הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

שינויים במסלול ובהרכב של אירוע ''סובב ים המלח-סקודה''. בסיום הרכיבה יתקיים טקס ''ממלאים את ים המלח''
קרדיט: איל
הועלה על-ידי: 
איל  לאתר של איל
22/1/2007, 07:31

                

   

משלחת רוכבים מירדן ואלופת העולם ברכיבה לנכים יהיו בין המשתתפים באירוע האופניים "סובב ים המלח-סקודה" שיתקיים ב-27.1.07 - יום ים המלח הבינלאומי. תאריך מסע האופניים נקבע על ידי המועצות האזורית "מגילות" ו"תמר" גם כ"יום ים המלח הבינלאומי".
נכון להיום, מפלס ים המלח עומד על 417.36- מטרים, ואנשי המועצות השוכנות לגדותיו מבקשים שייקבע קו אדום למפלס הים הלבן לפני שהעולם יאבד אותו כליל.

מסע האופניים, שמועדו נקבע מעתה כ"יום ים המלח הבינלאומי", מבקש לצעוק את צעקתו של הים הגווע, היחיד במינו בעולם, שהתייבשותו מסיבה נזק כלכלי ואקולוגי גדול לאדם, לחי ולצומח שסביבו.  ביקור באזור ים המלח הינו מעורר השראה ועצוב מאוד גם יחד: ככל שהים ניזוק, הוא מייצר יופי בלתי נתפס. לקראת האירוע, ישיק ערוץ המעורבות של Ynet פרויקט מיוחד להעלאת המודעות למצבו העגום של ים המלח.
במסע האופניים, שהינו מבין האירועים הבודדים בישראל הכוללים מקצי כביש ומקצי שטח במקביל, יתקיימו 3 מקצי כביש: חובבים (90 ק"מ) עממי (30 ק"מ) ומשפחות (14 ק"מ), ומקצה שטח אחד - 40 ק"מ במסלול אתגרי וחדש לרוכבים הישראלים דרך אלמוג, מצוק ההעתקים  ומצוקי דרגות (דרגת קושי: בינונית +). המקצים יצאו לדרכם החל מהשעה 7:30 מצומת לידו ועד לחוף מינרל.
האירוע והנושא מעוררים התעניינות רבה ברשתות התקשורת הזרות, ובין היתר אישרו את השתתפותם משלחות של עיתונאי אקסטרים ותיירות מארה"ב ומגרמניה.
בחוף מינרל יפעל במהלך כל האירוע מתחם משפחות שיכלול הפעלות אקולוגיות, מוזיקה, פינות יצירה ועוד, והחל מהשעה 13:30 יתקיים על חופו הפנינג "ממלאים את ים המלח": הרוכבים ובני משפחותיהם הוזמנו להגיע עם בקבוקים שמולאו ממימי המוביל הארצי,  ובטקס סמלי לשפוך יחד את המים לתוך הים, בקריאה להחזיר את מי הירדן לים המלח.

"אנו מזמינים את כל קהיליית הרוכבים בישראל ובירדן לקחת חלק באירוע, ובפרט את ילדי ישראל וירדן, כי להם אנו מורישים את הים הזה", אומרים ראשי המועצות האזוריות "מגילות" ו"תמר".

ההרשמה למסע באתר צימוק או בטלפון 09-9552028.

לכתבה הראשונה בנושא.

קרדיט: איל
 
 חדש ומיוחד: סדרת סדנאות אופניים שנתית ! ...
חדש ומיוחד: סדרת סדנאות אופניים שנתית ! איגוד האופניים, במיוחד בשבילכם, משדרג השנה את סדרת ההרצאות ומגיש לכם סדרת סדנאות חדשה, מלהיבה וייחודית סביב נושא האופניים במרכז, צפון ,דרום ואיזור ירושלים. להמשך
 Gary Fisher-Subaru האריכה את החוזה של דרור פקץ'...
Gary Fisher-Subaru האריכה את החוזה של דרור פקץ' פקץ' הוא רוכב האופניים הישראלי הראשון שזכה לקבל חוזה בקבוצה מקצוענית מהדרג הראשון בעונת 2006 להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של איל ...
 לתצוגת פורום
זעקת ים המלח
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 21/7/2007 :12:29 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ארז חדד עם תוכן  שלום רב, אני מעוניין לקבל הודעות על ים המלח גם באנ


[ ]
לפרסום זה יש: 1 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 12    דרוג כללי: 2.66

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021