 מתוך 180 משתתפים. פקאץ' רכב ארבעה מחמשת סיבובי המרוץ והורד בסיבוב האחרון בשל זמן איטי מהמוביל והמנצח פיליפ מאיירהאגה מבלגיה.

לאה גולדשטיין ולורי קופנס - תוצאות במרוצים בינלאומיים
27 מאי 2003

הרוכבת הישראלית לאה גולדשטיין סיימה ביום א' בפעם השלישית ברציפות במקום הראשון במרוץ כביש בקנדה. המרוץ היום שהוא השלב הראשון בטור ויקטוריה היה באורך של 80 ק"מ והשתתפו בו נבחרות ארה"ב וקנדה נשים.גולדשטיין סיימה 17 שניות משרה נובל מנבחרת קנדה.
גולדשטיין תתחרה בשבת הבאה במרוץ הגביע העולמי שיתקיים במונטריאול, מבחן ראשון שלה מול רוכבות אירופאיות מהדרג הראשון.
הרוכבת הישראלית השניה שבצמרת העולמית לורי קופנס (מדורגת 37) סיימה במקום 52 במרוץ הראשון בסבב הגביע העולמי באופני הרים שהתקיים בסיינט ונדל שבגרמניה ביום א', תוצאה מתחת למטרה שהוצבה 48 ומעלה. המסלול היה בוצי מאוד ובעיקר עמוס מאוד לא פחות מ96 רוכבות מה שגרם להרבה תאונות בעיקר בהתחלה. לורי הייתה בסביבות 30 בסיבוב הראשון אבל תאונה של רגינה מורונדה הגרמניה יצרה פקק ענק שממנו לורי כבר לא השתחררה. היא סיימה 39 ק"מ בזמן של 2:20:54 שעות 17 דקות לאחר המנצחת ריטה גון דהלה הנורבגית אלופת העולם ואירופה שפתחה פער של שלוש דקות על פני השניה סבין ספיץ.
בשבת הבאה 31/5 תתחרה קופנס במרוץ השני בסבב הגביע העולמי שיתקיים בפורט וויליאם שבסקוטלנד.

דוד רזניק ודרור פקאץ' לא עברו את מוקדמות הגביע העולמי, לורי קופנס מתחרה מחר
25 מאי 2003

הרוכבים הישראלים דוד רזניק ודרור פקאץ' לא הצליחו היום להעפיל למרוץ הראשון בסבב הגביע העולמי בסיינט ונדל שבגרמניה לאחר שסיימו בסביבות מקום 80-90 במרוץ המוקדמות. בשל ריבוי נרשמים לא פחות מ-230 החליטו המארגנים לערוך מוקדמות, כאשר 50 המדורגים ראשונים בדירוג הגביע העולמי עלו אוטומטית והיתר התחרו על 50 מקומות נוספים. דרור שלא ידע על המוקדמות התחרה בראשית השבוע במרוץ אחר בגרמניה והגיע עייף, ודוד סבל מחוסר מזל כאשר התפנצ'ר במהלך המרוץ.
הרוכבת לורי קופנס המדורגת 37 בדירוג העולמי תתחרה מחר (יום א') במקצה הנשים במרוץ הגביע העולמי . קופנס שוהה באירופה כבר שבעה שבועות כהכנה למרוצי סבב הגביע העולמי והמטרה שסומנה היא מקום 32 ומעלה, סף הכניסה לסגל האולימפי הישראלי הבכיר.
מדובר במרוץ הראשון העונה ברמה הבינלאומית הגבוהה שרק אליפות העולם זוכה לניקוד גבוה יותר בדירוג UCI איגוד האופנים העולמי.

נצחון בינלאומי שני ברציפות לרוכבת האופנים גולדשטיין
19 מאי 2003

רוכבת האופנים הישראלית לאה גולדשטיין ניצחה אתמול (ראשון) נצחון בינלאומי שני ברציפות מראשית השנה.

