הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בארץ
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

סיפור מסע האופניים של שני חברים, מתל אביב לכיוון אילת.
קרדיט: מקי גולדברג, ירון ג'וני
הועלה על-ידי: 
ירון ג'וני לאתר של ירון ג'וני
1/5/2002
הדרך לאילת..
                

מאפייני הרכיבה: פיזי בינוני,מסלול לא מעגלי.
אזור: יומני מסע
מיקום: ת''א - אילת
עונה מומלצת: אביב
אורך המסלול: 370
אורך המסלול בשעות: יום
מקומות לינה מומלצים: -
   

 שני חברים יצאו לדרך, בים בם בום. 


אחד לקח את הנסיכה הצרפתייה, מבוגרת אמנם, ברטין שמה ועליה השליך ציודו.
ואני, שרציתי לדמות לידידי שועל הטיולים הותיק, מקי, החלטתי לבחור בנסיכה האיטלקייה שלי, Bottechia. נכון, היא קצת מבוגרת (בת כ25 שנים, והשנים הטובות כבר די מאחוריה), לאוכף יש נטיה סדיסטית משהו ומוט האוכף תקוע במקומו כאיש צבא קבע, עם קביעות. אבל, התיקים כבר קבועים עליה.. ולכן הפור נפל, האיטלקייה נוסעת איתי לאילת.
כבר חשבתי על הכל. מים? 5 ליטר יספיקו (5 ק"ג). אוכל? קופסאות שימורים, תירס, טונה, יבשים, מצות (כ2 ק"ג). כלים? מפתחות, הלנים, חולצים, חלקי חילוף (עוד כ2 ק"ג). שק שינה, בגדים להחלפה, בגדים חמים, (עוד כ2 ק"ג). שכחתי משהו? כנראה שלא.
יום שישי, 2:30 לפנות בוקר. השעון החבוט, החסר כל שכל להתבגר, מתערב בנימוס בחלום שעליו אפשר לפרט בפורום סקס אחר. ולא, האיטלקייה לא כיכבה שם. (אם אתם באמת רוצים לדעת, דווקא אשת שטח קשוחה מאמריקה השתוללה שם..)
בחוסר רצון בולט השארתי את המיטה יחד עם האמריקאית הלוהטת וניגשתי למלאכה. חיש מייד השתחלתי לתוך בגדי הרכיבה, ביד זריזה הדבקתי את התיק על הגב ותכף ומייד שכחתי את פס מחזיר האור הצהוב שהבאתי במיוחד לטיול.
כבר ביציאה מהבית, כשאחזתי בידה, הרגשתי את נזקי השנים על גופה. הנסיכה הקלילה ובעלת הברק הכחלחל התנהלה בעצלתיים תוך כדי גרירת המשקל העודף בחוסר רצון בולט. הגלגלים דרשו בתוקף לנגוס בתיק הטיולים היוקרתי (והבלתי נגוס שלי) והאוכף מצידו איים לבצע בי את זממו תוך כדי התעלמות מוחלטת מהעדפותיי המוצהרות (רק אמריקאיות!).
הירח, שדאג להדליק לכבודנו את מלוא תפארתו, תרם אך מעט לאורות העיר הגדולה
ואני, ששמחתי וסמכתי על הלילה הבהיר והמפוהק הזה הפגתי מעט מחששותיי מהעלטה שמצפה לנו בהמשך.
נקודת המפגש שנקבעה מבעוד מועד נראתה זורחת מתמיד. "ממתי תחנת רכבת השלום בוהקת באור תענוגות שכזה?" חשבתי לעצמי. כשהתקרבתי לנקודת המפגש התבררה הסיבה למחדל הזה.
שמונת הנצנצים, מחזיראורים, דגל זוהר, פנסים, פסים זוהרים, והחיוך הלבבי של מקי השוו לרוכב המדהים הזה תדמית של רוכב אופניים חללי.
ומכיוון שבחלל עסקינן, החלטנו לבצע מעשה שאסור על רוכבי אופניים ארציים.. לרדת לנתיבי איילון! וכך, ב3:00 לפנות בוקר, שני רוכבים, אחד זוהר יותר, אחד קצת פחות, מדוושים להם על האוטוסטרדה לכיוון מחלף גנות. בגנות החלפנו לכביש מס´ 4 הלא הוא כביש גהה. הכביש אינו מואר לאורך כל הדרך אבל האורות מתאורת האופניים ואור הירח יכולים להספיק בהחלט, השוליים רחבים ונקיים מבורות ומהמורות והתנועה בשעות אלו דלילה. כל הגורמים הללו גרמו לכך שהרכיבה שיכולה בקלות להיחשב כסיוטית ורועשת נגמרה במחלף אשדוד כרכיבה פסטורלית ומהנה, ממש כמו בפארק שמתחת לבית.
מאשדוד המשכנו לכיוון באר שבע דרך גדרה, צומת ראם, קרית מלאכי, קרית גת, בית קמה, עד באר שבע.
בדיוק בשעה 8:00 בבוקר, נחתנו היישר לתוך קיוסק yellow בכניסה לבאר שבע.
הייתה לי הרגשה שאם לא נכנס ונציג את עצמנו, המוכרת תצא לגרש את שני היצורים עם מחבת (וגם נצטרך להפשיר את הביצים עם פן, שבמקרה שכחנו להביא) אז נכנסו..
אחרי ארוחת הבוקר הקלה, (במבה, תירס, פירות יבשים, ועוד כל מיני שכבר שכחתי..) המשכנו בדרכנו דרך עוקף באר שבע דרומה.
לקראת השעה 10:00 הגענו לצומת הנגב, ונחשו מה? שוב התחלנו לחשוב על אוכל. ומה יכול להיות טוב יותר מבית הפלאפל המרכזי של ירוחם? שם מכינים לכל דורש פלאפל טרי הישר מהמחבת! (אבל צריך קודם להעיר את המוכר ולהזכיר לו שלפעמים גם אנשים מגיעים לירוחם, בדרך כלל בטעות ולא תמיד סוחבים איתם גמל).
פנינו ל"כביש הנפט" לכיוון ירוחם וכבר בכניסה, בשעה 11:00 בדיוק, הבחנו בעיר שוקקת חיים במיוחד (מצאנו זקנה עם סלים ברחוב הראשי!!) ואף גילינו כלב מקשקש בזנב כמה קילומטרים אחריה. בפלאפל המרכזי של ירוחם המוכר היה כבר ער (ידע שהזקנה בדרך אליו) ואף הציע להתקשר לראש העיר, כדי להכין קבלת פנים ראויה לשני המבקרים המכובדים בפלאפל של ירוחם. אנו דחינו בנימוס רב את הצעתו, לא בגלל שלא רצינו לפגוש את כבוד ראש עריית ירוחם, אלא בעיקר בגלל שלא רצינו לפספס את הזקנה עם הסלים.
מירוחם המשכנו דרך כביש הנפט, המכתש הגדול (שמשום מה, נקרא באנגלית The big maktesh), והגענו לחולות הצבעוניים. רצינו לקחת קצת חול איתנו אבל כל הבקבוקים שלנו היו כבר מלאים במים, חוץ מזה שחול יש גם בתל אביב וצבע אפשר לקנות בטמבור.
מכביש הנפט פנינו למעלה עקרבים, הכביש הישן לאילת.
זה כביש בסלילה די חדשה, מאוד ארוך, מאוד מתפתל, מאוד ריק ממכוניות (משך כ3 שעות רכיבה עברו שם 2 מכוניות!), אפשר לומר אפילו מושלם לרוכבי כביש. כמובן שדווקא בגלל זה הוא מאוד מסוכן, נהגים ורוכבים מרשים לעצמם יותר בכבישים כאלו.
בסוף הכביש, המתינה לנו חצבה במלוא חומה. אני, שכבר התחלתי להרגיש את הברכיים כבר בבאר שבע הבנתי שאת המסע הזה אני לא אסיים. עם ברכיים אסור לשחק. מחצבה כבר התחלתי לחשוב על רעיונות לסיום. התלבטתי בין עצירה ללילה אצל כושי רימון לבין עליה לאוטובוס באחד הקיבוצים על כביש הערבה.
בשעה 18:00 עצרתי בעין יהב, איחלתי למקי דרך צלחה, ועליתי על האוטובוס לכיוון אילת.
ב19:00 לערך כבר נחתתי באילת, ושם המתנתי למקי, שנכנס ברוב כבוד והדר לאילת בשעה 23:00.
את הלילה בילינו בשקי שינה על החוף וב11:30 בבוקר כבר היינו בדרך חזרה לתל אביב.
המסקנות שלי מהטיול:
העיתוי היה מושלם, יום שישי, אביב, ירח מלא. לא לקחת יותר מידי אוכל ומים, לא חסר מקומות לקנות ולמלא.
האופניים חייבות להתאים בדיוק ולא לקחת אופניים שניות (כמו שאני עשיתי ומי יודע כמה נזק גרמתי לעצמי)
תיקי אופניים הם חובה, לא הייתי מסתדר בלעדיהם.