המרוץ התקיים במדינת וושינגטון שבצפון מערב ארצות הברית בתנאי מזג אויר קשים שכללו שלג וגשם והתנהל בשלושה שלבים.בשלב הראשון מרוץ אישי נגד השעון תחום ההתמחות של גולדשטיין היא נתקלה בקשיים כאשר שרשרת האופנים נפלה במהלך המרוץ אך למרות זאת ניצחה גולדשטיין בשניה אחת פער על פני הרוכבת שהגיעה אחריה. בשלב השני מרוץ קריטריום הנערך במסלול מעגלי קצר היא סיימה רביעית ובשלב השלישי מרוץ כביש קלאסי היא ניצחה שוב בפער של יותר משתי דקות לפני הרוכבת השניה. בשבוע שעבר ניצחה גולדשטיין מרוץ נגד השעון שנערך בוונקובר קנדה. בעקבות הישיגה האחרונים היא טיפסה למקום 104 בדירוג העולמי כאשר סף הקריטריון האולימפי הוא מקום 100 ומעלה.
גולדשטיין שנולדה בישראל היגרה עם משפחתה בהיותה ילדה לקנדה שם הצטרפה לנבחרת הלאומית. השנה שבה לישראל והתקבלה לנבחרת הלאומית כשהיא משתלבת בפרוייקט הרוכבות האולימפיות של איגוד האופנים. היא תנסה לעמוד בקריטריון האולימפי הכולל מלבד דירוג בינלאומי גם מקום 10 ומעלה באליפות העולם שתיערך באוקטובר בקנדה. בשבוע הבא תתחרה גולדשטיין הרוכבת בקבוצה המקצוענית אמורוסו במרוץ במסגרת סבב הגביע העולמי שיתקיים במונטריאול.
איגוד האופנים העולמי פירסם היום גם את דירוג הרוכבים באופני הרים.הרוכבת הישראלית לורי קופנס טיפסה שני שלבים למקום 37 בדירוג .בשבוע הבא תתחרה קופנס במרוץ הראשון סבב הגביע העולמי שיתקיים בגרמניה,שם היא שוהה בחודש האחרון במחנה אימונים.

ניצחון ראשון לגולדשטיין העונה
14 מאי 2003

רוכבת האופנים הישראלית לאה גולדשטיין ניצחה אמש במרוץ נגד השעון "warp speed" שהתקיים בוונקובר קנדה, תוך שהיא שוברת את שיא המסלול המקומי. גולדשטיין רכבה 20.6 ק"מ בזמן של 29:49 דק' טוב יותר בארבעים שניות משיא המסלול הקודם.שניה הגיעה חברת נבחרת קנדה סנדי אספסת' שהשיגה זמן של 30:45 דק'.
לגולדשטיין זהו נצחון ראשון העונה לאחר שהשיגה תוצאות טובות במרוצי תחילת העונה.היא מתמחה במרוצים נגד השעון המקצוע שבו תנסה להשיג את המינימום האולימפי באליפות העולם שתתקיים באוקטובר בקנדה. גולדשטיין ילידת ישראל עברה בגיל צעיר עם משפחתה לגור בקנדה שם הפכה לרוכבת מקצוענית ואף הייתה חברת נבחרת קנדה. השנה היא שבה לישראל ונרשמה באיגוד האופנים העולמי כרוכבת ישראלית ולאחרונה אף עלתה למקום 104 בדירוג העולמי בעקבות התוצאות האחרונות. בשבועות הקרובים תשתתף בשורת תחרויות בינלאומיות חשובות ובראשן סבב הגביע העולמי שיתקיים במונטריאול בסוף מאי.

לורי בקרואטיה
04 מאי 2003

רוכבת האופנים הישראלית לורי קופנס סיימה היום במקום השני במרוץ גביע קרואטיה באופני הרים שהתקיים היום בעיירה וודיצ'ה. על הפודיום ענדה קופנס סרט שחור לאזכור יום השואה ויום הזיכרון לחללי צהל.
קופנס רכבה 25 ק"מ בזמן של 1:24 ש' כשתי דקות לאחר המנצחת אלינה סופוקלאוס.
במרוץ השתתפו 18 נשים מחמש מדינות. בתום המרוץ הביעה לורי את אכזבתה מכך שלא ניצחה את סופוקלאוס המדורגת מתחתיה ולורי אף ניצחה אותה בעבר פעמים רבות. מאמנה של לורי סטפאן ג'רארד אומר כי התוצאה טובה כל קנה מידה שכן על לורי הופעל עומס עצום בשבועות האחרונים חמשה מרוצים בארבעה שבועות כולל מחנה אימונים ונסיעות למרחק של אלפי קילומטרים במכונית. לדבריו המאמצים כעת ישאו פרי בחודשים יולי אוגוסט שבהם אמורה קופנס להגיע לשיאה לקראת אליפות אירופה ואליפות העולם שיתקיימו באוסטריה ובשוויץ.
בעקבות הניקוד שצברה קופנס מתחילת העונה היא צפויה לעלות חזרה למקום 35 בדירוג העולמי באופני הרים.
מקרואטיה יוצאת קופנס למחנה אימונים בצרפת לקראת מרוץ בגביע העולם שיתקיים ב24/5 בגרמניה.