קרדיט: מקי גולדברג, ירון ג'וני
 
 טיול אקסטרים נחל קטלב – דאר א-שיח'...
טיול אקסטרים נחל קטלב – דאר א-שיח' נחל קטלב הוא נחל קצר שיורד מבר-גיורה צפונה לנחל שורק בשיפוע ממוצע של 20 אחוז בערך, עובדה שהופכת אותו לחביב במיוחד על רכיבות DH. המסלול המתואר כאן היה מסלול טיול ברבהר אקסטרים שהתקיים בנובמבר ובמרץ. להמשך
 יער בן שמן - אנחנו חושבים שאנחנו מכירים......
יער בן שמן - אנחנו חושבים שאנחנו מכירים... יער בן שמן הוא מקום גדול, מי לא רכב לפחות 100 פעם ממצפה מודיעין ברחבי היער? ובכל פעם או פעמיים מצא שביל חדש? אז אני אנסה להסביר את דרכי שלי, חלק מהמסלולים פתחתי אני וחלקם כבר קיימים. להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של ירון ג'וני...
 לתצוגת פורום
שני חברים יצאו לדרך, בים בם בום
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 16/6/2007 :19:52 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  amitayc Cohenn עם תוכן  כמה טיפים לשירותכם
 4/7/2003 :22:39 משתמש אנונימי  אלכס עם תוכן  הראת לי את הדרך
 5/7/2003 :13:17 משתמש אנונימי  ירון עם תוכן  נכון.. עדיף ביומיים.
 5/7/2003 :23:49 משתמש אנונימי  אלכס עם תוכן  אימונים
 11/5/2003 :18:48 משתמש אנונימי  מיכל עם תוכן  כל הכבוד!!
 18/1/2003 :15:12 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  שחר שביט עם תוכן  אחלה כתבה, גישה נכונה לאופניים, ממש בא לצאת לדרך.


[ ]
לפרסום זה יש: 6 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 36    דרוג כללי: 3.90

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021