לאה גולדשטיין טיפסה למקום 105 בדירוג העולמי
26 אפריל 2003

רוכבת האופניים הישראלית לאה גולדשטיין עלתה 14 שלבים בדירוג העולמי ((UCI שהתפרסם בסוף השבוע למקום 105. גולדשטיין סיימה לפני שבוע במקום השמיני במרוץ מונטריי בארה"ב והניקוד שקיבלה שם סייע לה בטיפוס במעלה הדירוג. גולדשטיין ישראלית שמשפחתה היגרה ביותה נערה לקנדה, ייצגה בעבר את הנבחרת הקנדית אך שבה השנה לישראל ותנסה להשיג את המינימום האולימפי במרוצי כביש נגד השעון. היא רוכבת בקבוצה המקצוענית "אמרוסו".
שני בלוך אלופת ישראל באופני כביש מדורגת במקום 167 בדירוג החדש, ירידה של חמשה שלבים. ניקול פרידמן בעבר אלופת ארצות ברית הנמצאת בהליכי עליה והתאזרחות מדורגת במקום 183.
לורי קופנס אלופת ישראל במרוצים נגד השעון מדורגת במקום 209 (לקופנס דירוג נפרד באופני הרים).

קופנס סיימה תשיעית במרוץ גביע צרפת
21 אפריל 2003

רוכבת אופני ההרים הישראלית לורי קופנס סיימה היום (שני) במקום התשיעי במרוץ גביע צרפת תוך שהיא עוקפת רוכבות צמרת ובהן רגינה מורונדה מגרמניה המדורגת שמינית בדירוג העולמי ז'קלין מוראו מברזיל (26) וסו תומאס הבריטית (56) שבעבר ניצחה את קופנס. קופנס רכבה 30 ק"מ בזמן של 1:41 שע' פחות משמונה דקות לאחר המנצחת לורנס לובושר מצרפת (אלופת אירופה 2001). קופנס צברה עד כה השנה 56 נקודות לדירוג העולמי אשר מדרגות אותה בסביבות המקום ה-40. הקריטריון האולימפי הבינלאומי שאליו שואפת אלופת ישראל הוא מקום 30 ומעלה בדירוג בתום העונה.
קופנס סיימה השבוע מחנה אימונים באלפים הצרפתיים עם מאמנה החדש סטפאן ג'רארד שהיה מאמן נבחרת ארצות הברית באופני הרים באולימפיאדת סידני. כעת היא יוצאת למרוצים באיטליה ובקרואטיה וזאת במסגרת מסע ההכנה למרוצים הראשונים בסבב הגביע העולמי שיערכו בסוף מאי בגרמניה ובסקוטלנד.
קופנס חתמה לאחרונה על חוזה אימוץ עם חברת "נביעות" אשר אפשר לה לצאת לחופשה ללא תשלום מעבודתה כעיתונאית ולהתרכז במרוצים ובאימונים.

לציבור הרוכבים וחברי האיגוד שלום
1 אפריל 2003

בעת האחרונה אנו עדים לפרסומים מגמתיים ונסיונות לחבל ולהזיק לקהילית רוכבי האופניים בישראל.
פרסומים בפורומים השונים מכילים השמצות והאשמות שתכליתן פגיעה אישית בשמם של חברי הנהלת האיגוד שכל חטאם בזה שנתנו את ידם מרצם ורצונם לסייע לקידום הענף ללא שכר או כל תמורה כספית.

האיגוד נאלץ לאשר הוצאות כספיות כבדות בהקף של עשרות אלפי שקלים כדי לממן מאבקים משפטיים ולהעזר בעורכי דין על בסיס קבוע, במקום להשקיע במרוצים ותחרויות.
כל התביעות והתלונות לגורמים השונים הושבו עד כה ריקם אך הכסף שיצא מקופת האיגוד והרוכבים ירד לטמיון.

עד כה העדיף האיגוד שלא להגיב באופן פומבי להאשמות ולהשמצות מתוך אמונה כי יש לענות ישירות לפונים .

לאחרונה מפורסמות האשמות ושאלות תמימות לכאורה בפורומים השונים על ידי אחד מרוכבים לעיתים בגלוי ולעיתים תחת שמות בדויים ושיקריים אולם המגמה ברורה וידועה.

תאוריית הקונספירציה של רצח קנדי מחווירה מול תאוריית הקונספירציה שאותו רוכב מטפח ושוטח בפני כל מי שמוכן לשמוע.

הנהלת האיגוד מוכנה להשיב בפני כל אחד מחברי האיגוד על כל טענה או שאלה ולא חשוב עד כמה היא מצוצה מן האצבע ודמיונית אך לא תהייה מוכנה להיות שק חבטות של מי מחברי האיגוד.

ההנהלה בוחנת בימים אלה את האפשרויות המשפטיות והמשמעתיות הנתונות בידיה על מנת לפעול נגד החברים אשר פוגעים בכל קהילית הרוכבים בישראל כולל הרחקה מהאיגוד ותביעות משפטיות בגין הנזקים ו/או לשון הרע שאותם רוכבים גרמו לאיגוד.

ציבור הרוכבים צריך להוקיע מקרבו את אותם רוכבים אשר כל מבוקשם הוא לקדם אינטרסים אישיים ועיסקיים על חשבון כל ציבור הרוכבים.

שבת ה-29 למרץ 2003 תאונה על המסלול
29 מרץ 2003

שישה רוכבי אופנים נפצעו הבוקר בעת תאונה שארעה על קו הסיום במרוץ אופני כביש שהתקיים באתר הדרייב אין הישן תל אביב.
המרוץ במסגרת ליגת נביעות של איגוד האופנים הכיל יותר משישים רוכבים שהגיעו בדבוקה אחת אל קו הסיום. כאן סטה אחד מהרוכבים שהיה בחלק האחורי של הדבוקה פגע ברוכב אחר והדבר יצר תאונת שרשרת שכללה כעשרה רוכבים.
שניים מהם איתי רוזנבלום וחן שרייבר נפצעו באורח קל עד בינוני וסבלו משברים ומחתכים עמוקים.ארבעה אחרים נפצעו קל מחתכים שפשופים וחבורות.חמשה זוגות אופנים יצאו מכלל שימוש.הפצועים טופלו טיפול ראשוני במקום האירוע ואחר כך פונו לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל אביב. רוזנבלום ושרייבר שוחררו רק בשעת לילה מאוחרת לאחר שורת בדיקות וטיפולים.הועדה המקצועית של איגוד האופנים בודקת את נסיבות התאונה ותחליט בהתאם לכך אם לנקוט בצעדים לפי מי מהרוכבים אם ימצא אחראי.

המרוץ שארך 60 ק"מ הסתיים בנצחונו של צחי בוייגן מקבוצת סיטי סייקלינג בזמן של 1:13:43 שני איתי ליפשיץ מוולוקלאב חולון ושלישי דני הלסטוך גם הוא מחולון.בנשים ניצחה נינה פקרמן בזמן של 1:13:55 שניה לורי קופנס 1:14:15 ושלישית אורת בש.

רותם ישי אחד מהנפגעים בתאונה מחזיק את הקסדה שהתרסקה. מטפל בו עדי פרומקין ממצמן
בתמונה רותם ישי אחד מהנפגעים בתאונה מחזיק את הקסדה שהתרסקה. משמאל עדי פרומקין ממצמן המטפל בו.

קופנס במקום 12 בקפריסין לאחר פנצ'ר, פקאץ' סיים 39
23 פברואר 2003

לורי קופנס רוכבת אופני ההרים הבכירה סיימה היום את המרוץ הבינלאומי וורקוליני בלרנקה במקום 12 לאחר פנצ'ר. קופנס מנצחת המרוץ בשנה שעברה דורגה שביעית לפני הזינוק במרוץ שאליו הגיעו השנה גם נבחרות גרמניה והולנד ורוכבים נוספים מהצמרת העולמית. במהלך המרוץ היא דורגה במקומות 6-8 אך בסיבוב האחרון סבלה מפנצ'ר בגלגל האחורי ובקושי סיימה את המרוץ. קופנס רכבה 41 ק"מ בזמן של 2:31:14. המנצחת הייתה איבון קראפט מגרמניה המדורגת תשיעית בדירוג העולמי (UCI). קראפט השתתפה בסתיו בשני מרוצים בישראל ותגיע ככל הנראה גם בשנה לישראל.
במקצה הגברים הגיע הישראלי דרור פקאץ' במקום 39. הוא רכב 49 ק"מ בזמן של 2:22:43 מעט יותר מ20 דקות לאחר המנצח פטרס באס מהולנד.
אחריו מהישראלים דורון אמיץ אלוף ישראל (מקום 47) אייל רהט אלוף הנוער (55) עמוס וולף (57) דוד רזניק (60) ויאור מירקין (66).
נבחרת ישראל באופני הרים נשארת בקפריסין למרוץ נוסף בן שלושה ימים שיתקיים בסוף השבוע הבא בהרי הטרודוס.


נבחרת ישראל באופני הרים יצאה למרוצים בינלאומיים בקפריסין
20 פברואר 2003

נבחרת ישראל באופני הרים הכוללת ששה רוכבים ורוכבת יצאה לקפריסין להשתתף בשני מרוצים בינלאומיים יוקרתיים.
במרוצים משתתפים בין היתר חברי נבחרות גרמניה והולנד עם רוכבים המדורגים בצמרת העולמית ובהם המדורגת ראשונה סבין ספיץ מגרמניה. הרוכבת הישראלית הבכירה לורי קופנס המדורגת במקום 35 בדירוג העולמי (UCI) ניצחה בשנה שעברה בשני המרוצים בקפריסין, וורקוליני הראשון שהינו בדרגת E1 (22/3) ואפקסנטיה השני שיארך שלושה ימים (28/2-2/3) והוא בדרגת D2, ניצחונות ראשונים לרוכב ישראלי אי פעם במרוצים בינלאומיים.
אך ההערכה היא כי קופנס, שרק עתה עוברת לרכיבה מקצוענית תתקשה להגן על שני תאריה אלה מול המתחרות המקצועניות הבכירות והיא מדורגת שישית בין המשתתפות במרוצים.
בין הגברים הרוכבים הישראלים הבולטים הם אלוף ישראל דורון אמיץ, דרור פקאץ', אלוף הנוער אייל רהט וליאור מירקין שבשנה שעברה השיג את התוצאה הטובה ביותר מבין הישראלים.


דבירי מנצח המרוץ הראשון בסבב גביע המדינה באופני הרים
01 פברואר 2003

דור דבירי (19) מקבוצת וולוקלאב חולון ניצח אתמול (יום שישי) את המרוץ הראשון בסבב גביע המדינה באופני הרים. דבירי בשנתו הראשונה בבוגרים אמור להתגייס בקרוב לצהל במעמד של ספורטאי פעיל.
במרוץ שנערך ברמות מנשה הפתיע דבירי רוכבים מנוסים ממנו וסיים מרחק של כ-20 ק"מ בזמן של 54:24 דק'. עשרים שניות אחריו הגיע ניל אובראין אלוף ישראל בשנת 2000 ושלישי דורון אמיץ אלוף ישראל בשנתיים האחרונות.
בקטגוריית הנשים ניצחה קרן אקשטיין ממועדון רוכבי תל אביב שגמאה מרחק של 13 ק"מ בזמן של 58:14 דק'. דקה ועשר שניות לפניה הגיעה איה אדן מקבוצת וולוקלאב חולון שהתחרתה במקצה הנערות.
אלופת ישראל לורי קופנס התחרתה במקצה הגברים כחלק מהכנותיה לשנת קביעת הקריטריון האולימפי.
דירוג ליגת אופני ההרים לאחר שני מרוצים:
1:דורון אמיץ (וולוקלאב חולון)
2:ניל אובראין (עצמאי)
3:דור דבירי (וולוקלאב חולון)
נשים
1:קרן אקשטיין (מועדון רוכבי תל אביב)
2:לורי קופנס (וולוקלאב חולון)
3:שרון בן מאיר (מועדון רוכבי תל אביב)


הקמבאק של דני הלסטוך
25 ינואר 2003

דני הלסטוך מקבוצת וולוקלאב חולון ניצח ביום שישי במרוץ אופני כביש שנערך באתר הדרייב אין הישן בתל אביב. הוא רכב 41 ק"מ בזמן של 1:04:23 ש'. הלסטוך אלוף ישראל שנת 2001 ומי שנחשב אז לתקוה הבינלאומית של ענף האופנים הפסיק להתחרות לפני כשנה בשל מחלת הנשיקה שבה לקה.בחורף הוא שב להתאמן ולאחר נצחונות ביום שישי הוא מוביל את ליגת האיגוד. שני הגיע בן קבוצתו דור דבירי ושלישי דרור פקאץ' מקבוצת סיטי סייקלינג בזמן זהה.
במקצה העלית נשים בהיעדרן של לאה גולדשטיין (מדורגת 100 בעולם ונמצאת בחו"ל) ושני בלוך (אלופת ישראל), רכבה לורי קופנס (אלופת מרוצי נגד השעון) עם מקצה הגברים והצליחה בהישג יוצא דופן לסיים ביחד עם הפלוטון הראשי, ארבע שניות אחרי המנצחים.
בנוער ניצח אנטון מיכאלוב מקבוצת רוכבי תל אביב. במקצה זה ארעה התנגשות בתוך פלוטון הרוכבים בזמן המיאוץ לקראת הסיום. ארבעה רוכבים נפגעו קל אחד מהם פונה לבית חולים ושוחרר אחר כך לביתו.
אתר התחרות הדרייב אין הישן בתל אביב נשכר על ידי איגוד האופנים מהנהלת מרכז הירידים, נסלל ומשמש חלופה בטוחה לאימונים ומרוצים לאחר שורת תאונות שארעו בכבישים לרוכבי אופנים.

מבצע ינואר לרוכבי הקריטריום רק 50 ש"ח למרוץ לחברי האיגוד
31 דצמבר 2002

ענך רכיבת הכביש המתקדם בצעדי ענק זוכה לריבוי מרוצים השנה קריטריום נגד השעון וקלאסי. כדי לאפשר השתתפות רבה ככל האפשר במרוצים איגוד האופנים מכריז על מבצע ינואר לנרשמים לשלושת מרוצי הכביש הראשונים השנה: רק 50 שקלים לכל מרוץ במקום 80 !! המחיר כולל את השכרת הצ'יפ האלקטרוני והוא נועד לחברי האיגוד בלבד. לא חברים ישלמו 90 ש"ח.
רוכבים שירשמו לאיגוד במהלך ינואר יקבלו החזר על המרוצים שהשתתפו בהם קודם להרשמתם.בחשבון פשוט מדובר בחסכון של 120 שח לשלושת המרוצים סכום הגדול מעלות ההרשמה לאיגוד (לא כולל הביטוח השנתי).
המרוצים יתקיימו באתר הדרייב אין שהאיגוד משכיר מגני התערוכה בתל אביב בתאריכים 10/1 24/1 ו 7/2.
המבצע מהווה גם מעין TEST CASE אם יופיעו רוכבים רבים אפשר יהיה להרחיבו למרוצים נוספים, אם ישארו הרוכבים בבית לא יוכל האיגוד להמשיך ולסבסד מרוצים נוספים.

דרוג UCI קובע: אלופת ישראל קופנס במקום 35, אידלסון 212 ואמיץ אלוף ישראל 231
5 דצמבר 2002

איגוד האופנים העולמי UCI (איגוד האופנים העולמי) מפרסם היום את הדירוג המעודכן עם תום עונת מרוצי אופני הרים. אלופת ישראל וחברת הסגל האולימפי לורי קופנס ממועדון וולוקלאב חולון עלתה מהמקום ה-42 למקום ה-35 וזאת בזכות ניצחון במרוץ בינלאומי בטורקיה, הזכייה באליפות ישראל והמקום השלישי במרוץ וולבו סדום הבינלאומי. לקופנס זוהי התקדמות של 74 מקומות מאז ראשית העונה. הקריטריון כפי שנקבע לאחרונה ביחידה לספורט הישגי להשתתפות באולימפיאדה הוא מקום 30 ומעלה וקופנס מתכננת השנה השתתפות ביותר מעשרים מרוצים בינלאומיים כדי לעמוד בקריטריון.
בקרב הגברים הישראלי המדורג ראשון הוא אילן אידלסון סגן אלוף ישראל. אדלסון שניצח לאחרונה את מרוץ וולבו הר סדום הבינלאומי מדורג מקום 212. אלוף ישראל דורון אמיץ מדורג במקום 231 עליה של 268 מקומות מהדרוג הקודם.

נצחונות לקופנס ודבירי במרוץ אלאניה בטורקיה
13 אוקטובר 2002

הרוכבים הישראלים לורי קופנס ודור דבירי מקבוצת וולו-קלאב חולון זכו היום (א) במקומות הראשונים במירוץ הבינלאומי באלאניה שבטורקיה. קופנס המדורגת במקום 42 בדירוג UCI (איגוד האופנים העולמי) ניצחה את מתחרותיה מצ'כיה הונגריה הולנד סקוטלנד סלובניה וטורקיה במסלול "ביתי" מבחינתה, עליות עפר טכניות וירידות נטולות בוץ וגזעי עצים כבמסלולים האירופים הקלאסים. המתחרות האירופיות סבלו מהחום הכבד והשניה ז'ינדריסקה בז'סטובה מצ'כיה ניסתה לרדוף אחר קופנס בסיבוב הראשון אך נכנעה לכושר הטיפוס של הישראלית בתחילת הסיבוב השני. קופנס הקדימה את הצ'כית ביותר משלוש דקות וסיימה את המסלול שאורכו כ-29 ק"מ בשעה ו-27 דקות. זהו נצחונה הבינלאומי השלישי של הרוכבת הישראלית השנה לאחר שני נצחונות בראשית השנה בקפריסין והיא צפויה לעלות בעקבותיו למקום 35 בקירוב.
דור דבירי אלוף ישראל לנוער ניצח את המקצה שלו תוך שהוא פותח פער של יותר מחמש דקות מהבא אחריו בדירוג. זהוא נצחונו הבינלאמי הראשון של דבירי, ביוני הוא הגיע למקום השני במרוץ בינלאומי אחר בטורקיה.

תאונה מנעה הישג גבוהה לשני בלוך
12 אוקטובר 2002

הרוכבת הישראלית שני בלוך סיימה היום (שבת) במקום 62 באליפות העולם באופני כביש הנערכת בבלגיה. בלוך רכבה לאורך כל התחרות בקבוצת הרוכבות המובילה ואף נטלה את ההובלה למספר שניות אך בסיבוב הלפני אחרון כ-15 ק"מ לסיום מעדה אחת הרוכבות שהיו לפניה ושני התנגשה בה.בשל התאונה איבדה שני יותר מדקה והגיעה כדקה וחצי אחרי המנצחת סוזן ליונגסקוג שרכבה 131 ק"מ בזמן של 2:59:15.

רוכב הנוער הישראלי יאיר כספי סיים במקום 93 מתוך 164 רוכבים .כספי הצליח לעמוד בקצב שהכתיבה דבוקת הרוכבים העיקרית וסיים עימה 9 שניות בלבד אחרי המנצח ארנאוד ג'רארד מצרפת.

הבהרת עמדת האיגוד באשר לסובב גליל
10 אוקטובר 2002

איגוד האופנים רואה במפעל סובב גליל ע"ש ערן עופר את אחד מנדבכי ענף האופנים בישראל ,לאורך השנים הוא סימל את התפתחות הענף וכל אחד מרוכבינו ורוכבותינו עבר את המסלולים שיצר ותכנן אלי סט איש גדות.
השנה בשל שינוי מועד המרוץ ומפאת הזמן המועט שעמד לרשות מארגניו הוא לא נכלל בניקוד סבב האיגוד.
אין בהחלטה זו משום פסילה של המרוץ או קריאה לרוכבים שלא להשתתף בו.להיפך האיגוד מוקיר את המפעל הוותיק המאורגן על ידי המועצה האזורית גליל עליון ורוצה בהצלחתו גם אם אינו שותף לארגונו .מסלולי הכביש וההרים עברו בדיקה טכנית ובטיחותית ראשונית של בקרי האיגוד והמארגנים הודיעו כי תיקנו את הטעון תיקון לפי הערות הבקרים.
על כן אין כל מניעה מטעם האיגוד להשתתפות במרוץ ואנו נשמח להצלחתו מרובת המשתתפים כפי שהיה בשנים עברו וכפי שיהיה בוודאי בשנים הבאות.

תוצאות מאכזבות לרוכבים הישראלים באליפות העולם
10 לאוקטובר 2002

עודד פיין דורג אחרון במירוץ נגד השעון בקטגורית גיל עד 23, יאיר כספי דורג במקום 68 מ70 משתתפים במקצה הנוער.

באליפות העולם באופני כביש הנערכת בימים אלה בבלגיה, השיגו שני הרוכבים הישרלים תוצאות מאכזבות. עודד פיין אלוף ישראל ברכיבה נגד השעון הגיע במקום ה - 57 האחרון במקצה זה. פיין רכב מרחק של 33 ק"מ בזמן של 46:54 דקות,8:13 יותר מזמנו של המנצח תומאש וויטקוס מליטא.
יאיר כספי אלוף ישראל במקצה זה לנוער הגיע במקום 68 מתוך 70 רוכבים. כספי רכב מרחק של 23 ק"מ בזמן של 32:51 דקות, 4:21 אחרי המנצח מיכאיל איגנטייב מרוסיה.

בסוף השבוע יתחרו השניים באליפות העולם לגילאיהם במרוץ הקלאסי. אלופת ישראל שני בלוך תתחרה בשבת במקצה הקלאסי לנשים. בלוך רשמה באוגוסט הישג יוצא דופן לענף האופנים הישראלי כשהגיעה במקום 18 בטור דה פראנס הנשי. בלוך מדורגת כיום במקום 166 בעולם.

 
 אליפות העולם לשנת 2002 בZolder שבבלגיה....
אליפות העולם לשנת 2002 בZolder שבבלגיה. אילפות העולם באופניי כביש בZolder שבמחוז לימבורג, בלגיה. להמשך
 Pill Jakob מנצח את הParis Tour...
Pill Jakob מנצח את הParis Tour Pill Jakob מנצח את הסבב התשיעי של גביע העולם אחרי בריחה ב5 ק''מ הראשונים של התחרות. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של איגוד האופניים...
 לתצוגת פורום
רוכבת האופנים ניקול פרידמן טיפסה למקום 89 בדירוג העולמי העונה על הקריטריון האולימפי הבינלאומי
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 2/3/2004 :13:59 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  alon vc holon ללא תוכן  כל הכבוד לניקול!!!!!!!
 25/11/2003 :23:55 משתמש אנונימי  מוטי עם תוכן  בוטקיה
 21/9/2003 :13:47 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  elad פ עם תוכן  מרוץ ניצנים
 21/9/2003 :20:32 משתמש אנונימי  דני זקן עם תוכן  ביקורת יפה המסר הועבר למי שצריך
 5/9/2003 :00:21 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  גילי מיוני עם תוכן  יופי טופי
 1/9/2003 :01:59 משתמש אנונימי  נמרוד כהן עם תוכן  תיקון טעות בכתבה על דאונהיל חניתה
 18/6/2003 :12:26 משתמש אנונימי  דני זקן עם תוכן  תיקון טעות במרוץ אלרום
 25/5/2003 :09:29 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  שלומי מלכה עם תוכן  תרוצים - בזה אנחנו אלופים
 15/5/2003 :10:36 משתמש אנונימי  אלעד פ עם תוכן  אני לא רוצה לחרחר חרחורי ריב אבל...
 15/5/2003 :22:05 משתמש אנונימי  דני זקן עם תוכן  למה לחרחר כשאין על מה.
 16/5/2003 :00:31 משתמש אנונימי  אלעד עם תוכן  הרי אמרתי שאני לא רוצה לחרחר ריב
 17/5/2003 :11:57 משתמש אנונימי  דני זקן עם תוכן  אלעד היה שם אבל גדול בהודעה שלך..
 27/4/2003 :21:32 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  rider ללא תוכן  אולי תרומת בגדים לרותם ישי...
 3/4/2003 :17:09 משתמש אנונימי  לא משנה עם תוכן  איגוד - תתביישו
 23/4/2003 :22:43 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  amit shvil עם תוכן  הכלבים נובחים והשירה עוברת
 1/4/2003 :14:52 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  moshe mor עם תוכן  לחברי ומנהלי איגוד האופניים!!
 23/2/2003 :22:59 משתמש אנונימי  אלונה עם תוכן  בהצלחה לנבחרת!!!
 20/2/2003 :19:21 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתי רוזנבלום עם תוכן  בהצלחה,
 8/12/2002 :21:50 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  moty shalev עם תוכן   אידלסון - אתונה 2004
 25/1/2003 :18:07 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  רן מרגליות עם תוכן  מוטי צודק!!
 17/1/2003 :07:20 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתי R עם תוכן  יש... בהחלט יש, אל תדאג.
 13/10/2002 :23:39 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתי רוזנבלום עם תוכן  ברכות לרוכבים...


[ ]
לפרסום זה יש: 22 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 58    דרוג כללי: 3.75

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021